Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

Naiset pitkä 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
25,0 km
Intermediate
40,0 km
Intermediate
Loppuno
Finish
50.0 km
 
1.   Kerttu Niskanen Vieremän Koitto  FIN  10:30:00   1:08:08.2 (1)  1:40:21.6 (1)  24:22.1 (1)  2:04:43.7  
2.   Hennariikka Rahkola Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:00   1:11:10.9 (2)  1:45:26.9 (2)  24:57.9 (2)  2:10:24.8  
3.   Kati Venäläinen Huoltoukot  FIN  10:30:00            2:10:54.9  
4.   Heli Heiskanen Kolström - Lynx  FIN  10:30:00   1:14:33.5 (3)  1:49:04.3 (3)  26:34.0 (3)  2:15:38.3  
5.   Marja Paatero   FIN  10:30:00   1:22:31.3 (4)  1:59:47.8 (4)  29:48.7 (6)  2:29:36.5  
6.   Elisa Pelttari Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:00   1:25:21.0 (6)  2:03:14.5 (6)  28:20.0 (4)  2:31:34.5  
7.   Emmi-Juulia Hirviniemi Pakilan Veto  FIN  10:30:00   1:22:43.9 (5)  2:02:23.9 (5)  29:48.1 (5)  2:32:12.0  
8.   Mira Holopainen Maken Fitness Center  FIN  10:30:00      2:05:06.5 (8)  30:00.4 (8)  2:35:06.9  
9.   Erika Jänkä Muonio Ski College  FIN  10:30:00   1:26:41.1 (8)  2:05:07.0 (9)  30:00.2 (7)  2:35:07.2  
10.   Selina Meier Ski club Klosters  SUI  10:30:00   1:25:48.9 (7)  2:04:55.4 (7)  30:13.9 (9)  2:35:09.3  
11.   Marjut Turunen RajaMatti  FIN  10:30:00   1:27:13.1 (9)  2:07:25.3 (10)  30:41.5 (12)  2:38:06.8  
12.   Nina Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:00   1:33:14.6 (10)  2:13:57.5 (11)  30:27.9 (10)  2:44:25.4  
13.   Merle Soppela   FIN  10:30:00   1:34:42.2 (13)  2:15:43.9 (12)  31:27.4 (13)  2:47:11.3  
14.   Tytti Pelkonen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:00   1:34:14.4 (11)  2:16:21.8 (14)  32:11.1 (17)  2:48:32.9  
15.   Leena Aalto   FIN  10:30:00   1:34:41.2 (12)  2:16:10.7 (13)  32:58.5 (20)  2:49:09.2  
16.   Hanna-Reetta Rahko   FIN  10:30:00      2:18:37.8 (15)  30:37.4 (11)  2:49:15.2  
17.   Mervi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka  FIN  10:30:00   1:35:37.9 (14)  2:18:42.8 (16)  32:25.9 (19)  2:51:08.7  
18.   Anu Junnila Passion Adventure  FIN  10:30:00   1:38:32.2 (18)  2:19:42.9 (18)  33:03.9 (22)  2:52:46.8  
19.   Maaret Mattila PLP  FIN  10:30:00   1:38:52.4 (19)  2:21:44.3 (21)  31:31.4 (15)  2:53:15.7  
20.   Suvi Seipäjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:37:09.1 (16)  2:20:02.3 (19)  33:20.4 (23)  2:53:22.7  
21.   Heidi Korva Team Communike.fi  FIN  10:30:00   1:36:29.6 (15)  2:19:18.0 (17)  34:05.4 (25)  2:53:23.4  
22.   Katri Kynkäänniemi Team Kolibrit  FIN  10:30:00   1:39:10.1 (20)  2:22:06.2 (22)  31:28.6 (14)  2:53:34.8  
23.   Piia Siitonen Jyväskylä    10:30:00   1:37:35.4 (17)  2:21:41.2 (20)  32:07.9 (16)  2:53:49.1  
24.   Ritva Heikkala Auran möykyt  FIN  10:30:00   1:39:21.8 (21)  2:23:44.9 (23)  32:58.8 (21)  2:56:43.7  
25.   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  10:30:00   1:43:51.0 (24)  2:26:13.3 (25)  32:15.7 (18)  2:58:29.0  
26.   Marina Ivanova SK Vuoksi  RUS  10:30:00   1:42:02.0 (22)  2:26:09.3 (24)  33:27.7 (24)  2:59:37.0  
27.   Katja Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  10:30:00      2:26:25.6 (26)  35:13.9 (32)  3:01:39.5  
28.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:00   1:42:11.2 (23)  2:26:43.6 (27)  35:20.0 (33)  3:02:03.6  
29.   Simone Kagerbauer   GER  10:30:00   1:44:51.2 (25)  2:31:35.4 (28)  34:59.4 (29)  3:06:34.8  
30.   Mervi Päätalo Imatran urheilijat  FIN  10:30:00   1:46:46.7 (30)  2:32:05.9 (29)  35:13.4 (31)  3:07:19.3  
31.   Sanna Elevaara   FIN  10:30:00   1:46:42.6 (29)  2:32:17.0 (31)  35:33.0 (34)  3:07:50.0  
32.   Piia Kokko Antimarathon Tours  FIN  10:30:00   1:46:36.6 (26)  2:32:08.4 (30)  35:51.2 (36)  3:07:59.6  
33.   Virpi Suuronen Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:46:38.2 (27)  2:33:12.3 (32)  36:23.4 (41)  3:09:35.7  
34.   Claudia Kraft   SUI  10:30:00   1:46:41.1 (28)  2:34:33.9 (33)  36:16.1 (39)  3:10:50.0  
35.   Satu Salokannel Halikon Hakoniskat  FIN  10:30:00      2:36:05.4 (35)  35:04.0 (30)  3:11:09.4  
36.   Pauliina Kulha Sirkka  FIN  10:30:00   1:50:23.4 (32)  2:36:04.4 (34)  35:50.6 (35)  3:11:55.0  
37.   Johanna Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  10:30:00   1:50:23.5 (33)  2:37:52.8 (37)  34:30.2 (26)  3:12:23.0  
38.   Leena Peltonen   FIN  10:30:00   1:49:34.3 (31)  2:38:07.4 (38)  36:42.6 (42)  3:14:50.0  
39.   Mia Miettinen   FIN  10:30:00   1:50:48.7 (34)  2:36:44.3 (36)  38:06.1 (49)  3:14:50.4  
40.   Niina Närhi Puumalan Hiihtäjät  FIN  10:30:00      2:41:50.7 (39)  36:20.4 (40)  3:18:11.1  
41.   Anna Slunga-Tallberg   FIN  10:30:00   2:00:46.1 (42)  2:47:20.6 (43)  36:04.7 (38)  3:23:25.3  
42.   Kirsi Saarela Team Invest  FIN  10:30:00   1:59:30.5 (39)  2:46:05.1 (41)  37:33.1 (45)  3:23:38.2  
43.   Anne Staeves LT Schlurfschritt  GER  10:30:00   1:56:03.2 (35)  2:46:36.5 (42)  37:43.8 (47)  3:24:20.3  
44.   Henna Laine VM&H Team  FIN  10:30:00   2:03:26.5 (49)  2:50:23.4 (45)  34:47.2 (27)  3:25:10.6  
45.   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:00   2:03:27.5 (50)  2:50:22.4 (44)  34:58.0 (28)  3:25:20.4  
46.   Heli Mäkelä Alavuuden Urheilijat  FIN  10:30:00   1:56:58.0 (36)  2:45:24.1 (40)  39:57.4 (54)  3:25:21.5  
47.   Anne Paadar   FIN  10:30:00   2:01:48.8 (43)  2:50:30.5 (47)  37:40.1 (46)  3:28:10.6  
48.   Anna-Maija Voutilainen   FIN  10:30:00   2:00:00.6 (40)  2:50:26.0 (46)  38:04.9 (48)  3:28:30.9  
49.   Kati Rönkkö   FIN  10:30:00   2:03:19.0 (47)  2:53:11.5 (50)  35:52.9 (37)  3:29:04.4  
50.   Tiia Rauhala Muonion Kiri  FIN  10:30:00   1:59:22.8 (37)  2:51:50.0 (48)  40:23.6 (55)  3:32:13.6  
51.   Erika Frey Santoz Concept  FIN  10:30:00   1:59:30.0 (38)  2:53:03.4 (49)  41:33.4 (56)  3:34:36.8  
52.   Hannele Kinnunen   FIN  10:30:00   2:01:57.6 (44)  2:58:34.6 (54)  36:48.7 (43)  3:35:23.3  
53.   Anne Haatio   FIN  10:30:00   2:02:59.2 (45)  2:56:16.5 (51)  39:44.6 (50)  3:36:01.1  
54.   Miia Hannunen   FIN  10:30:00   2:00:34.2 (41)  2:59:25.3 (57)  36:54.1 (44)  3:36:19.4  
55.   Marjut Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:00   2:03:23.5 (48)  2:57:16.2 (52)  39:48.4 (51)  3:37:04.6  
56.   Marja-Leena Isometsä Muonio  FIN  10:30:00   2:04:06.8 (51)  2:58:37.2 (56)  39:54.4 (52)  3:38:31.6  
57.   Merja Salminen   FIN  10:30:00   2:05:51.9 (52)  2:58:36.6 (55)  39:55.6 (53)  3:38:32.2  
58.   Katriina Sieppi Muonion Kiri 2  FIN  10:30:00   2:03:17.5 (46)  2:57:17.7 (53)  41:35.5 (57)  3:38:53.2  
59.   Liisa Timlin Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:00   2:09:41.7 (53)  3:05:44.7 (58)  42:41.1 (59)  3:48:25.8  
60.   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:00   2:19:06.7 (55)  3:16:34.0 (60)  42:17.8 (58)  3:58:51.8  
61.   Heini Salminen   FIN  10:30:00   2:16:25.9 (54)  3:15:41.7 (59)  44:18.7 (61)  4:00:00.4  
62.   Sirkku Heino   FIN  10:30:00   2:22:56.4 (56)  3:24:13.4 (61)  44:09.2 (60)  4:08:22.6  
63.   Paula Anttila Kangos IK  FIN  10:30:00   2:33:47.9 (57)  3:40:08.7 (62)  47:49.7 (62)  4:27:58.4  
64.   Outi Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  10:30:00   2:34:55.9 (58)  3:41:01.5 (63)  50:06.5 (63)  4:31:08.0  
   Tellervo Ylimartimo   FIN  10:30:00            DNS  
   Brigitte Howalt   SUI  10:30:00            DNS  
   Anni-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula  FIN  10:30:00            DNS  
   Päivi Loukusa   FIN  10:30:00            DNF  
   Teija Mäkivuoti   FIN  10:30:00            DNS  
   Liisa Heiskala   FIN  10:30:00            DNS  
   Maiju Takala Levin Hiihtokoulu  FIN  10:30:00            DNS  
   Saara Hatunen   FIN  10:30:00            DNS  
   Maija Korkala   FIN  10:30:00            DNS  
   Henna Luokkanen   FIN  10:30:00            DNS  
   Riikka Mikkonen Lapland Hotels  FIN  10:30:00            DNS  
   Sanna Puhakka   FIN  10:30:00            DNS  
   Outi Honkimaa   FIN  10:30:00            DNS  
   Annukka Taljavirta   FIN  10:30:00            DNS  
   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  10:30:00            DNS  
   Sailaritta Vuorisalo   FIN  10:30:00            DNS  
   Anna Luukkonen   FIN  10:30:00            DNS  
   Riitta Turunen Lappeenrata  FIN  10:30:00            DNS  
   Karita Laakso   FIN  10:30:00            DNS  
   Tuovi Merkkiniemi Hätäkeskuslaitos  FIN  10:30:00            DNS  
   Tiina Boman Finntriathlon  FIN  10:30:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English