Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

Naiset pitkä 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
22,0 km
Intermediate
45,0 km
Intermediate
Tunturi
Finish
60.0 km
 
1.   Hennariikka Rahkola Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:48   56:28.0 (1)  1:58:04.4 (1)  1:01:36.4 (1)  2:43:34.8  
2.   Kati Venäläinen Huoltoukot  FIN  10:30:48   57:36.6 (3)  2:01:59.7 (2)  1:04:23.1 (2)  2:51:01.2  
3.   Heli Heiskanen Kolström - Lynx  FIN  10:30:48   57:31.6 (2)  2:03:33.0 (3)  1:06:01.4 (3)  2:53:12.8  
4.   Marja Paatero   FIN  10:30:48   1:00:38.4 (4)  2:08:42.2 (4)  1:08:03.8 (4)  3:02:03.1  
5.   Emmi-Juulia Hirviniemi Pakilan Veto  FIN  10:30:48   1:02:38.1 (6)  2:14:12.2 (5)  1:11:34.1 (5)  3:08:53.9  
6.   Elisa Pelttari Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:48   1:02:29.4 (5)  2:14:36.8 (6)  1:12:07.4 (6)  3:09:16.3  
7.   Mira Holopainen Maken Fitness Center  FIN  10:30:48   1:03:24.7 (7)  2:18:09.4 (7)  1:14:44.7 (10)  3:12:41.2  
8.   Erika Jänkä Muonio Ski College  FIN  10:30:48   1:03:56.5 (8)  2:18:39.4 (8)  1:14:42.9 (9)  3:14:49.7  
9.   Hanna-Reetta Rahko   FIN  10:30:48   1:07:10.7 (11)  2:21:50.1 (11)  1:14:39.4 (8)  3:18:24.1  
10.   Marjut Turunen RajaMatti  FIN  10:30:48   1:04:41.1 (9)  2:20:13.0 (10)  1:15:31.9 (11)  3:22:45.9  
11.   Selina Meier Ski club Klosters  SUI  10:30:48   1:06:02.4 (10)  2:19:44.6 (9)  1:13:42.2 (7)  3:23:03.9  
12.   Nina Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:48   1:11:54.5 (12)  2:30:55.5 (12)  1:19:01.0 (14)  3:29:25.9  
13.   Päivi Loukusa   FIN  10:30:48   1:13:26.3 (14)  2:31:31.6 (13)  1:18:05.3 (12)  3:32:25.8  
14.   Tytti Pelkonen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:48   1:12:30.9 (13)  2:33:08.6 (15)  1:20:37.7 (15)  3:39:19.5  
15.   Merle Soppela   FIN  10:30:48   1:15:07.4 (17)  2:37:19.9 (16)  1:22:12.5 (16)  3:39:39.5  
16.   Maaret Mattila PLP  FIN  10:30:48   1:14:53.3 (16)  2:33:03.0 (14)  1:18:09.7 (13)  3:40:00.2  
17.   Katri Kynkäänniemi Team Kolibrit  FIN  10:30:48      2:40:09.3 (19)     3:40:29.9  
18.   Mervi Savolainen Etelä-Helsingin Pulkka  FIN  10:30:48   1:16:51.6 (20)  2:40:09.7 (20)  1:23:18.1 (18)  3:42:07.8  
19.   Anu Junnila Passion Adventure  FIN  10:30:48   1:15:28.6 (19)  2:39:59.6 (17)  1:24:31.0 (21)  3:43:09.1  
20.   Ritva Heikkala Auran möykyt  FIN  10:30:48   1:15:25.5 (18)  2:40:01.6 (18)  1:24:36.1 (22)  3:45:10.7  
21.   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  10:30:48   1:18:21.8 (28)  2:42:10.2 (22)  1:23:48.4 (19)  3:45:20.7  
22.   Heidi Korva Team Communike.fi  FIN  10:30:48   1:17:22.5 (23)  2:40:29.7 (21)  1:23:07.2 (17)  3:47:10.8  
23.   Leena Aalto   FIN  10:30:48   1:17:58.5 (25)  2:42:20.4 (23)  1:24:21.9 (20)  3:48:54.1  
24.   Virpi Suuronen Muonion Kiri  FIN  10:30:48   1:19:08.6 (30)  2:46:19.5 (28)  1:27:10.9 (25)  3:50:36.5  
25.   Marina Ivanova SK Vuoksi  RUS  10:30:48   1:13:56.6 (15)  2:44:18.5 (24)  1:30:21.9 (31)  3:50:45.0  
26.   Tanja Kangosjärvi Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:48   1:18:20.7 (27)  2:44:43.5 (25)  1:26:22.8 (24)  3:51:31.4  
27.   Karita Laakso   FIN  10:30:48   1:19:01.1 (29)  2:45:04.9 (27)  1:26:03.8 (23)  3:52:43.9  
28.   Piia Kokko Antimarathon Tours  FIN  10:30:48   1:17:28.7 (24)  2:44:53.3 (26)  1:27:24.6 (26)  3:53:17.5  
29.   Sanna Elevaara   FIN  10:30:48   1:20:04.3 (31)  2:48:17.8 (30)  1:28:13.5 (28)  3:56:35.8  
30.   Katja Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  10:30:48   1:16:56.3 (21)  2:46:52.0 (29)  1:29:55.7 (29)  3:57:06.1  
31.   Simone Kagerbauer   GER  10:30:48   1:20:10.4 (32)  2:50:20.0 (34)  1:30:09.6 (30)  3:58:02.2  
32.   Johanna Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  10:30:48   1:21:44.8 (33)  2:49:30.9 (33)  1:27:46.1 (27)  3:58:13.8  
33.   Mervi Päätalo Imatran urheilijat  FIN  10:30:48   1:18:15.6 (26)  2:48:48.9 (31)  1:30:33.3 (32)  4:01:31.3  
34.   Claudia Kraft   SUI  10:30:48   1:17:06.9 (22)  2:48:53.5 (32)  1:31:46.6 (33)  4:02:22.3  
35.   Pauliina Kulha Sirkka  FIN  10:30:48   1:24:31.0 (39)  2:57:07.3 (38)  1:32:36.3 (35)  4:06:53.6  
36.   Mia Miettinen   FIN  10:30:48   1:22:10.3 (35)  2:53:57.3 (35)  1:31:47.0 (34)  4:08:42.0  
37.   Anna-Maija Voutilainen   FIN  10:30:48   1:21:56.0 (34)  2:55:21.0 (36)  1:33:25.0 (36)  4:09:08.5  
38.   Satu Salokannel Halikon Hakoniskat  FIN  10:30:48   1:23:37.7 (36)  2:57:06.8 (37)  1:33:29.1 (37)  4:10:21.1  
39.   Anna Slunga-Tallberg   FIN  10:30:48   1:25:40.0 (40)  3:00:02.4 (39)  1:34:22.4 (39)  4:12:35.2  
40.   Anne Staeves LT Schlurfschritt  GER  10:30:48   1:30:33.2 (46)  3:04:05.1 (43)  1:33:31.9 (38)  4:14:49.5  
41.   Leena Peltonen   FIN  10:30:48   1:24:03.1 (37)  3:01:59.0 (41)  1:37:55.9 (44)  4:16:22.8  
42.   Miia Hannunen   FIN  10:30:48   1:34:12.6 (51)  3:09:49.7 (48)  1:35:37.1 (40)  4:18:09.9  
43.   Niina Närhi Puumalan Hiihtäjät  FIN  10:30:48   1:26:50.4 (42)  3:03:31.2 (42)  1:36:40.8 (42)  4:20:16.8  
44.   Heli Mäkelä Alavuuden Urheilijat  FIN  10:30:48   1:24:28.5 (38)  3:00:55.6 (40)  1:36:27.1 (41)  4:20:46.9  
45.   Kirsi Saarela Team Invest  FIN  10:30:48   1:29:32.4 (45)  3:06:44.2 (45)  1:37:11.8 (43)  4:22:16.7  
46.   Tuovi Merkkiniemi Hätäkeskuslaitos  FIN  10:30:48   1:25:50.6 (41)  3:05:20.7 (44)  1:39:30.1 (46)  4:23:16.1  
47.   Kati Rönkkö   FIN  10:30:48   1:28:08.0 (44)  3:08:14.3 (46)  1:40:06.3 (47)  4:23:37.2  
48.   Anne Paadar   FIN  10:30:48   1:31:32.1 (47)  3:09:50.3 (49)  1:38:18.2 (45)  4:28:08.5  
49.   Anne Haatio   FIN  10:30:48   1:33:02.3 (49)  3:14:32.1 (50)  1:41:29.8 (49)  4:34:29.3  
50.   Riitta Turunen Lappeenrata  FIN  10:30:48   1:34:40.9 (52)  3:15:31.1 (51)  1:40:50.2 (48)  4:35:55.3  
51.   Hannele Kinnunen   FIN  10:30:48   1:34:01.4 (50)  3:17:12.4 (53)  1:43:11.0 (51)  4:37:06.7  
52.   Merja Salminen   FIN  10:30:48   1:27:12.2 (43)  3:08:58.4 (47)  1:41:46.2 (50)  4:41:39.1  
53.   Katriina Sieppi Muonion Kiri 2  FIN  10:30:48   1:32:52.2 (48)  3:16:24.8 (52)  1:43:32.6 (52)  4:45:14.6  
54.   Liisa Timlin Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:48   1:36:12.2 (54)  3:24:47.0 (54)  1:48:34.8 (53)  4:47:09.0  
55.   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  10:30:48   1:35:23.1 (53)  3:26:38.6 (55)  1:51:15.5 (54)  4:53:38.7  
56.   Paula Anttila Kangos IK  FIN  10:30:48   1:57:42.8 (56)  4:14:14.7 (57)  2:16:31.9 (55)  5:57:03.9  
57.   Outi Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  10:30:48   1:56:27.3 (55)  4:13:55.3 (56)  2:17:28.0 (56)  6:13:41.8  
   Teija Mäkivuoti   FIN  10:30:48            DNS  
   Liisa Heiskala   FIN  10:30:48            DNS  
   Maiju Takala Levin Hiihtokoulu  FIN  10:30:48            DNS  
   Saara Hatunen   FIN  10:30:48            DNS  
   Maija Korkala   FIN  10:30:48            DNS  
   Henna Luokkanen   FIN  10:30:48            DNS  
   Riikka Mikkonen Lapland Hotels  FIN  10:30:48            DNS  
   Sirkku Heino   FIN  10:30:48            DNS  
   Sanna Puhakka   FIN  10:30:48            DNS  
   Outi Honkimaa   FIN  10:30:48            DNS  
   Sailaritta Vuorisalo   FIN  10:30:48            DNS  
   Anna Luukkonen   FIN  10:30:48            DNS  
   Heini Salminen   FIN  10:30:48            DNS  
   Kerttu Niskanen Vieremän Koitto  FIN  10:30:48            DNS  
   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:48            DNS  
   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  10:30:48            DNS  
   Henna Laine VM&H Team  FIN  10:30:48            DNS  
   Marjut Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:48            DNS  
   Tiina Boman Finntriathlon  FIN  10:30:48            DNS  
   Erika Frey Santoz Concept  FIN  10:30:48            DNS  
   Marja-Leena Isometsä Muonio  FIN  10:30:48            DNS  
   Piia Siitonen Jyväskylä    10:30:48            DNS  
   Suvi Seipäjärvi Muonion Kiri  FIN  10:30:48            DNS  
   Tiia Rauhala Muonion Kiri  FIN  10:30:48            DNS  
   Tellervo Ylimartimo   FIN  14:00:00            DNS  
   Brigitte Howalt   SUI  14:00:00            DNS  
   Anni-Kaisa Saari Ylivieskan Kuula  FIN  14:00:00            DNS  
   Annukka Taljavirta   FIN  14:00:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English