SM-yö 26.-27.9.2014, Savonlinna

H55

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,4 km
Intermediate
3,2 km
Intermediate
4,9 km
Finish
5,8 km
 
1.   Tapio Tikkanen Savon Suunta  FIN  21:38:00   22:49 (2)  33:36 (2)  44:58 (1)  50:06  
2.   Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu  FIN  21:52:00   21:09 (1)  33:25 (1)  46:39 (2)  51:43  
3.   Timo Partanen Rasti-Hyry  FIN  21:04:00   23:09 (3)  34:33 (4)  48:14 (3)  53:46  
4.   Stefan Lillandt OK Kristina  FIN  21:30:00   23:58 (5)  33:52 (3)  48:21 (5)  53:54  
5.   Jussi Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  21:06:00   23:15 (4)  34:40 (5)  48:18 (4)  54:08  
6.   Pekka Ahonen Hauhon Sisu  FIN  21:46:00   24:45 (6)  35:04 (6)  49:35 (6)  54:47  
7.   Heikki Vestola Rastivarsat  FIN  21:12:00   25:55 (10)  36:22 (8)  50:06 (7)  55:29  
8.   Keijo Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  21:20:00   25:09 (8)  36:07 (7)  52:09 (9)  57:43  
9.   Kari Valonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:00:00   26:34 (12)  38:30 (11)  51:37 (8)  57:47  
10.   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  21:44:00   26:29 (11)  38:59 (12)  53:05 (10)  59:15  
11.   Rolf Helander Oulaisten Huima  FIN  21:18:00   26:52 (14)  38:10 (10)  54:08 (11)  59:42  
12.   Tauno Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  21:22:00   27:54 (15)  40:40 (15)  56:32 (13)  1:02:32  
13.   Hannu Arki Turun Metsänkävijät  FIN  21:50:00   24:54 (7)  37:12 (9)  54:21 (12)  1:04:57  
14.   Markku Helle Saarijärven Pullistus  FIN  21:24:00   30:01 (18)  40:25 (13)  59:10 (14)  1:05:01  
15.   Juhani Jetsonen Kuopion Suunnistajat  FIN  21:08:00   26:43 (13)  40:29 (14)  59:13 (15)  1:05:39  
16.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  21:36:00   29:29 (17)  44:12 (17)  1:01:06 (17)  1:07:12  
17.   Klaus Vänttinen Hiidenkiertäjät  FIN  20:44:00   28:56 (16)  44:09 (16)  1:01:00 (16)  1:08:02  
18.   Esko Pensas Laihian Luja  FIN  21:32:00   31:27 (19)  46:17 (19)  1:02:15 (18)  1:08:26  
19.   Kari-Veli Niemi Lappeen Riento  FIN  21:48:00   25:18 (9)  45:36 (18)  1:02:25 (19)  1:09:36  
20.   Markku Hämäläinen Rastivarsat  FIN  21:34:00   31:56 (21)  46:35 (20)  1:03:17 (20)  1:09:42  
21.   Martti Leppälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  20:22:00   32:22 (22)  48:42 (24)  1:05:15 (22)  1:11:45  
22.   Ari Honkimaa Espoon Suunta  FIN  20:50:00   35:57 (25)  48:19 (23)  1:04:51 (21)  1:12:31  
23.   Ossi Autio Hyvinkään Rasti  FIN  21:14:00   38:06 (28)  49:47 (25)  1:08:07 (25)  1:14:41  
24.   Hannu Salonen Konneveden Urheilijat  FIN  20:56:00   33:10 (23)  47:38 (22)  1:07:04 (23)  1:14:46  
25.   Hannu Myllärinen Joutsenon Kullervo  FIN  20:58:00   31:38 (20)  47:05 (21)  1:07:31 (24)  1:14:48  
26.   Juhani Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  21:26:00   39:48 (34)  52:27 (26)  1:11:21 (26)  1:18:16  
27.   Seppo Turpeinen Kontiolahden Urheilijat  FIN  21:42:00   38:32 (30)  53:39 (28)  1:13:07 (27)  1:21:15  
28.   Ulf Meriheinä Pihkaniskat  FIN  21:28:00   37:51 (27)  55:41 (30)  1:15:17 (28)  1:22:44  
29.   Kari Lotvonen Laitasaaren Veto  FIN  20:20:00   34:16 (24)  55:26 (29)  1:15:35 (29)  1:22:56  
30.   Jarmo Heikkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  21:40:00   48:04 (41)  59:53 (35)  1:17:12 (31)  1:23:01  
31.   Hannu Lammi Helsingin Suunnistajat  FIN  20:48:00   38:10 (29)  55:50 (31)  1:16:52 (30)  1:24:55  
32.   Jukka Heikura Tuupovaaran Sepot  FIN  21:16:00   44:05 (38)  1:04:01 (39)  1:21:16 (34)  1:27:40  
33.   Tuomo Puustinen Pihkaniskat  FIN  20:40:00   36:40 (26)  52:35 (27)  1:20:46 (33)  1:28:40  
34.   Kari Ylikoski Tampereen Pyrintö  FIN  20:16:00   40:29 (35)  58:39 (33)  1:21:26 (35)  1:31:15  
35.   Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti  FIN  20:52:00   45:58 (40)  1:02:23 (37)  1:20:27 (32)  1:31:50  
36.   Ismo Tuononen Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:38:00   39:05 (32)  57:44 (32)  1:25:06 (37)  1:32:58  
37.   Kari Nuuttila Kauhajoen Karhu  FIN  20:34:00   40:47 (37)  58:43 (34)  1:23:26 (36)  1:33:05  
38.   Tapani Varamäki OK77  FIN  20:28:00   49:07 (42)  1:07:52 (42)  1:27:03 (38)  1:34:50  
39.   Markku Laine Mäntsälän Urheilijat  FIN  20:26:00   39:06 (33)  1:04:34 (40)  1:28:13 (42)  1:35:01  
40.   Timo Hämynen Äänekosken Sarjakuvaseura  FIN  20:32:00   45:24 (39)  1:01:18 (36)  1:27:30 (40)  1:35:07  
41.   Erkki Tamminen Suunta Jurva  FIN  20:18:00   38:56 (31)  1:06:17 (41)  1:27:32 (41)  1:35:28  
42.   Jaakko Käyhkö RastiPiikkiö  FIN  20:30:00   40:44 (36)  1:02:39 (38)  1:27:23 (39)  1:36:59  
43.   Jakke Mänttäri Inkeroisten Terho  FIN  20:24:00   50:46 (44)  1:08:42 (43)  1:29:16 (43)  1:37:15  
44.   Jarmo Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  20:36:00   52:33 (45)  1:20:28 (45)  1:43:31 (44)  1:51:04  
45.   Keijo Ruotsalainen Oulun Yliopiston Urheiluseura  FIN  21:02:00   49:14 (43)  1:09:49 (44)  1:54:20 (45)  2:01:50  
46.   Erkki Argillander Vaalan Karhu  FIN  20:46:00   1:29:19 (46)  1:50:00 (46)  2:22:05 (46)  2:31:43  
   Taito Jeskanen Ilomantsin Urheilijat  FIN  20:42:00            DQ  
   Markku Saramäki Kuopion Suunnistajat  FIN  20:54:00            DNS  
   Jari Jurvakainen Suunta Jyväskylä  FIN  21:10:00            DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English