Lapponia-hiihto 11.-15.04.2016

30,0 km naiset 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
15,0 km
Intermediate
Loppuno
Finish
25.0 km
 
1.   Tiia Olkkonen   FIN  12:30:00   37:06.6 (1)  28:39.7 (3)  1:05:46.3  
2.   Mira Orell-Sipponen Jämsänkosken Ilves  FIN  12:30:00   38:06.3 (3)  27:54.4 (1)  1:06:00.7  
3.   Maria Mikkonen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  12:30:00   38:05.4 (2)  28:29.5 (2)  1:06:34.9  
4.   Milja Halttunen Pennalanranta Oy  FIN  12:30:00   38:14.5 (4)  30:15.3 (4)  1:08:29.8  
5.   Emilia Kähkönen One Way Pro Team  FIN  12:30:00   38:43.8 (5)  31:35.0 (6)  1:10:18.8  
6.   Heidi Hokkanen Laukaa  FIN  12:30:00   41:30.9 (6)  31:15.3 (5)  1:12:46.2  
7.   Virve Jouhten Team Köykkyrin kiertäjät/oaj Ke  FIN  12:30:00   43:24.3 (8)  32:48.7 (9)  1:16:13.0  
8.   Pirkko Laitinen   FIN  12:30:00   43:15.8 (7)  32:59.2 (10)  1:16:15.0  
9.   Anne Tuomisto   FIN  12:30:00   43:55.2 (9)  35:29.7 (15)  1:19:24.9  
10.   Karita Lappalainen Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:30:00   45:28.2 (10)  33:59.6 (12)  1:19:27.8  
11.   Peppi Leppälä   FIN  12:30:00   47:40.3 (16)  31:55.1 (7)  1:19:35.4  
12.   Piia Leppälä   FIN  12:30:00   47:39.3 (15)  31:57.4 (8)  1:19:36.7  
13.   Pirkko Posio Posion Pyrintö  FIN  12:30:00   46:01.0 (13)  33:58.7 (11)  1:19:59.7  
14.   Rita Linko   FIN  12:30:00   46:00.0 (12)  35:21.4 (14)  1:21:21.4  
15.   Tanja Länsman LKS  FIN  12:30:00   46:29.4 (14)  35:35.1 (17)  1:22:04.5  
16.   Leena Javarus   FIN  12:30:00   47:47.4 (17)  35:30.9 (16)  1:23:18.3  
17.   Liisa Tiilikainen Rauhalahti road runners  FIN  12:30:00   49:00.9 (19)  34:32.4 (13)  1:23:33.3  
18.   Arja Ahti   FIN  12:30:00   45:57.0 (11)  37:51.2 (21)  1:23:48.2  
19.   Eeva Viljamaa Muonion Kirin Sprintterit  FIN  12:30:00   48:40.1 (18)  36:41.3 (18)  1:25:21.4  
20.   Taina Peltonen Tohtoritiimi  FIN  12:30:00   49:33.3 (20)  38:52.9 (23)  1:28:26.2  
21.   Marja-Liisa Pylväs   FIN  12:30:00   51:56.6 (22)  37:42.2 (19)  1:29:38.8  
22.   Hanne Purmonen   FIN  12:30:00   51:59.1 (23)  38:29.2 (22)  1:30:28.3  
23.   Kirsi Mäntyniemi-Sipilä   FIN  12:30:00   53:27.7 (25)  37:51.1 (20)  1:31:18.8  
24.   Piia Luoto   FIN  12:30:00   53:42.9 (26)  39:52.2 (26)  1:33:35.1  
25.   Mira Ronkainen Karkki-Rasti  FIN  12:30:00   55:06.6 (27)  39:39.4 (24)  1:34:46.0  
26.   Minna Moilanen   FIN  12:30:00   53:15.6 (24)  42:20.7 (32)  1:35:36.3  
27.   Kaisa Kontio Veljekset Toivanen Oy  FIN  12:30:00   51:03.9 (21)  45:38.1 (34)  1:36:42.0  
28.   Marja-Leena Peipinen   FIN  12:30:00   55:28.4 (28)  41:34.4 (29)  1:37:02.8  
29.   Niina Mäntyniemi Team Köykkyrin kiertäjät  FIN  12:30:00   57:49.6 (33)  39:44.4 (25)  1:37:34.0  
30.   Anja Sobek   SUI  12:30:00   57:53.2 (34)  40:19.4 (27)  1:38:12.6  
31.   Sirpa Mustonen   FIN  12:30:00   55:44.1 (29)  42:42.9 (33)  1:38:27.0  
32.   Eevi Keränen Kempeleen Kiri  FIN  12:30:00   56:24.9 (30)  42:04.2 (31)  1:38:29.1  
33.   Anja Saattonen Elimäen Vauhti  FIN  12:30:00   57:44.5 (32)  40:48.6 (28)  1:38:33.1  
33.   Katri Louhi Turun Suunnistajat  FIN  12:30:00   56:32.0 (31)  42:01.1 (30)  1:38:33.1  
35.   Monika Schürch   SUI  12:30:00   59:19.2 (35)  47:47.2 (35)  1:47:06.4  
36.   Inga Alatalo Muonion Kiri  FIN  12:30:00   1:04:51.1 (38)  50:27.9 (36)  1:55:19.0  
37.   Lisa Duvnjak   SUI  12:30:00   1:05:16.9 (39)  50:34.9 (38)  1:55:51.8  
38.   Ella Ahlström   FIN  12:30:00   1:04:16.7 (36)  52:28.4 (39)  1:56:45.1  
39.   Anne Talvensaari-Mattila   FIN  12:30:00   1:07:26.4 (40)  50:29.1 (37)  1:57:55.5  
40.   Nita Muotka Muonion Kiri  FIN  12:30:00   1:04:50.0 (37)  53:08.9 (40)  1:57:58.9  
41.   Tiina Heiskanen Köykkyrin kiertäjät /oaj kempel  FIN  12:30:00   1:09:00.1 (41)  53:52.5 (41)  2:02:52.6  
   Erika Frey Sandoz Concept  SUI  12:30:00         DNS  
   Leena Majasaari Pori  FIN  12:30:00         DNS  
   Eveliina Hirvonen KarSu  FIN  12:30:00         DNS  
   Päivi Parttimaa Haukiputaan Veikot  FIN  12:30:00         DNS  
   Veera Salminen Haukiputaan Veikot  FIN  12:30:00         DNS  
   Anne Fräki Roi maratonhiihtäjät  FIN  12:30:00         DNS  
   Henna Laine VM&H Team  FIN  12:30:00         DNS  
   Jaana Pietilä   FIN  12:30:00         DNS  
   Sirkka Jerisjärvi Muonion Kiri  FIN  12:30:00         DNS  
   Jaana Luukkanen   FIN  12:30:00         DNS  
   Katariina Sieppi Muonion Kiri  FIN  12:30:00         DNS  
   Janita Luttunen Sieppijärven Sisu  FIN  12:30:00         DNF  
   Hanna Härkönen   FIN  12:30:00         DNS  
   Hannele Friman   FIN  12:30:00         DNS  
   Agneta Ylivainio   SWE  12:30:00         DNS  
   Sirkku Heino   FIN  12:30:00         DNS  
   Oksana Maksimycheva Toksovo  RUS  12:30:00         DNS  
   Lahja Rautio   FIN  12:30:00         DNS  
   Anna Kerko   FIN  12:30:00         DNS  
   Sirkku Heino   FIN  12:30:00         DNS  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English