49. Kainuun Rastiviikko 2016 Puolanka

H45AL 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
5,8 km
 
1.   Raimo Turtinen Saarijärven Pullistus  FIN  12:20:00   39:12  
2.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  12:48:00   43:20  
3.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:56:00   43:54  
4.   Lasse Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  12:56:00   46:01  
5.   Vesa Peltoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:28:00   50:46  
6.   Jyrki Leskelä Haukiputaan Heitto  FIN  12:16:00   51:13  
7.   Tuomo Laitinen Säyneisen Salpa  FIN  11:38:00   52:16  
8.   Arto Korhonen Rasti-Pielinen  FIN  11:40:00   53:28  
9.   Teemu Hauhia Rasti-Kurikka  FIN  11:52:00   53:37  
10.   Kari Kontola Lapuan Virkiä  FIN  12:24:00   54:41  
11.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  11:58:00   54:43  
12.   Mika Jurvakainen Kiimingin Urheilijat  FIN  12:42:00   56:50  
13.   Vesa Tähtinen Päijät-Rasti  FIN  12:46:00   57:03  
14.   Jari Jukkola Lohtajan Veikot  FIN  12:04:00   57:27  
15.   Pekka Lång Kuopion Suunnistajat  FIN  12:06:00   59:55  
15.   Mika Ketola Koovee  FIN  12:32:00   59:55  
17.   Timo Soanjärvi Vihtavuoren Pamaus  FIN  12:38:00   1:00:53  
18.   Mike Perämäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:52:00   1:05:17  
19.   Jarmo Nivala Ylivieskan Kuula  FIN  11:46:00   1:05:21  
20.   Jari Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:48:00   1:05:44  
21.   Matti Kyrönlahti Vihtavuoren Pamaus  FIN  12:02:00   1:06:15  
22.   Tommi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  12:26:00   1:08:10  
23.   Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  12:30:00   1:09:17  
24.   Aki Perämäki Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:34:00   1:10:30  
25.   Jarmo Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  11:44:00   1:11:35  
26.   Jari Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:54:00   1:13:09  
27.   Juha Hiirsalmi Turun Metsänkävijät  FIN  12:14:00   1:13:36  
28.   Aimo Kuoppala Tarpian Suunta  FIN  12:12:00   1:14:11  
29.   Christer Snickars Solf IK  FIN  12:36:00   1:17:34  
30.   Kim Biskop Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:58:00   1:18:20  
31.   Kari Laitinen Savon Suunta  FIN  12:54:00   1:18:33  
32.   Pasi Kontio Maarian Mahti  FIN  12:40:00   1:19:08  
33.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  11:36:00   1:20:37  
34.   Bernardo Nanclares Spain  ESP  13:02:00   1:21:35  
35.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  12:50:00   1:22:05  
36.   Mika Raitola Espoon Suunta  FIN  11:50:00   1:32:05  
   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  12:08:00   DNS  
   Ari Saarijärvi Suunta-Sepot  FIN  12:22:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English