Ski-O World Cup Opening Round at Ylläs 2015-2016, Sprint

WOMEN

Smart Follow

          Starting time Intermediate
1,0 km
Intermediate
2,1 km
Intermediate
3,7 km
Finish
3,9 km
 
1.   Tatyana Oborina RUSRussian Federation  RUS  11:28:00   3:48 (2)  7:16 (3)  12:52 (1)  13:22  
2.   Mariya Kechkina RUSRussian Federation  RUS  11:34:00   4:07 (8)  7:26 (6)  12:57 (2)  13:29  
3.   Milka Reponen FINFinland  FIN  11:29:00   3:49 (3)  7:06 (2)  13:00 (4)  13:30  
4.   Iuliia Tarasenko RUSRussian Federation  RUS  11:30:00   3:46 (1)  7:04 (1)  12:59 (3)  13:32  
5.   Polina Frolova RUSRussian Federation  RUS  11:18:00   4:05 (7)  7:33 (8)  13:02 (5)  13:33  
6.   Tove Alexandersson SWESweden  SWE  11:35:00   4:04 (5)  7:17 (4)  13:11 (6)  13:40  
7.   Salla Koskela FINFinland  FIN  11:19:00   4:01 (4)  7:27 (7)  13:16 (7)  13:46  
8.   Sonja Moersky FINFinland  FIN  11:21:00   4:10 (12)  7:33 (8)  13:18 (8)  13:47  
9.   Frida Sandberg SWESweden  SWE  11:33:00   4:07 (8)  7:23 (5)  13:21 (9)  13:54  
10.   Alena Trapeznikova RUSRussian Federation  RUS  11:15:00   4:08 (10)  7:34 (10)  13:27 (10)  13:57  
11.   Marjut Turunen FINFinland  FIN  11:32:00   4:11 (13)  7:36 (11)  13:35 (11)  14:08  
12.   Mira Kaskinen FINFinland  FIN  11:36:00   4:30 (20)  8:04 (17)  13:41 (12)  14:12  
13.   Magdalena Olsson SWESweden  SWE  11:31:00   4:38 (25)  8:05 (19)  13:54 (13)  14:26  
14.   Linda Lindkvist SWESweden  SWE  11:25:00   4:30 (20)  7:45 (14)  13:56 (14)  14:29  
15.   Daisy Kudre ESTEstonia  EST  11:13:00   4:04 (5)  7:37 (12)  14:04 (15)  14:40  
16.   Hanna Eriksson SWESweden  SWE  11:14:00   4:16 (14)  8:06 (20)  14:19 (16)  14:51  
17.   Evelina Wickbom SWESweden  SWE  11:27:00   4:16 (14)  7:43 (13)  14:21 (17)  14:52  
18.   Antoniya Grigorova BULBulgaria  BUL  11:26:00   4:09 (11)  7:54 (15)  14:23 (18)  14:56  
19.   Tiia Tallila FINFinland  FIN  11:09:00   4:16 (14)  7:59 (16)  14:34 (19)  15:10  
20.   Sari Vaaranen FINFinland national group  FIN  11:04:00   4:51 (28)  8:28 (23)  14:36 (20)  15:12  
21.   Liisa Nenonen FINFinland national group  FIN  11:02:00   4:29 (19)  8:25 (22)  14:45 (22)  15:20  
22.   Evely Kaasiku ESTEstonia  EST  11:23:00   4:27 (18)  8:06 (20)  14:43 (21)  15:21  
23.   Natalia Kozlova RUSRussian Federation  RUS  11:22:00   4:46 (27)  8:31 (25)  14:54 (24)  15:26  
23.   Olga Novikova KAZKazakhstan  KAZ  11:24:00   4:26 (17)  8:36 (26)  14:51 (23)  15:26  
25.   Suvi Oikarinen FINFinland national group  FIN  11:07:00   4:39 (26)  8:30 (24)  15:31 (25)  16:06  
26.   Juliaana Nasi FINFinland national group  FIN  11:05:00   4:32 (22)  9:08 (27)  15:59 (26)  16:34  
27.   Tuuli Suutari FINFinland national group  FIN  11:06:00   5:44 (32)  10:09 (31)  16:15 (27)  16:46  
28.   Carmen Strub SUISwitzerland  SUI  11:20:00   4:36 (23)  9:26 (28)  16:15 (27)  16:51  
29.   Doris Kudre ESTEstonia  EST  11:10:00   5:05 (30)  10:00 (30)  16:40 (29)  17:14  
30.   Hana Hancikova CZECzech Repulic  CZE  11:37:00   7:07 (34)  10:50 (32)  16:58 (30)  17:33  
31.   Mirka Suutari FINFinland  FIN  11:17:00   4:36 (23)  8:04 (17)  17:55 (31)  18:34  
32.   Evine Westli Andersen NORNorway  NOR  11:16:00   5:06 (31)  9:26 (28)  18:08 (32)  18:52  
33.   Roosa Simila FINFinland national group  FIN  11:01:00   4:57 (29)  11:09 (33)  18:51 (33)  19:33  
34.   Emily Benham GBRGreat Britain  GBR  11:12:00   6:50 (33)  11:51 (34)  20:56 (34)  21:45  
   Riikka Suomalainen FINFinland national group  FIN  11:03:00            DNS  
   Mervi Pesu FINFinland national group  FIN  11:08:00            DNS  
   Sanna Pusa FINFinland  FIN  11:11:00            DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English