SM-yö 26.-27.9.2014, Savonlinna

H21K2

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,5 km
Finish
6,5 km
 
1.   Timo Sild (U) Hiidenkiertäjät  EST  21:29:00   16:45 (1)  42:59  
2.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  21:27:00   18:54 (5)  45:02  
3.   Pavel Kubat (U) Vaajakosken Terä  CZE  20:55:00   18:56 (6)  46:46  
4.   Lasse Suonpää Paimion Rasti  FIN  21:03:00   18:49 (3)  46:58  
5.   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  21:25:00   20:29 (16)  47:05  
6.   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  21:31:00   20:08 (10)  47:29  
7.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:21:00   20:09 (11)  47:55  
8.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  21:19:00   18:52 (4)  48:32  
9.   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  21:13:00   18:35 (2)  48:43  
10.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  21:01:00   20:58 (18)  48:51  
11.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:49:00   20:22 (14)  48:54  
12.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  21:33:00   20:06 (9)  48:59  
13.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  21:09:00   20:23 (15)  49:29  
14.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  21:15:00   21:01 (19)  49:31  
15.   Kalle Rantala Helsingin Suunnistajat  FIN  20:57:00   19:46 (8)  49:48  
16.   Jani Myllärinen Koovee  FIN  20:19:00   20:37 (17)  49:54  
17.   Sami Valkama Paimion Rasti  FIN  21:07:00   19:10 (7)  50:49  
18.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  21:05:00   21:16 (23)  52:47  
19.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  20:53:00   21:14 (22)  53:43  
20.   Rinat Gabitov (U) Espoon Suunta  RUS  20:35:00   21:04 (20)  54:26  
21.   Jukka-Pekka Seppänen Hiisirasti  FIN  20:25:00   20:14 (12)  54:28  
22.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  20:47:00   22:21 (25)  54:47  
23.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  20:41:00   20:20 (13)  56:05  
24.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  20:33:00   23:03 (27)  56:20  
25.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  21:17:00   24:11 (30)  56:28  
26.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  20:23:00   22:46 (26)  56:54  
27.   Juha Vartiainen Oriveden Ponnistus  FIN  20:39:00   22:19 (24)  58:11  
28.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  20:51:00   21:13 (21)  58:32  
29.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  20:43:00   24:11 (30)  1:00:14  
30.   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  20:29:00   23:12 (28)  1:00:16  
31.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  20:45:00   23:57 (29)  1:01:28  
32.   Lauri Similä SK Vuoksi  FIN  20:15:00   26:56 (34)  1:02:06  
33.   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  20:27:00   25:08 (33)  1:02:24  
34.   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN  20:21:00   24:49 (32)  1:03:07  
35.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  20:17:00   27:25 (35)  1:10:30  
   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  20:31:00      DNF  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  20:37:00      DNS  
   Filip Brunell IF Brahe  FIN  20:59:00      DNS  
   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  21:11:00      DNS  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  21:23:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English