Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

Naiset pitkä 3. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
55,0 km
Intermediate
70,0 km
Intermediate
Loppuno
Finish
80.0 km
 
1.   Hennariikka Rahkola Team Sportia Äkäslompolo  FIN  9:00:00   2:57:40.7 (2)  3:36:15.9 (2)  25:58.1 (1)  4:02:14.1  
2.   Kati Venäläinen Huoltoukot  FIN  9:00:00   2:57:38.2 (1)  3:36:14.0 (1)  26:55.0 (2)  4:03:09.0  
3.   Heli Heiskanen Kolström - Lynx  FIN  9:00:00   3:00:30.4 (3)  3:40:09.3 (3)  29:23.4 (3)  4:09:32.7  
4.   Anni-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula  FIN  9:00:00   3:15:22.4 (4)  4:01:01.5 (6)  30:08.4 (4)  4:31:09.9  
5.   Elisa Pelttari Hierontaykköset Ski Team  FIN  9:00:00   3:19:11.1 (5)  4:00:58.7 (4)  30:51.6 (5)  4:31:50.4  
6.   Marja Paatero   FIN  9:00:00   3:19:26.7 (6)  4:01:00.0 (5)  32:07.7 (7)  4:33:07.7  
7.   Nina Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  9:00:00   3:25:48.3 (8)  4:07:43.8 (7)  31:53.0 (6)  4:39:36.8  
8.   Hanna-Reetta Rahko   FIN  9:00:00   3:25:49.4 (9)  4:07:46.9 (8)  32:14.7 (9)  4:40:01.6  
9.   Emmi-Juulia Hirviniemi Pakilan Veto  FIN  9:00:00   3:24:22.5 (7)  4:08:07.5 (9)  32:11.8 (8)  4:40:19.3  
10.   Marjut Turunen RajaMatti  FIN  9:00:00      4:14:51.4 (10)  33:57.0 (10)  4:48:48.4  
11.   Päivi Loukusa   FIN  9:00:00   3:39:35.7 (10)  4:27:32.7 (11)  36:49.8 (19)  5:04:22.6  
12.   Merle Soppela   FIN  9:00:00   3:45:21.3 (13)  4:32:15.9 (12)  34:36.1 (12)  5:06:52.0  
13.   Anu Junnila Passion Adventure  FIN  9:00:00   3:46:49.3 (15)  4:32:17.4 (13)  34:35.6 (11)  5:06:53.0  
14.   Heidi Korva Team Communike.fi  FIN  9:00:00   3:45:46.0 (14)  4:32:20.4 (14)  34:47.5 (13)  5:07:07.9  
15.   Katri Kynkäänniemi Team Kolibrit  FIN  9:00:00   3:44:55.4 (11)  4:32:23.7 (15)  34:48.5 (14)  5:07:12.3  
16.   Mervi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka  FIN  9:00:00   3:45:19.3 (12)  4:33:14.9 (16)  35:06.0 (16)  5:08:21.0  
17.   Maaret Mattila PLP  FIN  9:00:00   3:49:12.0 (17)  4:36:49.7 (18)  34:48.9 (15)  5:11:38.7  
18.   Ritva Heikkala Auran möykyt  FIN  9:00:00   3:47:45.5 (16)  4:35:39.8 (17)  35:58.9 (18)  5:11:38.8  
19.   Marina Ivanova SK Vuoksi  RUS  9:00:00   3:56:43.1 (20)  4:43:29.9 (21)  35:48.2 (17)  5:19:18.1  
20.   Tellervo Ylimartimo   FIN  9:00:00   3:49:56.0 (18)  4:39:53.5 (19)  41:06.2 (37)  5:20:59.7  
21.   Tytti Pelkonen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  9:00:00   3:50:15.3 (19)  4:40:52.5 (20)  40:53.8 (34)  5:21:46.4  
22.   Leena Aalto   FIN  9:00:00   3:58:13.6 (21)  4:50:01.9 (22)  37:53.5 (20)  5:27:55.5  
23.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri Team 1  FIN  9:00:00   3:59:38.1 (22)  4:51:33.3 (23)  41:22.6 (40)  5:32:55.9  
24.   Katja Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  9:00:00   4:06:15.4 (23)  4:55:55.4 (24)  38:27.1 (23)  5:34:22.6  
25.   Simone Kagerbauer   GER  9:00:00   4:07:24.5 (24)  4:59:27.4 (27)  38:24.0 (22)  5:37:51.5  
26.   Satu Salokannel Halikon Hakoniskat  FIN  9:00:00   4:07:34.3 (25)  4:59:23.7 (25)  38:37.2 (24)  5:38:01.0  
27.   Claudia Kraft   SUI  9:00:00   4:07:47.5 (26)  4:59:24.1 (26)  39:32.0 (27)  5:38:56.1  
28.   Maija Korkala   FIN  9:00:00   4:11:57.3 (29)  5:02:56.7 (30)  38:23.1 (21)  5:41:19.8  
29.   Sanna Elevaara   FIN  9:00:00   4:10:22.4 (27)  5:01:21.0 (28)  40:01.6 (29)  5:41:22.7  
30.   Mervi Päätalo Imatran urheilijat  FIN  9:00:00   4:11:51.7 (28)  5:02:55.5 (29)  39:28.9 (26)  5:42:24.4  
31.   Piia Kokko Antimarathon Tours  FIN  9:00:00   4:15:44.3 (30)  5:09:43.3 (31)  41:32.5 (42)  5:51:15.9  
32.   Mia Miettinen   FIN  9:00:00   4:20:33.1 (32)  5:11:28.8 (32)  40:34.2 (31)  5:52:03.0  
33.   Leena Peltonen   FIN  9:00:00   4:20:46.8 (33)  5:14:05.1 (33)  40:19.6 (30)  5:54:24.8  
34.   Henna Luokkanen   FIN  9:00:00   4:21:02.5 (34)  5:14:45.8 (34)  41:18.7 (39)  5:56:04.5  
35.   Miia Hannunen   FIN  9:00:00   4:20:22.3 (31)  5:17:05.6 (36)  39:07.7 (25)  5:56:13.3  
36.   Brigitte Howalt   SUI  9:00:00   4:21:46.4 (35)  5:15:58.7 (35)  41:40.0 (43)  5:57:38.8  
37.   Anne Staeves LT Schlurfschritt  GER  9:00:00   4:25:28.2 (37)  5:20:13.3 (38)  40:41.7 (32)  6:00:55.0  
38.   Niina Närhi Puumalan Hiihtäjät  FIN  9:00:00   4:25:04.4 (36)  5:20:00.0 (37)  41:32.1 (41)  6:01:32.1  
39.   Kati Rönkkö   FIN  9:00:00   4:26:17.9 (38)  5:20:20.2 (39)  41:16.4 (38)  6:01:36.6  
40.   Annukka Taljavirta   FIN  9:00:00   4:27:18.7 (40)  5:21:59.8 (40)  42:42.8 (46)  6:04:42.7  
41.   Anna-Maija Voutilainen   FIN  9:00:00   4:28:38.2 (41)  5:27:00.2 (42)  39:36.8 (28)  6:06:37.0  
42.   Teija Mäkivuoti   FIN  9:00:00   4:26:44.4 (39)  5:23:37.7 (41)  46:25.6 (53)  6:10:03.3  
43.   Pauliina Kulha Sirkka  FIN  9:00:00   4:35:46.3 (44)  5:31:11.5 (44)  40:44.0 (33)  6:11:55.5  
44.   Anne Paadar   FIN  9:00:00   4:35:44.8 (43)  5:31:44.1 (45)  41:04.5 (36)  6:12:48.6  
45.   Sanna Puhakka   FIN  9:00:00   4:33:00.7 (42)  5:30:46.1 (43)  44:33.7 (49)  6:15:19.8  
46.   Maiju Takala Levin Hiihtokoulu  FIN  9:00:00   4:44:09.0 (46)  5:41:17.5 (46)  42:14.8 (44)  6:23:32.4  
47.   Anna Slunga-Tallberg   FIN  9:00:00   4:44:03.9 (45)  5:41:27.4 (47)  42:20.4 (45)  6:23:47.9  
48.   Anne Haatio   FIN  9:00:00   4:47:03.5 (48)  5:44:43.5 (48)  43:25.9 (47)  6:28:09.5  
49.   Hannele Kinnunen   FIN  9:00:00   4:52:56.3 (50)  5:49:12.6 (50)  40:59.2 (35)  6:30:11.9  
50.   Heli Mäkelä Alavuuden Urheilijat  FIN  9:00:00   4:46:17.3 (47)  5:45:53.7 (49)  49:14.5 (55)  6:35:08.2  
51.   Liisa Heiskala   FIN  9:00:00   4:54:08.9 (52)  5:54:26.7 (51)  43:54.5 (48)  6:38:21.3  
52.   Riikka Mikkonen Lapland Hotels  FIN  9:00:00   4:54:03.8 (51)  5:54:31.0 (52)  44:47.7 (50)  6:39:18.7  
53.   Saara Hatunen   FIN  9:00:00   4:50:38.5 (49)  5:54:51.0 (53)  45:14.0 (51)  6:40:05.1  
54.   Merja Salminen   FIN  9:00:00   4:55:18.8 (53)  5:55:40.0 (54)  46:15.7 (52)  6:41:55.7  
55.   Liisa Timlin Pöheikon Liuku2  FIN  9:00:00   5:03:35.6 (54)  6:03:53.9 (55)  46:49.9 (54)  6:50:43.8  
56.   Outi Honkimaa   FIN  9:00:00   5:43:42.9 (55)  6:51:32.6 (56)  52:49.5 (57)  7:44:22.1  
57.   Sirkku Heino   FIN  9:00:00   5:46:37.7 (56)  6:57:50.1 (57)  52:31.3 (56)  7:50:21.4  
58.   Paula Anttila Kangos IK  FIN  9:00:00   5:47:38.0 (57)  6:59:07.0 (58)  53:38.1 (58)  7:52:45.2  
59.   Outi Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  9:00:00   6:02:30.8 (58)        8:11:05.4  
   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  9:00:00            DNF  
   Selina Meier Ski club Klosters  SUI  9:00:00            DNF  
   Mira Holopainen Maken Fitness Center  FIN  9:00:00            DNS  
   Erika Jänkä Muonio Ski College  FIN  9:00:00            DNS  
   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  9:00:00            DNS  
   Sailaritta Vuorisalo   FIN  9:00:00            DNS  
   Anna Luukkonen   FIN  9:00:00            DNS  
   Kirsi Saarela Team Invest  FIN  9:00:00            DNS  
   Riitta Turunen Lappeenrata  FIN  9:00:00            DNS  
   Johanna Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  9:00:00            DNS  
   Heini Salminen   FIN  9:00:00            DNS  
   Karita Laakso   FIN  9:00:00            DNS  
   Tuovi Merkkiniemi Hätäkeskuslaitos  FIN  9:00:00            DNS  
   Kerttu Niskanen Vieremän Koitto  FIN  9:00:00            DNS  
   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  9:00:00            DNS  
   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  9:00:00            DNS  
   Henna Laine VM&H Team  FIN  9:00:00            DNS  
   Virpi Suuronen Muonion Kiri  FIN  9:00:00            DNS  
   Marjut Vuopio Muonion Kiri  FIN  9:00:00            DNF  
   Katriina Sieppi Muonion Kiri 2  FIN  9:00:00            DNS  
   Tiina Boman Finntriathlon  FIN  9:00:00            DNS  
   Erika Frey Santoz Concept  FIN  9:00:00            DNS  
   Marja-Leena Isometsä Muonio  FIN  9:00:00            DNS  
   Piia Siitonen Jyväskylä    9:00:00            DNS  
   Suvi Seipäjärvi Muonion Kiri  FIN  9:00:00            DNS  
   Tiia Rauhala Muonion Kiri  FIN  9:00:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English