SM-yö 26.-27.9.2014, Savonlinna

H21

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,1 km
Intermediate
7,2 km
Intermediate
11,0 km
Finish
11,8 km
 
1.   Fredric Portin Paimion Rasti  FIN  21:33:00   26:44 (1)  52:23 (1)  1:21:01 (1)  1:24:20  
2.   Timo Sild (U) Hiidenkiertäjät  EST  22:03:00   28:00 (6)  54:12 (2)  1:23:47 (2)  1:27:14  
3.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  21:47:00   27:55 (5)  54:35 (3)  1:23:59 (3)  1:27:23  
4.   Topi Penttinen OK Orient  FIN  21:13:00   27:51 (3)  54:35 (3)  1:25:59 (4)  1:29:19  
5.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  21:01:00   29:26 (9)  54:56 (5)  1:26:42 (5)  1:30:18  
6.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  22:01:00   28:36 (7)  55:53 (6)  1:27:17 (6)  1:30:51  
7.   Johannes Pohjala Hiisirasti  FIN  21:59:00   30:04 (13)  57:58 (12)  1:27:50 (8)  1:31:09  
8.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  21:55:00   29:39 (10)  57:11 (9)  1:27:46 (7)  1:31:13  
9.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  21:53:00   31:37 (20)  59:14 (15)  1:28:23 (9)  1:32:00  
10.   Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi  FIN  20:59:00   31:24 (18)  56:53 (8)  1:28:38 (10)  1:32:06  
11.   Lasse Suonpää Paimion Rasti  FIN  21:45:00   29:58 (11)  56:45 (7)  1:28:38 (10)  1:32:09  
12.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat  FIN  21:57:00   27:36 (2)  58:09 (13)  1:29:49 (12)  1:33:11  
13.   Jani Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  20:57:00   33:01 (30)  59:07 (14)  1:30:37 (14)  1:34:04  
14.   Aapo Leskinen Lynx  FIN  22:05:00   29:00 (8)  57:15 (10)  1:30:25 (13)  1:34:11  
15.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  21:37:00   31:41 (21)  1:01:38 (21)  1:31:15 (15)  1:34:43  
16.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  21:29:00   27:53 (4)  57:47 (11)  1:31:31 (16)  1:35:04  
17.   Niklas Saramäki Lynx  FIN  21:49:00   32:09 (24)  1:02:25 (23)  1:32:27 (17)  1:36:07  
18.   Pavel Kubat (U) Vaajakosken Terä  CZE  21:51:00   32:50 (28)  1:02:25 (23)  1:33:04 (18)  1:36:53  
19.   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  21:15:00   30:47 (17)  1:00:21 (18)  1:34:18 (19)  1:37:55  
20.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  20:53:00   30:06 (15)  1:00:18 (17)  1:34:39 (20)  1:38:12  
21.   Otto Simosas OK Orient  FIN  21:23:00   34:03 (31)  1:03:43 (27)  1:36:03 (22)  1:39:50  
22.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  21:35:00   32:00 (23)  1:01:53 (22)  1:36:01 (21)  1:39:51  
23.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  20:47:00   35:25 (35)  1:03:42 (26)  1:37:14 (23)  1:41:08  
24.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  21:21:00   31:29 (19)  1:05:50 (31)  1:38:01 (24)  1:41:52  
25.   Simo Mertanen Koovee  FIN  21:41:00   34:24 (32)  1:05:12 (28)  1:38:15 (25)  1:42:15  
26.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  20:49:00   36:30 (37)  1:06:59 (34)  1:38:47 (26)  1:42:27  
27.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  21:07:00   30:32 (16)  1:00:14 (16)  1:39:24 (28)  1:43:11  
28.   Tuomo Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  21:31:00   30:00 (12)  1:01:29 (20)  1:39:14 (27)  1:43:19  
29.   Janne Nieminen Paimion Rasti  FIN  21:05:00   32:29 (27)  1:02:37 (25)  1:39:25 (29)  1:43:36  
30.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  21:09:00   31:44 (22)  1:06:26 (33)  1:40:24 (30)  1:44:11  
31.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  20:45:00   34:49 (33)  1:05:45 (30)     1:45:02  
32.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  20:35:00   32:59 (29)  1:07:16 (35)  1:42:50 (31)  1:46:45  
33.   Topi Anjala Koovee  FIN  20:41:00   32:26 (26)  1:09:41 (38)  1:43:12 (33)  1:47:07  
34.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  20:55:00   30:04 (13)  1:00:43 (19)  1:42:53 (32)  1:47:24  
35.   Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:27:00   37:06 (39)  1:10:05 (39)  1:44:02 (34)  1:47:46  
36.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  21:03:00   37:49 (41)  1:08:34 (36)  1:45:26 (35)  1:49:18  
37.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  20:25:00   36:21 (36)  1:08:45 (37)  1:46:38 (36)  1:50:28  
38.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  20:51:00   35:09 (34)  1:05:43 (29)  1:48:56 (38)  1:52:19  
39.   Kalle Rantala Helsingin Suunnistajat  FIN  20:39:00   37:44 (40)     1:48:49 (37)  1:52:53  
40.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  20:31:00   36:57 (38)  1:11:07 (40)  1:55:29 (39)  2:00:06  
41.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  21:25:00   32:22 (25)  1:06:11 (32)  1:56:19 (40)  2:01:42  
42.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  20:43:00   41:55 (42)  1:23:21 (41)  2:23:24 (41)  2:29:19  
   Sami Valkama Paimion Rasti  FIN  20:27:00            DNF  
   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  20:29:00            DQ  
   Jani Myllärinen Koovee  FIN  20:33:00            DNF  
   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  20:37:00            DNF  
   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  21:11:00            DNF  
   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  21:17:00            DNF  
   Henrik Väisänen Hiisirasti  FIN  21:19:00            DNF  
   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  21:39:00            DNF  
   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  21:43:00            DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English