Grano Games 2017

H16E 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,1 km
Intermediate
5,5 km
Intermediate
7,0 km
Finish
7,1 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  14:19:00   21:50 (1)  40:52 (1)  50:01 (1)  50:25  
2.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  14:13:00   22:53 (2)  42:49 (3)  51:58 (2)  52:22  
3.   Kristian Salo Trian  FIN  12:39:00   24:05 (3)  42:34 (2)  52:54 (3)  53:22  
4.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  14:21:00   25:04 (4)  44:24 (4)  53:05 (4)  53:32  
5.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:09:00   25:23 (6)  46:53 (7)  55:35 (6)  55:59  
6.   Akseli Julkunen Tampereen Pyrintö  FIN  13:21:00   26:00 (7)  45:25 (5)  55:31 (5)  56:02  
7.   Akseli Konttila Tampereen Pyrintö  FIN  14:17:00   26:54 (10)  48:25 (9)  57:17 (7)  57:47  
8.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  14:01:00   25:18 (5)  46:56 (8)  57:25 (8)  57:51  
9.   Jonny Donner OK77  FIN  13:57:00   27:10 (11)  46:48 (6)  58:00 (9)  58:29  
10.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  14:15:00   27:38 (12)  50:31 (13)  59:22 (10)  59:53  
11.   Riku Gröhn Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:25:00   28:30 (14)  48:46 (10)  59:50 (11)  1:00:17  
12.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  13:55:00   26:14 (8)  48:50 (11)  1:00:09 (12)  1:00:35  
13.   Anton Hamppu Helsingin Suunnistajat  FIN  13:49:00   29:25 (16)  49:48 (12)  1:00:56 (13)  1:01:25  
14.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  14:07:00   29:14 (15)  51:18 (14)  1:02:22 (14)  1:02:59  
15.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:11:00   31:18 (21)  51:48 (15)  1:03:11 (15)  1:03:37  
16.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  13:51:00   30:04 (18)  51:56 (16)  1:03:54 (16)  1:04:20  
17.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:17:00   29:53 (17)  53:06 (18)  1:04:29 (17)  1:04:56  
18.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  14:11:00   26:44 (9)  52:13 (17)  1:04:51 (18)  1:05:31  
19.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:45:00   30:16 (19)  54:00 (19)  1:05:43 (19)  1:06:10  
20.   Valtteri Lahti Rastikarhut  FIN  13:19:00   34:22 (32)  54:53 (21)  1:05:48 (20)  1:06:14  
21.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  14:03:00   33:47 (28)  54:43 (20)  1:06:14 (21)  1:06:49  
22.   Tommi Valkolehto Rasti-Nokia  FIN  12:49:00   31:00 (20)  54:56 (23)  1:07:01 (22)  1:07:25  
23.   Emil Laaksonen Espoon Suunta  FIN  13:53:00   28:17 (13)  55:06 (24)  1:07:21 (23)  1:07:50  
24.   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  12:45:00   33:20 (25)  54:55 (22)  1:09:03 (24)  1:09:40  
25.   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  13:07:00   34:22 (32)  59:23 (30)  1:09:26 (25)  1:09:50  
26.   Antti Sorsa Espoon Suunta  FIN  13:29:00   32:01 (22)  56:26 (25)  1:09:32 (26)  1:10:05  
27.   Oskari Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  13:23:00   32:15 (23)  58:21 (28)  1:10:04 (27)  1:10:32  
28.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:41:00   32:25 (24)  57:57 (26)  1:10:28 (28)  1:10:54  
29.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  13:27:00   33:55 (29)  58:38 (29)  1:11:23 (29)  1:11:50  
30.   Iivari Willman Rastikarhut  FIN  13:01:00   36:06 (36)  59:48 (31)  1:12:18 (30)  1:12:43  
31.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:43:00   34:15 (31)  1:00:43 (33)  1:12:32 (31)  1:12:58  
32.   Joona Nolvi Rastikarhut  FIN  13:13:00   33:57 (30)  1:00:54 (34)  1:12:35 (32)  1:13:03  
33.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  13:33:00   33:32 (26)  58:10 (27)  1:12:59 (33)  1:13:29  
34.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  12:47:00   34:47 (34)  1:01:31 (35)  1:13:13 (34)  1:13:39  
35.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  13:09:00   37:01 (40)  1:00:22 (32)  1:13:17 (35)  1:13:41  
36.   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  13:37:00   36:57 (39)  1:01:50 (37)  1:13:46 (36)  1:14:15  
37.   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  12:43:00   36:34 (38)  1:05:14 (39)  1:16:24 (37)  1:16:55  
38.   Aleksi Karttila MS Parma  FIN  12:31:00   35:13 (35)  1:01:43 (36)  1:16:30 (38)  1:17:17  
39.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  13:35:00   38:50 (41)  1:04:17 (38)  1:16:45 (39)  1:17:19  
40.   Markus Sojakka Helsingin Suunnistajat  FIN  12:51:00   36:26 (37)  1:05:21 (40)  1:20:23 (41)  1:20:47  
40.   Juho Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  13:15:00   33:35 (27)  1:07:11 (41)  1:20:16 (40)  1:20:47  
42.   Rasmus Mäkipää Rasti-Nokia  FIN  13:31:00   42:43 (44)  1:07:54 (42)  1:20:53 (42)  1:21:27  
43.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  12:57:00   49:06 (47)  1:13:07 (44)  1:23:13 (43)  1:23:37  
44.   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  12:41:00   46:21 (45)  1:15:12 (45)  1:25:53 (44)  1:26:23  
45.   Oskar Haapala Espoon Suunta  FIN  12:33:00   39:57 (43)  1:10:08 (43)  1:26:08 (45)  1:26:46  
46.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  13:05:00   39:48 (42)  1:16:00 (46)  1:30:16 (46)  1:30:53  
47.   Robin Udell Solf IK  FIN  13:47:00   55:23 (48)  1:21:32 (47)  1:34:14 (47)  1:34:41  
48.   Miro Talvitie Rasti-Nokia  FIN  12:35:00   47:14 (46)  1:24:52 (48)  1:45:12 (48)  1:45:45  
49.   Valtteri Heinimaa Kangasala SK  FIN  12:53:00   55:40 (49)  1:29:09 (49)  1:46:12 (49)  1:46:32  
50.   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:03:00   1:22:20 (50)  2:01:41 (50)  2:20:28 (50)  2:21:12  
   Eerik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN              DNS  
   Kristian Boström Lynx  FIN              DNS  
   Aapo Pasanen Rasti-Jussit  FIN              DNS  
   Veeti Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN              DNS  
   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN              DNS  
   Jyri Huhtala Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN              DNS  
   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN              DNS  
   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN              DNS  
   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN              DNS  
   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN              DNS  
   Henrik Hihnala Koovee  FIN              DNS  
   Seeti Salonen Valkeakosken Haka  FIN              DNS  
   Vili Olkkonen Kangasala SK  FIN              DNS  
   Vilhelm Toivonen Kangasala SK  FIN  12:37:00            DNS  
   Jasper Alajoutsi Koovee  FIN  12:55:00            DQ  
   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  12:59:00            DNS  
   Eemil Koskinen Rasti-Nokia  FIN  13:39:00            DNS  
   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  13:59:00            DNF  
   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  14:05:00            DNS  
   Jarkko Rantoja Paimion Rasti  FIN  14:23:00            DNS  
   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  14:25:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English