Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

Miehet pitkä 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
22,0 km
Intermediate
45,0 km
Intermediate
Tunturi
Finish
60.0 km
 
1.   Mikko Koutaniemi SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:48   54:25.6 (7)  1:52:51.7 (4)  58:26.1 (7)  2:35:42.8  
2.   Risto Uusivirta Kolström - Lynx  FIN  10:30:48   54:28.1 (12)  1:52:59.7 (16)  58:31.6 (15)  2:35:45.6  
3.   Kari Varis SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:48   54:24.6 (6)  1:52:53.1 (7)  58:28.5 (12)  2:35:46.8  
4.   Vesa Kallio SKI-DOO Kolström  FIN  10:30:48   54:21.6 (1)  1:52:51.6 (3)  58:30.0 (13)  2:35:47.0  
5.   Morten Priks Team Sportia Äkäslompolo  EST  10:30:48   54:22.1 (2)  1:52:49.0 (2)  58:26.9 (8)  2:35:48.5  
6.   Lauri Lepistö Team Peltonen  FIN  10:30:48   54:26.1 (8)  1:52:53.2 (8)  58:27.1 (9)  2:35:50.5  
7.   Lauri Vuorinen Team Peltonen  FIN  10:30:48   54:32.1 (16)  1:52:55.1 (13)  58:23.0 (3)  2:35:54.4  
8.   Markus Vuorela Muonio Ski College  FIN  10:30:48   54:27.6 (11)  1:52:53.5 (9)  58:25.9 (6)  2:36:02.7  
9.   Janne Häkkinen Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:48   54:30.0 (13)  1:52:53.7 (10)  58:23.7 (4)  2:36:04.5  
10.   Kalev Ermits   EST  10:30:48   54:22.6 (3)  1:52:52.6 (6)  58:30.0 (13)  2:36:06.2  
11.   Remi Lindholm Team Powerbar  FIN  10:30:48   54:24.1 (5)  1:52:52.0 (5)  58:27.9 (10)  2:36:08.5  
12.   Tuomas Grönman High5  FIN  10:30:48   54:30.6 (14)  1:52:56.1 (14)  58:25.5 (5)  2:36:13.5  
13.   Mikko Loukkaanhuhta Sormisen säätiö  FIN  10:30:48   54:34.6 (19)  1:52:54.6 (11)  58:20.0 (1)  2:36:16.9  
14.   Matti Hakala   FIN  10:30:48   54:26.6 (9)  1:52:54.8 (12)  58:28.2 (11)  2:36:38.2  
15.   Rene Zahkna   EST  10:30:48   54:23.6 (4)  1:52:58.2 (15)  58:34.6 (16)  2:36:39.0  
16.   Juho Friman Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:48   54:27.0 (10)  1:52:47.5 (1)  58:20.5 (2)  2:37:15.6  
17.   Esa Mursu Kolström - Lynx  FIN  10:30:48   54:43.1 (21)  1:53:50.7 (18)  59:07.6 (20)  2:37:19.7  
18.   Lauri Mannila Vuokatti-Ruka UA  FIN  10:30:48   54:44.6 (24)  1:53:51.4 (20)  59:06.8 (19)  2:37:46.4  
19.   Joonas Sarkkinen High5  FIN  10:30:48   54:34.1 (18)  1:53:51.9 (21)  59:17.8 (23)  2:37:50.9  
20.   Juha Alm rovaniemen maratonhiihtäjät  FIN  10:30:48   54:31.1 (15)  1:53:50.5 (17)  59:19.4 (25)  2:37:52.8  
21.   Jussi Salo Lempäälän Kisa  FIN  10:30:48   54:44.2 (23)  1:53:50.9 (19)  59:06.7 (18)  2:38:11.2  
22.   Aleksi Parttimaa Muonio Ski College  FIN  10:30:48   54:46.7 (27)  1:53:54.7 (25)  59:08.0 (21)  2:38:35.1  
23.   Niko Nättinen   FIN  10:30:48   54:43.6 (22)  1:53:52.4 (22)  59:08.8 (22)  2:39:00.2  
24.   Veli-Matti Niskanen Huoltoukot  FIN  10:30:48   54:47.2 (28)  1:53:52.6 (23)  59:05.4 (17)  2:40:28.9  
25.   Lauri Gummerus Team Peltonen  FIN  10:30:48   55:27.3 (30)  1:56:09.2 (28)  1:00:41.9 (32)  2:41:21.3  
26.   Kari Mäki Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:48   56:26.5 (46)  1:56:10.2 (30)  59:43.7 (26)  2:41:32.0  
27.   Tero Seppälä Muonio Ski College  FIN  10:30:48   54:36.2 (20)  1:53:54.5 (24)  59:18.3 (24)  2:41:36.1  
28.   Jyri Takanen Koneurakointi Takanen  FIN  10:30:48   55:27.7 (31)  1:56:09.7 (29)  1:00:42.0 (34)  2:41:46.5  
29.   Niko Husu Team Powerbar  FIN  10:30:48   55:30.3 (35)  1:56:10.8 (31)  1:00:40.5 (31)  2:42:01.3  
30.   Tuomas Säily Iisalmen Visa  FIN  10:30:48   54:53.3 (29)  1:56:28.6 (35)  1:01:35.3 (39)  2:42:08.5  
31.   Juha Vähämetsä   FIN  10:30:48   55:29.3 (33)  1:56:30.1 (36)  1:01:00.8 (36)  2:42:10.9  
32.   Santeri Erola   FIN  10:30:48   54:32.6 (17)  1:55:03.9 (26)  1:00:31.3 (28)  2:43:02.2  
33.   Kari Jylhä Silvini Madshus team  FIN  10:30:48            2:43:03.5  
34.   Henri Lehtomaa Maken Fitness Center  FIN  10:30:48   56:24.5 (43)  1:58:04.9 (42)  1:01:40.4 (44)  2:43:20.9  
35.   Lassi Vuorinen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:48   55:52.7 (37)  1:58:01.4 (40)  1:02:08.7 (46)  2:43:21.9  
36.   Deivid Demkov Muonio Ski College Team Baltic  LTU  10:30:48   56:30.5 (51)  1:58:06.4 (44)  1:01:35.9 (41)  2:43:23.2  
37.   Timo Truu Muonio Ski College Team Baltic  EST  10:30:48   56:16.4 (40)  1:56:28.1 (34)  1:00:11.7 (27)  2:43:24.8  
38.   Leo Rantahalvari TeamSompala  FIN  10:30:48   56:24.0 (42)  1:57:59.3 (39)  1:01:35.3 (39)  2:43:28.5  
39.   Onni Rantahalvari TeamSompala  FIN  10:30:48   56:28.5 (48)  1:58:03.4 (41)  1:01:34.9 (38)  2:43:31.7  
40.   Aki Lehtinen Team Communike.fi  FIN  10:30:48   56:36.1 (52)  1:58:17.6 (46)  1:01:41.5 (45)  2:45:04.3  
41.   Juuso Mäkelä Japoyhtiöt Alajärvi  FIN  10:30:48   55:29.8 (34)  1:56:17.8 (33)  1:00:48.0 (35)  2:48:20.4  
42.   Kalle Kauppinen Fenixvalaisimet.fi  FIN  10:30:48   55:54.2 (39)  1:56:34.2 (38)  1:00:40.0 (30)  2:48:30.0  
43.   Joa Muotka Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:48   56:29.1 (49)  1:58:07.9 (45)  1:01:38.8 (42)  2:48:34.6  
44.   Juho Kämäräinen Team Vision  FIN  10:30:48   55:31.3 (36)  1:56:13.2 (32)  1:00:41.9 (32)  2:49:34.9  
45.   Hannu Kirstinä oulun hiihtoseura  FIN  10:30:48   56:26.0 (45)  2:00:51.6 (48)  1:04:25.6 (53)  2:49:39.3  
46.   Stefan Schmucki Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:48   57:21.0 (56)  2:00:52.6 (50)  1:03:31.6 (48)  2:49:57.7  
47.   Roope Haapakangas Team Powerbar  FIN  10:30:48   56:27.6 (47)  2:00:51.2 (47)  1:04:23.6 (52)  2:50:04.2  
48.   Esa Saarijärvi Perähikiän Pyrintö  FIN  10:30:48   57:40.7 (58)  2:01:53.1 (55)  1:04:12.4 (51)  2:50:41.7  
49.   Jonne Maunu   FIN  10:30:48   57:20.0 (55)  2:00:52.1 (49)  1:03:32.1 (49)  2:51:24.5  
50.   Tomi Santasalo TeamSompala  FIN  10:30:48   56:25.5 (44)  1:58:05.4 (43)  1:01:39.9 (43)  2:51:42.6  
51.   Juuso Kivilähde Noormarkun Nopsa  FIN  10:30:48   1:00:04.6 (67)  2:03:29.4 (57)  1:03:24.8 (47)  2:51:44.0  
52.   Ilmo Pulkkinen Pihkaposket  FIN  10:30:48   58:31.9 (60)  2:03:31.4 (58)  1:04:59.5 (56)  2:51:44.2  
53.   Janne Tuomaala   FIN  10:30:48   59:01.8 (64)  2:03:34.0 (60)  1:04:32.2 (54)  2:51:52.2  
54.   Arto Pauna oulainen  FIN  10:30:48   57:32.1 (57)  2:03:34.5 (61)  1:06:02.4 (67)  2:52:09.9  
55.   Jari Mäkinen   FIN  10:30:48   58:30.9 (59)  2:03:32.5 (59)  1:05:01.6 (57)  2:52:21.1  
56.   Joni Freeman   FIN  10:30:48   58:39.5 (61)  2:03:35.0 (62)  1:04:55.5 (55)  2:53:36.0  
57.   Tuukka Invenius Sormisen säätiö  FIN  10:30:48   55:28.8 (32)  1:56:31.2 (37)  1:01:02.4 (37)  2:53:40.7  
58.   Ari Säisä Vieremän Koitto  FIN  10:30:48   1:00:19.2 (73)  2:06:07.0 (70)  1:05:47.8 (65)  2:54:30.5  
59.   Mika Ilmarinen Sininen Latu  FIN  10:30:48   1:00:20.7 (75)  2:05:59.9 (65)  1:05:39.2 (61)  2:54:45.7  
60.   Janne Stenbäck PLP  FIN  10:30:48   59:13.9 (66)  2:04:48.9 (63)  1:05:35.0 (59)  2:54:46.5  
61.   Tuomo Pesonen Keminmaa  FIN  10:30:48   1:00:17.6 (71)  2:06:05.0 (67)  1:05:47.4 (64)  2:55:13.2  
62.   Janne Orjasniemi Rovaniemen Maratonhiihtäjät  FIN  10:30:48   1:00:16.6 (69)  2:06:06.0 (69)  1:05:49.4 (66)  2:55:18.4  
63.   Verneri Poikonen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:48   54:46.2 (26)  1:55:20.1 (27)  1:00:33.9 (29)  2:56:03.9  
64.   Vili Sormunen Sormisen säätiö  FIN  10:30:48   56:23.5 (41)  2:01:59.1 (56)  1:05:35.6 (60)  2:56:19.2  
65.   Aapo Erkkilä Team Powerbar  FIN  10:30:48   57:19.5 (54)  2:01:07.4 (52)  1:03:47.9 (50)  2:56:24.0  
66.   Onni Huttunen AO Lappia Muonio  FIN  10:30:48   1:02:08.1 (87)  2:08:35.2 (77)  1:06:27.1 (69)  2:57:12.3  
67.   Petteri Arovainio Metsähallitus  FIN  10:30:48   1:00:34.9 (77)  2:08:35.8 (79)  1:08:00.9 (73)  2:57:23.1  
68.   Jukka Liuha Vuokatti Hiihto Team 25.-26.3.2  FIN  10:30:48   1:00:18.7 (72)  2:06:05.5 (68)  1:05:46.8 (63)  2:57:24.6  
69.   Marko Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  10:30:48   1:02:01.1 (84)  2:08:33.2 (76)  1:06:32.1 (70)  2:57:41.7  
70.   Sami Orpana Maken Fitness Center  FIN  10:30:48      2:01:03.4 (51)     2:59:32.8  
71.   Miikka Raivio Virtain Urheilijat / Pirkanmaan  FIN  10:30:48   59:00.7 (63)  2:07:01.8 (71)  1:08:01.1 (74)  2:59:58.5  
72.   Keijo Vehkakoski Jämsänkosken Ilves  FIN  10:30:48   1:00:35.9 (79)  2:08:37.7 (80)  1:08:01.8 (75)  3:00:11.7  
73.   Jarkko Kantola Team Vision  FIN  10:30:48   1:01:17.9 (83)  2:08:35.4 (78)  1:07:17.5 (72)  3:00:18.0  
74.   Jarmo Kuusitaipale Kontiolahden Urheilijat  FIN  10:30:48   1:00:20.2 (74)  2:07:04.4 (73)  1:06:44.2 (71)  3:00:29.9  
75.   Anssi Koirikivi   FIN  10:30:48   54:45.6 (25)  2:01:10.5 (53)  1:06:24.9 (68)  3:01:02.1  
76.   Henri Erkkilä Vantaan Hiihtoseura  FIN  10:30:48   55:53.2 (38)  2:01:15.0 (54)  1:05:21.8 (58)  3:01:34.5  
77.   Ilari Hirviniemi   FIN  10:30:48   56:43.6 (53)  2:05:08.8 (64)  1:08:25.2 (77)  3:01:34.8  
78.   Tomi Savolainen Juoksija-lehti  FIN  10:30:48   1:02:04.1 (85)  2:11:35.6 (84)  1:09:31.5 (85)  3:01:35.8  
79.   Magnus Pounu Kuttainen IF  SWE  10:30:48   1:02:06.1 (86)  2:11:35.5 (83)  1:09:29.4 (84)  3:01:42.4  
80.   Ari Palo   FIN  10:30:48   59:02.2 (65)  2:07:41.5 (75)  1:08:39.3 (79)  3:01:55.2  
81.   Matti Haavisto Huoltoukot  FIN  10:30:48   58:59.7 (62)  2:07:34.3 (74)  1:08:34.6 (78)  3:02:10.7  
82.   Velu Kallunki Rovaniemi  FIN  10:30:48   1:00:33.8 (76)  2:08:44.8 (81)  1:08:11.0 (76)  3:02:23.8  
83.   Juhani Timmerbacka Muonion Tunturi-Veikot  FIN  10:30:48   1:00:35.4 (78)  2:11:45.3 (87)  1:11:09.9 (98)  3:04:17.8  
84.   Ville Keränen Team Electrofit  FIN  10:30:48   1:02:33.5 (90)  2:11:37.0 (85)  1:09:03.5 (80)  3:04:22.8  
85.   Sami Lapinniemi Muonion Kiri 2  FIN  10:30:48   1:02:37.3 (94)  2:11:49.3 (88)  1:09:12.0 (81)  3:04:31.5  
86.   Lauri Peltoniemi Sormisen säätiö  FIN  10:30:48   56:30.1 (50)  2:07:03.9 (72)  1:10:33.8 (88)  3:05:14.8  
87.   Marko Helminen   FIN  10:30:48   1:04:30.5 (106)  2:14:15.9 (103)  1:09:45.4 (86)  3:06:15.6  
88.   Tuomas Liikavainio Muonion Kiri 2  FIN  10:30:48   1:00:16.1 (68)  2:09:37.2 (82)  1:09:21.1 (82)  3:06:45.4  
89.   Jimmy Pikkarainen   SWE  10:30:48   1:02:46.7 (98)  2:14:01.2 (93)  1:11:14.5 (100)  3:06:58.8  
90.   Christer Eliasson   SWE  10:30:48   1:02:43.1 (96)  2:14:13.2 (100)  1:11:30.1 (104)  3:07:12.0  
91.   Sakari Alaoja Väinölän ja Kesärannan mökit  FIN  10:30:48   1:00:49.5 (81)  2:11:42.1 (86)  1:10:52.6 (90)  3:07:26.6  
92.   Timo Kannasvuo MT-V Muonio  FIN  10:30:48   1:02:48.1 (99)  2:14:13.4 (101)  1:11:25.3 (101)  3:07:34.6  
93.   Mika Sieppi Muonion Kiri 3  FIN  10:30:48   1:03:15.0 (101)  2:14:05.6 (95)  1:10:50.6 (89)  3:07:34.7  
94.   Mika Ojala   FIN  10:30:48   1:00:51.0 (82)  2:11:55.4 (89)  1:11:04.4 (94)  3:07:51.4  
95.   Juha Martikainen Vieremän Koitto  FIN  10:30:48   1:02:36.1 (92)  2:12:05.0 (90)  1:09:28.9 (83)  3:08:04.2  
96.   Jukka Sorvoja Video-Ville  FIN  10:30:48   1:02:33.0 (89)  2:14:12.5 (98)  1:11:39.5 (107)  3:08:06.8  
97.   Veli Alakastari   FIN  10:30:48   1:02:37.1 (93)  2:14:12.9 (99)  1:11:35.8 (105)  3:08:14.4  
98.   Pauli Ranta Muonion Kiri 3  FIN  10:30:48   1:02:39.1 (95)  2:14:05.4 (94)  1:11:26.3 (102)  3:08:15.9  
99.   Matti Vuollo   FIN  10:30:48   1:03:15.9 (102)  2:14:14.9 (102)  1:10:59.0 (92)  3:08:30.4  
100.   Mikko Turunen   FIN  10:30:48   1:04:51.7 (116)  2:15:45.4 (105)  1:10:53.7 (91)  3:08:58.4  
101.   Ari Kittilä Team Lapponia  FIN  10:30:48   1:04:39.5 (108)  2:15:44.3 (104)  1:11:04.8 (95)  3:09:16.6  
102.   Philippe Morel   FRA  10:30:48   1:04:42.6 (110)  2:15:47.4 (108)  1:11:04.8 (95)  3:09:18.2  
103.   Juha Riihimäki   FIN  10:30:48   1:04:43.6 (111)  2:15:51.4 (109)  1:11:07.8 (97)  3:09:19.8  
104.   Jani Jussila   FIN  10:30:48   1:04:45.6 (113)  2:15:46.3 (107)  1:11:00.7 (93)  3:09:20.0  
105.   Anton Pyssysalo Keravan Urheilijat  FIN  10:30:48   1:00:17.1 (70)  2:06:01.9 (66)  1:05:44.8 (62)  3:09:22.4  
106.   Niklaus Zippert Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:48   1:03:29.2 (103)  2:15:45.8 (106)  1:12:16.6 (109)  3:10:16.7  
107.   Jyrki M. Anttila Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:48   1:02:45.1 (97)  2:14:11.9 (96)  1:11:26.8 (103)  3:11:17.1  
108.   Mika Tohmola Muonion Kiri Team 1  FIN  10:30:48   1:02:35.0 (91)  2:14:12.3 (97)  1:11:37.3 (106)  3:11:50.3  
109.   Paavo Hakanen TERÄSPAALU.FI  FIN  10:30:48   1:00:37.4 (80)  2:13:14.6 (92)  1:12:37.2 (110)  3:12:03.7  
110.   René Guler   SUI  10:30:48   1:02:09.2 (88)  2:12:26.4 (91)  1:10:17.2 (87)  3:12:28.2  
111.   Arttu Tahvanainen Joensuun Kataja  FIN  10:30:48   1:04:44.5 (112)  2:15:58.0 (110)  1:11:13.5 (99)  3:12:31.7  
112.   Jukka Varrio Espoon tapiot  FIN  10:30:48   1:05:56.4 (126)  2:18:58.8 (116)  1:13:02.4 (111)  3:12:58.0  
113.   Riku Lehtonen Saarijärven Pullistus  FIN  10:30:48   1:05:26.5 (123)  2:18:37.8 (112)  1:13:11.3 (113)  3:13:08.4  
114.   Martti Malinen Pihkaposket  FIN  10:30:48   1:07:12.7 (139)  2:19:08.4 (121)  1:11:55.7 (108)  3:13:21.3  
115.   Mikael Olsson Kuttainen if  SWE  10:30:48   1:04:42.1 (109)  2:18:53.7 (115)  1:14:11.6 (120)  3:13:25.0  
116.   Ari Lundahl   FIN  10:30:48   1:05:09.4 (119)  2:18:59.8 (117)  1:13:50.4 (119)  3:14:27.7  
117.   Arto Kytölä Japoyhtiöt Alajärvi  FIN  10:30:48   1:04:53.7 (118)  2:18:38.9 (113)  1:13:45.2 (117)  3:14:32.4  
118.   Timo Vartiainen   FIN  10:30:48   1:04:48.6 (115)  2:17:53.6 (111)  1:13:05.0 (112)  3:15:02.7  
119.   Marc Lichtensteiger Hopp Schwiiz! - Heija Sveitsi!  SUI  10:30:48   1:06:58.1 (131)  2:21:49.6 (131)  1:14:51.5 (131)  3:16:02.6  
120.   Antti-Jussi Pylkkänen Keravan Urheilijat  FIN  10:30:48   1:04:39.1 (107)  2:19:06.5 (119)  1:14:27.4 (121)  3:16:40.6  
121.   Ove Pounu Kuttainen IF  SWE  10:30:48   1:03:57.0 (104)  2:18:39.9 (114)  1:14:42.9 (127)  3:17:00.3  
122.   Martin Meyer Sandoz Conzept  FIN  10:30:48   1:07:08.7 (136)  2:21:49.3 (130)  1:14:40.6 (126)  3:17:18.9  
123.   Oula Mattila PLP  FIN  10:30:48   1:07:07.2 (134)  2:21:41.4 (126)  1:14:34.2 (125)  3:17:25.6  
124.   Mikko Lahti Espoon Tapiot  FIN  10:30:48   1:05:41.3 (125)  2:19:07.4 (120)  1:13:26.1 (114)  3:17:27.5  
125.   Mika Kemi   FIN  10:30:48   1:06:57.1 (130)  2:21:47.5 (128)  1:14:50.4 (130)  3:18:23.7  
126.   Marko Ruokokoski Muonion Kiri 3  FIN  10:30:48   1:05:19.9 (121)  2:19:09.0 (122)  1:13:49.1 (118)  3:18:32.0  
127.   Mika Saarinen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:48   1:05:22.5 (122)  2:19:03.9 (118)  1:13:41.4 (116)  3:18:54.6  
128.   Ari-Pekka Koivisto Rajan esikunta  FIN  10:30:48   1:06:59.7 (133)  2:21:49.1 (129)  1:14:49.4 (129)  3:19:02.1  
129.   Turkka Raivio Virtain Urheilijat  FIN  10:30:48   1:06:03.4 (127)  2:19:40.0 (123)  1:13:36.6 (115)  3:20:30.4  
130.   Mikko Rönkkö   FIN  10:30:48   1:07:11.7 (138)  2:22:30.3 (133)  1:15:18.6 (134)  3:20:46.2  
131.   Ville Pylkkänen Juvan Urheilijat  FIN  10:30:48   1:08:43.9 (144)  2:25:43.7 (143)  1:16:59.8 (144)  3:21:09.7  
132.   Jari Laukkanen   FIN  10:30:48   1:08:50.0 (148)  2:23:23.7 (136)  1:14:33.7 (123)  3:21:34.3  
133.   Arimo Matarmaa Koney  FIN  10:30:48   1:08:48.5 (147)  2:23:22.6 (135)  1:14:34.1 (124)  3:22:04.0  
134.   Jarno Matarmaa   FIN  10:30:48   1:08:46.4 (146)  2:23:18.0 (134)  1:14:31.6 (122)  3:22:06.8  
135.   Timo Korhonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:30:48   1:10:53.0 (167)  2:26:19.3 (148)  1:15:26.3 (135)  3:22:09.9  
136.   Simo Turunen RajaMatti  FIN  10:30:48   1:04:29.0 (105)  2:20:11.5 (124)  1:15:42.5 (138)  3:22:46.0  
137.   Jarmo Juntura Team Lapponia  FIN  10:30:48   1:08:41.4 (141)  2:23:25.2 (137)  1:14:43.8 (128)  3:23:25.4  
138.   Mikko Simonen Kuusankosken Kisa  FIN  10:30:48   1:09:58.4 (152)  2:26:18.3 (146)  1:16:19.9 (140)  3:24:14.5  
139.   Ari Pajala   FIN  10:30:48   1:07:20.3 (140)  2:25:26.3 (141)  1:18:06.0 (158)  3:24:16.1  
140.   Reijo Huhtinen   SWE  10:30:48   1:10:00.5 (154)  2:26:15.3 (145)  1:16:14.8 (139)  3:24:25.5  
141.   Arto Karjalainen   FIN  10:30:48   1:05:18.5 (120)  2:20:25.8 (125)  1:15:07.3 (132)  3:24:38.1  
142.   Adam Herd   AUS  10:30:48   1:09:31.6 (150)  2:26:14.7 (144)  1:16:43.1 (142)  3:24:59.8  
143.   Antti Hänninen Haapaveden urheilijat  FIN  10:30:48            3:25:10.8  
144.   Mikko Autti   FIN  10:30:48   1:05:35.2 (124)  2:25:27.4 (142)  1:19:52.2 (168)  3:25:29.2  
145.   Risto Ponkala PuKe  FIN  10:30:48   1:10:47.0 (163)  2:26:25.4 (150)  1:15:38.4 (137)  3:25:48.3  
146.   Kirill Kovalko   RUS  10:30:48   1:08:42.9 (143)  2:26:18.5 (147)  1:17:35.6 (154)  3:26:08.3  
147.   Turo Terho   FIN  10:30:48   1:06:59.1 (132)  2:23:26.7 (138)  1:16:27.6 (141)  3:26:19.8  
148.   Usko Juntunen Iisalmen Visa  FIN  10:30:48   1:10:08.5 (158)  2:27:18.7 (151)  1:17:10.2 (148)  3:27:38.4  
149.   Erkki Oinaskallio   FIN  10:30:48   1:08:44.9 (145)  2:26:20.3 (149)  1:17:35.4 (153)  3:27:55.7  
150.   Janne Muotka Muonion Kiri 4  FIN  10:30:48   1:04:47.6 (114)  2:24:38.2 (140)  1:19:50.6 (166)  3:27:58.8  
151.   Markus Ronkainen Auran möykyt  FIN  10:30:48   1:04:52.7 (117)  2:24:36.7 (139)  1:19:44.0 (165)  3:28:20.1  
152.   Mika Tommola   FIN  10:30:48   1:13:44.4 (177)  2:30:57.5 (160)  1:17:13.1 (149)  3:28:22.2  
153.   Matias Salonen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:48   1:06:13.6 (129)  2:21:47.0 (127)  1:15:33.4 (136)  3:28:41.8  
154.   Joona Eskelinen   FIN  10:30:48   1:10:43.0 (161)  2:31:01.6 (169)  1:20:18.6 (173)  3:28:44.7  
155.   Jouko Peipinen Hämmeen armottomat lykkijät  FIN  10:30:48   1:07:10.2 (137)  2:22:19.1 (132)  1:15:08.9 (133)  3:28:52.8  
156.   Joose Toivola FATMA  FIN  10:30:48   1:13:49.0 (181)  2:30:58.0 (161)  1:17:09.0 (147)  3:29:00.8  
157.   Jani Vestenius Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:48   1:10:01.5 (155)  2:28:06.4 (154)  1:18:04.9 (157)  3:29:44.8  
158.   Jari Kivakka Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:48   1:10:03.0 (157)  2:28:06.6 (155)  1:18:03.6 (156)  3:29:45.2  
159.   Petri Ikävalko kestävyysurheilu.fi  FIN  10:30:48   1:10:51.5 (166)  2:27:44.6 (153)  1:16:53.1 (143)  3:29:53.5  
160.   Dmitry Shapochkin   RUS  10:30:48   1:10:54.1 (168)  2:28:17.1 (156)  1:17:23.0 (152)  3:30:11.0  
161.   Lassi Vitikka Pirttiselän Karhut  FIN  10:30:48   1:13:45.0 (178)  2:30:58.2 (162)  1:17:13.2 (150)  3:30:24.4  
162.   Reijo Jylhä Team Lapponia  FIN  10:30:48   1:11:51.9 (171)  2:30:56.4 (159)  1:19:04.5 (163)  3:30:31.6  
163.   Mikko Taponen Nummela  FIN  10:30:48   1:13:59.6 (182)  2:31:16.8 (173)  1:17:17.2 (151)  3:30:39.7  
164.   Risto Haverinen   FIN  10:30:48   1:10:10.0 (159)  2:27:18.9 (152)  1:17:08.9 (146)  3:30:47.5  
165.   Harri Leppihalme Ikaalinen  FIN  10:30:48   1:10:21.7 (160)  2:31:19.3 (174)  1:20:57.6 (179)  3:30:52.3  
166.   Antti Laakso   FIN  10:30:48   1:13:00.3 (176)  2:31:08.7 (171)  1:18:08.4 (159)  3:31:08.5  
167.   Pasi Huhtalo Aavasaksan Kisa  FIN  10:30:48   1:11:24.5 (169)  2:31:00.1 (166)  1:19:35.6 (164)  3:31:12.7  
168.   Igor Maksimychev Toksovo  RUS  10:30:48   1:15:27.6 (196)  2:32:30.4 (178)  1:17:02.8 (145)  3:31:49.8  
169.   Matti Kauppinen   FIN  10:30:48   1:07:08.2 (135)  2:28:44.4 (157)  1:21:36.2 (186)  3:31:50.0  
170.   Markku Nikki Sysmän Sisu  FIN  10:30:48   1:10:00.0 (153)  2:31:06.7 (170)  1:21:06.7 (181)  3:32:38.7  
171.   Janne Kotaniemi Sportia Ylitornio  FIN  10:30:48   1:14:57.8 (187)  2:32:57.9 (179)  1:18:00.1 (155)  3:32:46.9  
172.   Ari Matkaselkä urheilujakone.fi  FIN  10:30:48   1:11:55.9 (173)  2:30:58.6 (163)  1:19:02.7 (162)  3:32:54.6  
173.   Janne Järviö Sysmän Sisu  FIN  10:30:48   1:10:48.0 (164)  2:31:10.2 (172)  1:20:22.2 (175)  3:33:16.4  
174.   Juhani Krankka Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:48   1:10:44.5 (162)  2:30:59.8 (165)  1:20:15.3 (172)  3:33:20.1  
175.   Juha Sipponen   FIN  10:30:48   1:02:54.3 (100)  2:32:58.9 (180)  1:30:04.6 (233)  3:33:55.3  
176.   Timo Hellberg Kirjakkalan Alku  FIN  10:30:48   1:08:42.4 (142)  2:30:59.6 (164)  1:22:17.2 (188)  3:34:43.5  
177.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  10:30:48   1:10:51.0 (165)  2:31:48.4 (176)  1:20:57.4 (178)  3:35:29.7  
178.   Kari Rajala   FIN  10:30:48   1:15:00.8 (188)  2:34:51.8 (183)  1:19:51.0 (167)  3:35:48.3  
179.   Pekka Nieminen Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:48   1:10:02.0 (156)  2:28:45.5 (158)  1:18:43.5 (161)  3:35:57.4  
180.   Heikki Kangas Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:48   1:15:01.9 (189)  2:35:49.1 (184)  1:20:47.2 (176)  3:36:05.1  
181.   Mika Kuure Sportia Ylitornio  FIN  10:30:48   1:15:02.9 (190)  2:33:13.6 (181)  1:18:10.7 (160)  3:36:08.3  
182.   Kalevi Ranta   FIN  10:30:48   1:12:55.3 (174)  2:33:15.2 (182)  1:20:19.9 (174)  3:37:08.7  
183.   Tuukka Taipale Suomen Pankin Urheiluseura  FIN  10:30:48   1:09:28.0 (149)  2:31:00.6 (167)  1:21:32.6 (185)  3:37:29.3  
184.   Veijo Turunen   FIN  10:30:48   1:11:53.4 (172)  2:31:50.4 (177)  1:19:57.0 (169)  3:37:44.7  
185.   Jari Makkonen Muonion Kiri 4  FIN  10:30:48   1:09:55.9 (151)  2:31:01.1 (168)  1:21:05.2 (180)  3:38:08.7  
186.   Régis Jourdan Sandoz Concept  FRA  10:30:48   1:15:23.0 (193)  2:37:37.6 (192)  1:22:14.6 (187)  3:38:27.0  
187.   Tero Parikka   FIN  10:30:48   1:11:39.7 (170)  2:31:45.3 (175)  1:20:05.6 (171)  3:38:33.5  
188.   Aki Vanne   FIN  10:30:48   1:18:42.4 (226)  2:38:46.7 (195)  1:20:04.3 (170)  3:39:04.4  
189.   Juha Lampinen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:48   1:14:57.3 (186)  2:35:50.5 (185)  1:20:53.2 (177)  3:40:14.1  
190.   Asko Räikkä A-Katsastus  FIN  10:30:48   1:15:32.1 (199)  2:38:48.2 (196)  1:23:16.1 (192)  3:40:17.3  
191.   Timo Salonen Sysmän Sisu  FIN  10:30:48   1:15:42.2 (202)  2:37:09.6 (186)  1:21:27.4 (184)  3:41:03.1  
192.   Arto Maunu Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:48   1:15:30.6 (198)  2:38:38.0 (193)  1:23:07.4 (190)  3:41:10.8  
193.   Jukka Rajanen Takajärven Tykittäjät  FIN  10:30:48   1:12:59.3 (175)  2:37:18.3 (188)  1:24:19.0 (199)  3:42:01.7  
194.   Matti Kuosmanen   FIN  10:30:48   1:14:56.3 (185)  2:37:20.9 (189)  1:22:24.6 (189)  3:42:02.4  
195.   Glenn Asplund Soppero SF  SWE  10:30:48   1:14:29.0 (183)  2:38:43.6 (194)  1:24:14.6 (198)  3:42:06.5  
196.   Tomi Teinilä   FIN  10:30:48   1:19:03.6 (227)  2:40:15.9 (199)  1:21:12.3 (183)  3:42:13.1  
197.   Antti Väkevä Karsu.fi  FIN  10:30:48   1:21:46.3 (250)  2:42:56.8 (209)  1:21:10.5 (182)  3:42:31.4  
198.   Riku Tuuha Wuoksen Juoksu  FIN  10:30:48   1:15:34.6 (200)  2:40:25.7 (202)  1:24:51.1 (205)  3:42:56.0  
199.   Antti Saarinen   FIN  10:30:48   1:13:46.9 (179)  2:37:26.5 (190)  1:23:39.6 (195)  3:42:58.7  
200.   Ari Leppänen Polvijärven vauhti  FIN  10:30:48   1:14:55.3 (184)  2:38:50.7 (197)  1:23:55.4 (196)  3:43:02.3  
201.   Peter Holenweg Sandoz Concept  SUI  10:30:48   1:17:32.2 (214)  2:42:06.1 (207)  1:24:33.9 (203)  3:43:19.7  
202.   Juha Kerojoki Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:48   1:16:50.2 (205)  2:40:21.5 (201)  1:23:31.3 (193)  3:45:08.2  
203.   Olli Tiirola Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:48   1:18:00.5 (219)  2:42:07.2 (208)  1:24:06.7 (197)  3:45:47.0  
204.   Heini Deppeler   SUI  10:30:48   1:15:05.9 (191)  2:40:17.5 (200)  1:25:11.6 (208)  3:45:55.1  
205.   Aki Viitanen Tampereen Voimanostajat ry.  FIN  10:30:48   1:15:29.6 (197)  2:40:00.1 (198)  1:24:30.5 (201)  3:45:56.6  
206.   Heikki Ulmanen Tampereen Palokunnan Urheilijat  FIN  10:30:48   1:13:48.5 (180)  2:37:27.5 (191)  1:23:39.0 (194)  3:45:56.7  
207.   Simo Hirvimäki   FIN  10:30:48   1:16:20.3 (204)  2:41:02.6 (205)  1:24:42.3 (204)  3:46:50.2  
208.   Jouko Liinamaa   FIN  10:30:48   1:17:04.4 (206)  2:41:32.6 (206)  1:24:28.2 (200)  3:47:28.9  
209.   Janne Saavalainen   FIN  10:30:48   1:18:23.2 (221)  2:43:46.5 (212)  1:25:23.3 (209)  3:49:08.7  
210.   J-F Maion Team Communike.fi  FIN  10:30:48   1:17:25.6 (211)  2:40:34.2 (203)  1:23:08.6 (191)  3:49:30.0  
211.   Ari Niittymäki KYY  FIN  10:30:48   1:17:34.7 (215)  2:43:48.6 (213)  1:26:13.9 (213)  3:49:39.4  
212.   Artti Antila   FIN  10:30:48   1:17:54.0 (216)  2:45:07.0 (220)  1:27:13.0 (221)  3:50:17.9  
213.   Onni Tiiperi Kiviranta  FIN  10:30:48   1:18:35.8 (222)  2:46:47.5 (223)  1:28:11.7 (227)  3:50:49.3  
214.   Kimmo Alajeesiö   FIN  10:30:48   1:16:14.7 (203)  2:40:46.0 (204)  1:24:31.3 (202)  3:51:08.2  
215.   Vilho Varonen   FIN  10:30:48   1:20:05.8 (234)  2:45:17.1 (221)  1:25:11.3 (207)  3:51:36.8  
216.   Olli Mäkelä   FIN  10:30:48   1:18:41.4 (225)  2:44:48.1 (218)  1:26:06.7 (212)  3:52:56.4  
217.   Pekka Mauno Hierontaykköset Ski team  FIN  10:30:48   1:19:05.6 (228)  2:44:02.9 (214)  1:24:57.3 (206)  3:53:07.1  
218.   Seppo Tuomisto Kyrös-Rasti  FIN  10:30:48   1:18:39.4 (224)  2:45:43.6 (222)  1:27:04.2 (220)  3:53:21.8  
219.   Martti Heinänen   FIN  10:30:48   1:19:40.6 (232)  2:47:44.9 (228)  1:28:04.3 (224)  3:54:27.5  
220.   Mikko Virtanen Sysmän Sisu Team Hapokkaat  FIN  10:30:48            3:54:57.5  
221.   Oiva Mursu   FIN  10:30:48   1:17:31.7 (213)  2:44:06.3 (215)  1:26:34.6 (215)  3:55:21.5  
222.   Paavo Niskanen   FIN  10:30:48   1:20:23.5 (240)  2:47:17.4 (227)  1:26:53.9 (218)  3:55:22.9  
223.   Klaus Uusipaasto Jämin Jänne  FIN  10:30:48   1:20:27.1 (242)  2:46:48.0 (224)  1:26:20.9 (214)  3:55:28.1  
224.   Jukka Pietarila Pöheikon Liuku1  FIN  10:30:48   1:20:20.6 (237)  2:47:10.8 (225)  1:26:50.2 (216)  3:55:30.9  
225.   Eero Moilanen Team Vision  FIN  10:30:48   1:20:21.4 (238)  2:47:11.8 (226)  1:26:50.4 (217)  3:55:35.1  
226.   Urh Sivonen   FIN  10:30:48   1:15:36.7 (201)  2:44:08.0 (216)  1:28:31.3 (230)  3:55:38.0  
227.   Tuomas Helistö   FIN  10:30:48   1:27:20.4 (267)  2:53:24.8 (247)  1:26:04.4 (211)  3:55:44.9  
228.   Jan Donner   FIN  10:30:48   1:27:21.4 (268)  2:53:23.8 (246)  1:26:02.4 (210)  3:55:46.5  
229.   Markku Laamanen Järvenpää  FIN  10:30:48   1:17:24.6 (210)  2:47:46.8 (230)  1:30:22.2 (237)  3:55:49.2  
230.   Sakari Järvelä Iin Urheilijat  FIN  10:30:48   1:15:26.6 (195)  2:43:23.7 (210)  1:27:57.1 (223)  3:56:21.4  
231.   Grond Reto   SUI  10:30:48   1:06:08.0 (128)  2:37:16.8 (187)  1:31:08.8 (241)  3:56:38.8  
232.   Olavi Salomaa   FIN  10:30:48   1:20:43.7 (245)  2:48:54.5 (237)  1:28:10.8 (226)  3:56:42.2  
233.   Eero Lampela Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:48   1:15:24.0 (194)  2:44:39.0 (217)  1:29:15.0 (231)  3:57:52.6  
234.   Armin Podtschaske Langdorf  GER  10:30:48   1:20:09.9 (235)  2:50:20.6 (238)  1:30:10.7 (234)  3:58:02.4  
235.   Juuso Holstein Lapland Hotels  FIN  10:30:48   1:20:23.0 (239)  2:48:07.7 (231)  1:27:44.7 (222)  3:58:03.0  
236.   Esa Vuorio Sysmän Sisu  FIN  10:30:48   1:19:31.9 (231)  2:47:46.3 (229)  1:28:14.4 (229)  3:58:07.4  
237.   Jukka Hasu   FIN  10:30:48   1:17:57.5 (218)  2:48:12.8 (232)  1:30:15.3 (235)  3:58:24.0  
238.   Kai Huuhka   FIN  10:30:48   1:20:02.3 (233)  2:51:57.4 (242)  1:31:55.1 (247)  4:00:07.3  
239.   Jyrki Tiainen oulu  FIN  10:30:48   1:20:25.0 (241)  2:48:34.7 (234)  1:28:09.7 (225)  4:01:27.6  
240.   Boris Petroff Biathlon ski club Montesson  FRA  10:30:48   1:19:21.3 (230)  2:48:37.2 (235)  1:29:15.9 (232)  4:01:40.7  
241.   Pentti Reponiemi M T-V  FIN  10:30:48   1:21:05.1 (246)  2:51:47.2 (240)  1:30:42.1 (238)  4:02:05.7  
242.   Mikko Hyvärinen Tuonelan Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:48   1:15:22.0 (192)  2:43:35.9 (211)  1:28:13.9 (228)  4:02:19.0  
243.   Harald Kraft   SUI  10:30:48   1:17:05.4 (207)  2:48:52.5 (236)  1:31:47.1 (246)  4:02:23.1  
244.   Juha Rantala   FIN  10:30:48   1:22:37.8 (252)  2:53:58.8 (250)  1:31:21.0 (242)  4:02:31.7  
245.   Markku Reponiemi Muonion Kiri 4  FIN  10:30:48   1:21:40.7 (249)  2:53:40.6 (248)  1:31:59.9 (248)  4:04:06.5  
246.   Raimo Saattonen Elimäen Vauhti  FIN  10:30:48   1:17:30.6 (212)  2:48:29.7 (233)  1:30:59.1 (239)  4:04:21.3  
247.   Tusse Tallberg   FIN  10:30:48   1:26:26.7 (265)  3:00:31.3 (259)  1:34:04.6 (252)  4:05:11.3  
248.   Pentti Rautio Pyyra  FIN  10:30:48   1:22:18.9 (251)  2:53:58.3 (249)  1:31:39.4 (244)  4:05:42.1  
249.   Arvo Musikka AskistonMusikat  FIN  10:30:48   1:19:19.8 (229)  2:52:00.9 (243)  1:32:41.1 (250)  4:05:53.7  
250.   Aimo Hassinen   FIN  10:30:48   1:24:52.8 (256)  2:55:09.8 (253)  1:30:17.0 (236)  4:06:03.8  
251.   Aleksi Kärkkäinen   FIN  10:30:48   1:20:33.6 (243)  2:52:38.1 (245)  1:32:04.5 (249)  4:06:56.2  
252.   Jari Marjoniemi   FIN  10:30:48   1:24:33.1 (254)  3:00:39.4 (261)  1:36:06.3 (256)  4:07:19.7  
253.   José Ignacio Cembellín   SPA  10:30:48   1:25:58.2 (262)  2:57:22.5 (255)  1:31:24.3 (243)  4:07:27.1  
254.   Jose Luis Llorente   SPA  10:30:48   1:26:16.9 (264)  2:57:21.5 (254)  1:31:04.6 (240)  4:07:27.7  
255.   Rasmus Vikström Sportia Ylitornio  FIN  10:30:48   1:17:12.0 (208)  2:51:46.7 (239)  1:34:34.7 (254)  4:08:51.5  
256.   Alf Vikström Larsmo IF  FIN  10:30:48   1:17:15.0 (209)  2:51:47.4 (241)  1:34:32.4 (253)  4:09:01.4  
257.   Hannu Kyllönen   FIN  10:30:48   1:20:42.7 (244)  2:52:25.8 (244)  1:31:43.1 (245)  4:09:32.6  
258.   Vesa Jäntti   FIN  10:30:48   1:21:31.1 (247)  2:55:05.2 (252)  1:33:34.1 (251)  4:09:47.5  
259.   Jarmo Airosalo   FIN  10:30:48   1:17:55.5 (217)  2:44:56.8 (219)  1:27:01.3 (219)  4:10:42.4  
260.   Mikko Hatakka   FIN  10:30:48   1:25:15.1 (258)  3:01:57.4 (263)  1:36:42.3 (260)  4:14:49.5  
261.   Arto Moisanen Pöheikon Liuku2  FIN  10:30:48   1:24:35.1 (255)  3:00:38.9 (260)  1:36:03.8 (255)  4:17:35.0  
262.   Romain Petroff CORPS  FRA  10:30:48   1:18:10.1 (220)  2:54:28.7 (251)  1:36:18.6 (257)  4:18:17.0  
263.   Jukka Romppainen Kadonneen Kunnon Metsästäjät  FIN  10:30:48   1:21:33.1 (248)  2:57:56.1 (257)  1:36:23.0 (258)  4:19:03.7  
264.   Kari Tunturi   FIN  10:30:48   1:24:29.5 (253)  3:01:59.4 (264)  1:37:29.9 (262)  4:20:09.7  
265.   Jukka Leppänen   FIN  10:30:48   1:18:38.4 (223)  2:59:39.0 (258)  1:41:00.6 (270)  4:20:48.5  
266.   Köbi Grob   SUI  10:30:48   1:25:05.0 (257)  3:01:43.7 (262)  1:36:38.7 (259)  4:21:09.1  
267.   Harri Kuisma   FIN  10:30:48   1:20:12.9 (236)  2:57:35.1 (256)  1:37:22.2 (261)  4:24:18.9  
268.   Reijo Naalisvaara 1951  FIN  10:30:48   1:30:52.5 (274)  3:09:06.1 (268)  1:38:13.6 (263)  4:24:26.8  
269.   Esa Sainio NSP-SÄHKÖPALVELU OY  FIN  10:30:48   1:27:23.5 (269)  3:09:13.7 (269)  1:41:50.2 (275)  4:26:10.8  
270.   Jussi Koski koski consulting oy  FIN  10:30:48   1:27:25.0 (270)  3:09:14.7 (270)  1:41:49.7 (274)  4:26:11.9  
271.   Peter Stein Stone solo  GER  10:30:48   1:25:38.4 (260)  3:05:26.8 (265)  1:39:48.4 (264)  4:27:35.1  
272.   Hannu Jänkälä Sodankylä  FIN  10:30:48   1:25:42.5 (261)  3:05:49.6 (267)  1:40:07.1 (265)  4:28:18.2  
273.   Vesa Niskanen   FIN  10:30:48   1:31:03.7 (276)  3:12:09.5 (271)  1:41:05.8 (271)  4:30:24.9  
274.   Antti Harmava   FIN  10:30:48   1:25:26.3 (259)  3:05:34.4 (266)  1:40:08.1 (266)  4:31:22.4  
275.   Antti Piiparinen Hostel Cafe Koti  FIN  10:30:48   1:35:01.2 (289)  3:15:23.8 (280)  1:40:22.6 (268)  4:31:39.3  
276.   Antero Mölläri   FIN  10:30:48   1:35:04.8 (290)  3:15:20.8 (279)  1:40:16.0 (267)  4:31:40.0  
277.   Jukka Tuikka Lestijärven Kiisto  FIN  10:30:48   1:33:03.3 (280)  3:14:28.0 (272)  1:41:24.7 (272)  4:31:41.1  
278.   Veikko Turunpää Riihimäen Kiista-Veikot  FIN  10:30:48   1:31:34.7 (277)  3:14:53.9 (278)  1:43:19.2 (276)  4:32:52.9  
279.   Ville Leskinen   FIN  10:30:48   1:26:10.3 (263)  3:14:34.6 (275)  1:48:24.3 (286)  4:33:33.1  
280.   Jari Hiltunen   FIN  10:30:48   1:33:00.8 (279)  3:14:30.6 (273)  1:41:29.8 (273)  4:34:28.9  
281.   Matti Mankki Lappeenrata  FIN  10:30:48   1:34:41.5 (287)  3:15:40.2 (281)  1:40:58.7 (269)  4:35:56.4  
282.   Teemu Ahlström BodoWorks  FIN  10:30:48   1:30:49.0 (273)  3:16:25.8 (282)  1:45:36.8 (282)  4:39:14.1  
283.   Olli Ristimäki   FIN  10:30:48   1:33:47.9 (282)  3:21:31.0 (285)  1:47:43.1 (283)  4:39:41.6  
284.   Jose Montejo-Garai   SPA  10:30:48   1:34:04.0 (286)  3:19:06.0 (284)  1:45:02.0 (278)  4:40:21.7  
285.   Touko Tuominen   FIN  10:30:48   1:29:33.9 (272)  3:14:42.7 (277)  1:45:08.8 (280)  4:41:37.8  
286.   Aarno Lehtoruusu   FIN  10:30:48   1:34:00.5 (285)  3:19:04.0 (283)  1:45:03.5 (279)  4:41:42.2  
287.   Mikko Rinne-Kanto Turun Suunnistajat  FIN  10:30:48   1:30:59.2 (275)  3:14:33.2 (274)  1:43:34.0 (277)  4:42:06.7  
288.   Martti Leppälä   FIN  10:30:48   1:29:29.9 (271)  3:14:40.7 (276)  1:45:10.8 (281)  4:44:15.7  
289.   Ralf Hellmann SC Villingen  GER  10:30:48   1:37:44.2 (293)  3:26:08.1 (291)  1:48:23.9 (285)  4:44:53.2  
290.   Olli Kauko   FIN  10:30:48   1:32:16.8 (278)  3:22:15.6 (286)  1:49:58.8 (288)  4:45:05.9  
291.   Jouni Puhakka Team Invest  FIN  10:30:48   1:38:44.2 (295)  3:26:43.1 (292)  1:47:58.9 (284)  4:49:21.0  
292.   Risto Hietanen Team Invest  FIN  10:30:48   1:33:19.6 (281)  3:22:19.1 (287)  1:48:59.5 (287)  4:53:38.2  
293.   Markus Juntunen   FIN  10:30:48   1:35:36.2 (291)  3:28:58.2 (293)  1:53:22.0 (291)  4:54:30.7  
294.   Pentti Haapakangas   FIN  10:30:48   1:33:57.9 (283)  3:24:37.4 (288)  1:50:39.5 (289)  4:55:21.5  
294.   Juhani Kivioja   FIN  10:30:48   1:33:58.9 (284)  3:24:38.4 (289)  1:50:39.5 (289)  4:55:21.5  
296.   Markku Oikarinen   FIN  10:30:48   1:26:46.9 (266)  3:25:33.1 (290)  1:58:46.2 (292)  4:57:40.4  
297.   Marko Virtanen KPK 24/7  FIN  10:30:48   1:37:46.7 (294)  3:37:38.5 (295)  1:59:51.8 (294)  5:06:35.7  
298.   Pekka Ropponen   FIN  10:30:48   1:37:41.6 (292)  3:36:42.2 (294)  1:59:00.6 (293)  5:09:45.5  
299.   Hanspeter Frey   SUI  10:30:48   1:34:55.6 (288)  3:38:21.6 (296)  2:03:26.0 (295)  5:17:02.4  
300.   Erkki Palviainen www.karkkainen.com  FIN  10:30:48   1:45:25.4 (296)  3:49:29.0 (297)  2:04:03.6 (296)  5:21:22.9  
301.   Vesa Luomala Antimarathon Tours  FIN  10:30:48   1:52:13.6 (298)  4:03:28.8 (299)  2:11:15.2 (298)  5:42:39.6  
302.   Angerer Norbert   AUS  10:30:48   1:52:05.4 (297)  4:01:10.4 (298)  2:09:05.0 (297)  5:47:04.8  
303.   Pekka Laitinen Team Invest  FIN  10:30:48   1:56:17.2 (299)  4:12:44.3 (300)  2:16:27.1 (299)  5:55:35.3  
304.   Henric Danielsson Kangos IK  FIN  10:30:48   1:57:44.4 (301)  4:14:15.2 (302)  2:16:30.8 (300)  5:57:03.3  
305.   Jouko Aarninsalo Cap Gemini Ski Team  FIN  10:30:48   1:56:28.2 (300)  4:13:54.3 (301)  2:17:26.1 (301)  6:13:43.4  
   Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr  FIN  10:30:48            DNS  
   Lasse Lahtela Hierontaykköset Ski team  FIN  10:30:48            DNS  
   Veli-Markku Laine VM&H Team  FIN  10:30:48            DNF  
   Urs Fassbind   SUI  10:30:48            DNS  
   Janne Karhu Team Vision  FIN  10:30:48            DNS  
   Tapio Montonen   FIN  10:30:48            DNS  
   Jari Siitonen OC Puisto  FIN  10:30:48            DNS  
   Per Sandgren   SWE  10:30:48            DNS  
   Felix Hofer   SUI  10:30:48            DNS  
   Marc Streit   SUI  10:30:48            DNS  
   Jari Eira Hikihiipijät  FIN  10:30:48            DNS  
   Jorma Kestilä Roi maratonhiihtäjät  FIN  10:30:48            DNS  
   Erik Kirikmäe   EST  10:30:48            DNS  
   Samuli Heikkilä Suomen Turvasuojaus Oy  FIN  10:30:48            DNS  
   Seppo Koivisto LohKu  FIN  10:30:48            DNS  
   Eero Kukkonen   FIN  10:30:48            DNS  
   Vesa Maani   FIN  10:30:48            DNS  
   Waltteri Vinkanharju   FIN  10:30:48            DNS  
   Tero Era   FIN  10:30:48            DNS  
   Mikko Niska   FIN  10:30:48            DNS  
   Antti Pasanen   FIN  10:30:48            DNS  
   Jani Sarkkinen   FIN  10:30:48            DNS  
   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti  NOR  10:30:48            DNS  
   Antti Kartano IRP RAIVAUS OY  FIN  10:30:48            DNS  
   Jani Ylisaukko-Oja Arctic Athletics Rovaniemi  FIN  10:30:48            DNS  
   Martin Blässar   FIN  10:30:48            DNS  
   Jukka Hinttala   FIN  10:30:48            DNS  
   Topias Korkala Glascon Oy  FIN  10:30:48            DNS  
   Markus Luokkanen   FIN  10:30:48            DNS  
   Mika Oja   FIN  10:30:48            DNS  
   Teemu Saarni   FIN  10:30:48            DNS  
   Jussi Sario Pääskylänrinteen Ponnistus  FIN  10:30:48            DNS  
   Tero Takalo   FIN  10:30:48            DNS  
   Tuomo Niskanen   FIN  10:30:48            DNS  
   Jukka Keränen Kempeleen oaj  FIN  10:30:48            DNS  
   Pauli Lapinkangas Fazer Oulu  FIN  10:30:48            DNS  
   Roger Manz   SUI  10:30:48            DNS  
   Lasse Pätsi   FIN  10:30:48            DNS  
   Jarkko Oksanen   FIN  10:30:48            DNS  
   Kari Vuopio Muonion Kiri  FIN  10:30:48            DNS  
   Asko Perttu RaPe  FIN  10:30:48            DNS  
   Ari Vuorentausta   FIN  10:30:48            DNS  
   Ari Honkimaa   FIN  10:30:48            DNS  
   Martti Jylhä Vuokatti Ski Team Kainuu  FIN  10:30:48            DNS  
   Lauri Säippä   FIN  10:30:48            DNS  
   Jussi Manninen Team Sportia Äkäslompolo  FIN  10:30:48            DNS  
   Jaakko Kallunki Kiveskujan Kilske  FIN  10:30:48            DNS  
   Tommi Mäntymäki Putki-Heikkilä Oy  FIN  10:30:48            DNS  
   Esa Nyman Pirkkalan Hiihtäjät  FIN  10:30:48            DNS  
   Artiom Serdiukov Muonio Ski College Team Baltic  LTU  10:30:48            DNS  
   Juho Mikkonen Kastelli talot  FIN  10:30:48            DNS  
   Samuli Syrjänen Espoon Hiihtoseura  FIN  10:30:48            DNF  
   Kari Hakkarainen High5  FIN  10:30:48            DNS  
   Juuso Heikkinen   FIN  10:30:48            DNS  
   Kai Myllyniemi Päin Mäntyä  FIN  10:30:48            DNS  
   Mikko Mänty Päin Mäntyä  FIN  10:30:48            DNS  
   Harri Valkonen   FIN  10:30:48            DNS  
   Esa Pekkala   FIN  10:30:48            DNS  
   Aimo Paksuniemi Espoo  FIN  10:30:48            DNS  
   Timo Salmi   FIN  10:30:48            DNS  
   Hannu Haapamäki   FIN  10:30:48            DNS  
   Jesse Maunu   FIN  10:30:48            DNS  
   Kari Tunturi   FIN  10:30:48            DNS  
   Mika Viinanen Simpeleen Urheilijat  FIN  10:30:48            DNS  
   Teemu Antikainen   FIN  10:30:48            DNS  
   Kalevi Puisto   FIN  10:30:48            DNF  
   Kari Puisto   FIN  10:30:48            DNF  
   Vesa Blomqvist Pirkkalan Hiihtäjät  FIN  10:30:48            DNS  
   Marko Löija Hierontaykköset Ski Team  FIN  10:30:48            DNS  
   Janne Mäkinen   FIN  10:30:48            DNF  
   Teemu Leppälä Reisjärvi  FIN  10:30:48            DNS  
   Teuvo Saukko   FIN  10:30:48            DNS  
   Juha Tommola   FIN  10:30:48            DNS  
   Esko Kariniemi   FIN  10:30:48            DNS  
   Kimmo Niska   FIN  10:30:48            DNS  
   Henri Välilä   FIN  10:30:48            DNS  
   Mikko Niilo-Rämä   FIN  10:30:48            DNS  
   Sami Hautaniemi   FIN  10:30:48            DNS  
   Kari Kokko   FIN  10:30:48            DNS  
   Teppo Rantanen Janakkala  FIN  10:30:48            DNS  
   Tommi Issakainen Muonion Kiri  FIN  10:30:48            DNS  
   Teemu Virtanen Finlandia-hiihto Team  FIN  10:30:48            DNF  
   Antti Kutila Kutilan.fi  FIN  10:30:48            DNS  
   Yuru Komlev   RUS  10:30:48            DNS  
   Jussi Hytönen   fin  10:30:48            DNS  
   Mikko Kaikkonen Kainuun Kylä  FIN  10:30:48            DNS  
   Heikki Hursti Ruovesi  FIN  10:30:48            DNS  
   Lauri Laine Urjala  FIN  10:30:48            DNS  
   Mikko Koivukangas Oulu  FIN  10:30:48            DNS  
   Iivo Niskanen Vuokatti Ski Team  FIN  10:30:48            DNS  
   Jarkko Veijalainen 3 STEP IT  FIN  10:30:48            DNS  
   Tuomas Harjula Keravan Urheilijat  FIN  10:30:48            DNS  
   Tomi Korhonen Varkaus    10:30:48            DNS  
   Miklas Sorvari Rovaniemen Maraton Hiihtäjät  FIN  10:30:48            DNS  
   Mika Jäkälä THS 200  FIN  10:30:48            DNS  
   Risto Väliahdet Ummensuksijat  FIN  10:30:48            DNS  
   Juuso Hakala Kärkölä  FIN  10:30:48            DNS  
   Eero Hietanen Team Lapponia  FIN  10:30:48            DNS  
   Daniel Santoz   SUI  14:00:00            DNS  
   Esa Luukkanen   FIN  14:00:00            DNS  
   Jorma Jolanki Lievestuoreen Kisa  FIN  14:00:00            DNS  
   Matti Loponen AMC Rovaniemi  FIN  14:00:00            DNS  
   Santeri Hänninen Arctic Triathlon  FIN  14:00:00            DNS  
   Jari Kangosjärvi Laplands Hotels  FIN  14:00:00            DNS  
   Antti Niemelä Porvoo  FIN  14:00:00            DNS  
   Ari Leponiemi Tuusula  FIN  14:00:00            DNS  
   Jaakko Hämäläinen Kymppiremontit Oy  FIN  14:00:00            DNS  
   Jukka Uusitalo Team Electofit  FIN  14:00:00            DNS  
   Markus Vitikka Rovaniemi  FIN  14:00:00            DNS  
   Keijo Etelämäki Ylitornio  FIN  14:00:00            DNS  
   Matti Kähkönen Tornion Pirkat  FIN  14:00:00            DNS  
   Lasse Korkala   FIN  14:00:00            DNS  
   Jukka Lehikoinen A-Vakuutus  FIN  14:00:00            DNS  
   Asko Sirkka Rauhalahden Ritarit  FIN  14:00:00            DNS  
   Aimo Taljavirta Järvenpään Pyöräilijät  FIN  14:00:00            DNS  
   Thomas Ekström Muonion Kiri  FIN  14:00:00            DNS  
   Jarmo Mäkinen Yoko-team  FIN  14:00:00            DNS  
   427 Kilpailija     14:00:00            DNS  
   Jyrki Niva   FIN  14:00:00            DNS  
   Jussi Kärkkäinen Team Lapponia  FIN  14:00:00            DNS  
   Jari Raitinpää Jämin Jänne  FIN  14:00:00            DNS  
   Jussi Törmänen Lohja  FIN  14:00:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English