Grano Games 2017

H16E 3. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,1 km
Intermediate
3,5 km
Finish
3,6 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  11:36:00   13:19 (1)  23:15 (1)  23:40  
2.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  11:34:00   15:21 (5)  25:27 (2)  25:50  
3.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:28:00   14:38 (3)  26:10 (3)  26:32  
4.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  11:30:00   14:59 (4)  26:16 (4)  26:38  
5.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  11:24:00   15:56 (8)  26:28 (5)  26:54  
6.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  11:32:00   14:24 (2)  28:16 (6)  28:40  
7.   Akseli Konttila Tampereen Pyrintö  FIN  11:26:00   17:05 (14)  28:25 (7)  28:50  
8.   Jonny Donner OK77  FIN  11:52:00   16:16 (10)  28:37 (8)  29:04  
9.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  10:00:00   15:35 (6)  28:51 (10)  29:14  
10.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  11:50:00   15:53 (7)  28:50 (9)  29:22  
11.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00   17:04 (13)  29:31 (11)  29:55  
12.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  11:54:00   17:23 (17)  29:49 (12)  30:12  
13.   Jasper Alajoutsi Koovee  FIN  10:20:00   16:33 (11)  29:55 (13)  30:20  
14.   Kristian Boström Lynx  FIN  11:16:00   17:11 (15)  30:00 (15)  30:26  
15.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  11:56:00   16:04 (9)  29:58 (14)  30:28  
16.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  10:48:00   18:32 (23)  30:11 (16)  30:33  
17.   Riku Gröhn Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:52:00   18:22 (21)  30:40 (17)  31:03  
18.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  11:44:00   17:14 (16)  30:48 (18)  31:11  
19.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  10:56:00   18:33 (24)  31:21 (19)  31:44  
20.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  10:40:00   18:05 (19)  31:54 (20)  32:20  
20.   Juho Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  11:02:00   18:17 (20)  31:54 (20)  32:20  
22.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  10:22:00   18:34 (25)  31:59 (22)  32:23  
23.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  10:18:00   18:41 (26)  32:03 (24)  32:30  
24.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00   17:49 (18)  32:01 (23)  32:32  
25.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:08:00   18:47 (27)  32:12 (25)  32:39  
26.   Aapo Pasanen Rasti-Jussit  FIN  11:22:00   20:30 (31)  32:37 (26)  32:58  
27.   Iivari Willman Rastikarhut  FIN  11:18:00   20:57 (32)  32:42 (27)  33:08  
28.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  10:24:00   18:47 (27)  33:20 (28)  33:48  
29.   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  11:04:00   21:50 (35)  33:45 (30)  34:09  
30.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  11:42:00   19:08 (29)  33:37 (29)  34:10  
31.   Valtteri Lahti Rastikarhut  FIN  10:42:00   24:37 (40)  36:11 (31)  36:34  
32.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  10:02:00   21:13 (33)  36:48 (32)  37:14  
33.   Robin Udell Solf IK  FIN  10:30:00   22:21 (37)  37:49 (34)  38:13  
34.   Seeti Salonen Valkeakosken Haka  FIN  10:38:00   18:29 (22)  37:49 (34)  38:16  
35.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  10:10:00   16:43 (12)  37:45 (33)  38:20  
36.   Rasmus Mäkipää Rasti-Nokia  FIN  10:36:00   21:27 (34)  38:16 (36)  38:43  
37.   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  11:10:00   21:57 (36)  38:33 (37)  38:58  
38.   Eemil Koskinen Rasti-Nokia  FIN  10:44:00   23:49 (38)  39:52 (38)  40:19  
39.   Emil Laaksonen Espoon Suunta  FIN  11:48:00   19:59 (30)  40:09 (39)  40:40  
40.   Oskar Haapala Espoon Suunta  FIN  10:54:00   24:43 (41)  42:03 (40)  42:33  
41.   Antti Sorsa Espoon Suunta  FIN  10:04:00   24:24 (39)  42:04 (41)  42:38  
42.   Eerik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN  11:12:00   26:27 (42)  42:52 (42)  43:22  
43.   Kristian Salo Trian  FIN  10:58:00   32:10 (44)  45:09 (43)  45:37  
44.   Vili Olkkonen Kangasala SK  FIN  10:50:00   37:47 (46)  53:47 (44)  54:09  
45.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:26:00   27:36 (43)  55:48 (45)  56:15  
46.   Veeti Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  10:46:00   34:36 (45)  1:01:20 (46)  1:01:56  
   Aleksi Karttila MS Parma  FIN           DNS  
   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN           DNS  
   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN           DNS  
   Markus Sojakka Helsingin Suunnistajat  FIN           DNS  
   Anton Hamppu Helsingin Suunnistajat  FIN           DNS  
   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN           DNS  
   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN           DNS  
   Akseli Julkunen Tampereen Pyrintö  FIN           DNS  
   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN           DNS  
   Henrik Hihnala Koovee  FIN           DNS  
   Valtteri Heinimaa Kangasala SK  FIN           DNS  
   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:06:00         DNS  
   Oskari Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  10:12:00         DNF  
   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  10:14:00         DNF  
   Joona Nolvi Rastikarhut  FIN  10:16:00         DQ  
   Miro Talvitie Rasti-Nokia  FIN  10:28:00         DQ  
   Tommi Valkolehto Rasti-Nokia  FIN  10:32:00         DQ  
   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  10:34:00         DNS  
   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  11:06:00         DNS  
   Jyri Huhtala Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  11:08:00         DNS  
   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  11:14:00         DNS  
   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  11:20:00         DNS  
   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  11:38:00         DNS  
   Jarkko Rantoja Paimion Rasti  FIN  11:40:00         DNS  
   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:46:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English