SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H45B

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,2 km
Finish
2,1 km
 
1.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  16:13:00   8:59 (1)  10:41  
2.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  16:10:00   9:15 (2)  10:56  
3.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  15:56:00   9:21 (3)  11:04  
4.   Mika Loukkalahti Espoon Suunta  FIN  15:58:00   9:28 (4)  11:12  
5.   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  15:16:00   9:34 (5)  11:29  
6.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:15:00   9:45 (6)  11:32  
7.   Teemu Hauhia Rasti-Kurikka  FIN  15:54:00   10:12 (11)  11:56  
8.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  16:06:00      11:57  
9.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:39:00   10:10 (8)  11:58  
10.   Markus Kaukonen Espoon Suunta  FIN  15:55:00   10:07 (7)  11:59  
10.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  16:12:00   10:11 (9)  11:59  
12.   Pasi Turunen Rastivarsat  FIN  15:48:00   10:15 (12)  12:02  
13.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  16:11:00   10:11 (9)  12:08  
14.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  16:09:00   10:34 (14)  12:19  
15.   Janne Uusi-Pietilä Rasti-Lukko  FIN  16:07:00   10:35 (15)  12:22  
16.   Panu Haaramo Espoon Suunta  FIN  15:40:00   10:28 (13)  12:25  
16.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:14:00   10:36 (17)  12:25  
18.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  15:42:00   10:46 (19)  12:29  
19.   Jarmo Joutsensaari Kangasala SK  FIN  15:57:00   10:35 (15)  12:30  
20.   Mikko Yli-Kauppila Hiisirasti  FIN  16:08:00   10:36 (17)  12:32  
21.   Mika Elo Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:00:00   10:59 (20)  12:55  
22.   Tapio Jaatinen Espoon Suunta  FIN  15:28:00      13:09  
23.   Mika Rautio Anttolan Urheilijat  FIN  16:04:00      13:10  
24.   Sami Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  15:44:00   11:12 (21)  13:14  
25.   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  15:32:00   11:20 (22)  13:16  
26.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  15:52:00   11:24 (23)  13:22  
27.   Martti Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:38:00   11:36 (25)  13:33  
28.   Marko Orell Turun Metsänkävijät  FIN  15:34:00   11:48 (28)  13:34  
28.   Sören Strandvall IF Minken  FIN  15:49:00   11:39 (26)  13:34  
30.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  15:50:00   11:51 (29)  13:36  
31.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  15:37:00   11:30 (24)  13:44  
32.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu  FIN  15:35:00   12:07 (33)  13:45  
33.   Heikki Tanhua Päijät-Rasti  FIN  15:30:00   11:47 (27)  13:50  
34.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  16:03:00   12:04 (32)  13:54  
35.   Peter Johansson IF Brahe  FIN  16:05:00   12:07 (33)  13:55  
36.   Pekka Torvinen Siilin Rasti  FIN  15:46:00   12:17 (39)  14:01  
37.   Anders Lindahl Akilles OK  FIN  15:53:00   12:08 (35)  14:04  
38.   Petri Hautaniemi Lappeen Riento  FIN  15:43:00   12:10 (36)  14:05  
39.   af Anders Hällström OK77  FIN  15:21:00   12:12 (37)  14:07  
40.   Tommy Selin Espoon Akilles  FIN  15:12:00   11:53 (30)  14:08  
41.   Petri Hirvonen Epilän Esa  FIN  15:36:00   12:03 (31)  14:12  
42.   Teppo Valtonen Hämeenlinnan Tarmo  FIN  15:41:00   12:14 (38)  14:15  
43.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  16:01:00   12:33 (40)  14:20  
44.   Kimmo Viertola Koovee  FIN  15:33:00      14:31  
45.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  15:51:00   12:41 (41)  14:41  
46.   Pauli Savela Rajamäen Rykmentti  FIN  15:26:00   13:14 (42)  15:30  
47.   Hannu Ventomäki Angelniemen Ankkuri  FIN  15:24:00   13:45 (43)  15:32  
48.   Hannu Kohvakka Kangasniemen Kalske  FIN  15:23:00      15:38  
49.   Jukka Pöyry Navi  FIN  15:19:00   19:05 (44)  21:08  
   Lasse Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  15:10:00      DNS  
   Tuomas Ojanen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:11:00      DNS  
   Jörgen Nyman OK Raseborg  FIN  15:13:00      DNS  
   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  15:14:00      DNS  
   Matti Karvonen Kalevan Rasti  FIN  15:15:00      DNS  
   Tero Heikkilä Paimion Rasti  FIN  15:17:00      DNS  
   Ari Palo Turun Metsänkävijät  FIN  15:18:00      DNS  
   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:20:00      DNS  
   Teppo Salmia Tarpian Suunta  FIN  15:22:00      DNS  
   Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  15:25:00      DNS  
   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  15:27:00      DNS  
   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:29:00      DNS  
   Visa Sippu Inkeroisten Terho  FIN  15:31:00      DNS  
   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  15:45:00      DNS  
   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  15:47:00      DNS  
   Marco Halén Espoon Suunta  FIN  15:59:00      DNS  
   Jussi Korhonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:02:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English