SM-yö 26.-27.9.2014, Savonlinna

H21B2

Smart Follow

        Starting time Intermediate
8,3 km
Finish
9,4 km
 
1.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  21:16:00   1:09:01 (1)  1:14:26  
2.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  21:10:00   1:10:08 (2)  1:15:06  
3.   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti  FIN  21:12:00   1:16:48 (3)  1:22:16  
4.   Peter Sundelin IF Femman  FIN  21:04:00   1:17:56 (4)  1:23:02  
5.   Eerik Sihvola Valkealan Kajo  FIN  20:52:00   1:18:51 (5)  1:24:41  
6.   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  21:02:00   1:19:57 (6)  1:25:42  
7.   Lauri Similä SK Vuoksi  FIN  21:08:00   1:20:53 (7)  1:26:53  
8.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:46:00   1:22:15 (8)  1:28:03  
9.   Marko Kivelä Vetelin Urheilijat  FIN  21:06:00   1:23:01 (9)  1:28:35  
10.   Jens Jern IF Femman  FIN  20:58:00   1:23:58 (11)  1:29:13  
11.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  21:00:00   1:23:17 (10)  1:29:25  
12.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  20:44:00   1:24:18 (12)  1:29:48  
13.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  20:22:00   1:29:35 (13)  1:35:22  
14.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  21:18:00   1:34:24 (15)  1:40:59  
15.   Matias Kankkunen OK77  FIN  20:40:00   1:34:00 (14)  1:41:05  
16.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  20:50:00   1:34:34 (16)  1:41:16  
17.   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN  20:56:00   1:35:26 (17)  1:41:36  
18.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  20:34:00   1:41:19 (18)  1:48:55  
19.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  20:54:00   1:48:32 (19)  1:55:37  
20.   Arttu-Pekka Alaperä SK Pohjantähti  FIN  20:28:00   2:24:49 (20)  2:37:09  
   Ilari Nummi Angelniemen Ankkuri  FIN  20:16:00      DNS  
   Dmitry Tsvetkov (U) Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  20:18:00      DNS  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  20:20:00      DNS  
   Matias Sankari Lahden Suunnistajat-37  FIN  20:24:00      DNS  
   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  20:26:00      DNS  
   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  20:30:00      DNS  
   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  20:32:00      DNS  
   Eetu Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  20:36:00      DNS  
   Filip Brunell IF Brahe  FIN  20:38:00      DNS  
   Tomi Koskela Angelniemen Ankkuri  FIN  20:42:00      DNS  
   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  20:48:00      DNS  
   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:14:00      DNF  
   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  21:20:00      DNS  
   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  21:22:00      DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English