SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H21K3 - 13 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,0 km
Finish
2,8 km
 
1.   Timo Sild (U) Hiidenkiertäjät  EST  12:02:00   9:18 (1)  10:12  
2.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  11:56:00   9:21 (2)  10:22  
3.   Frederic Tranchand (U) Paimion Rasti  FRA  12:10:00   9:31 (3)  10:25  
4.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:00:00   9:36 (5)  10:30  
5.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö  FIN  12:09:00   9:35 (4)  10:36  
6.   Otto Simosas OK Orient  FIN  12:08:00   9:41 (7)  10:37  
7.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:06:00   9:38 (6)  10:39  
8.   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN  11:55:00      10:42  
9.   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  11:49:00   9:44 (8)  10:44  
9.   Henrik Väisänen Hiisirasti  FIN  11:54:00   9:50 (9)  10:44  
11.   Kristo Heinmann (U) Kangasala SK  EST  12:05:00   9:51 (10)  10:45  
12.   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  11:48:00   10:01 (13)  10:56  
13.   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN  11:59:00   9:59 (11)  10:57  
14.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  12:07:00   10:00 (12)  10:58  
15.   Ats Sõnajalg (U) Lapuan Virkiä  EST  12:03:00   10:02 (14)  11:01  
16.   Tommaso Scalet Helsingin Suunnistajat  ITA  11:58:00   10:03 (15)  11:02  
17.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:47:00   10:06 (16)  11:07  
18.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  12:04:00   10:09 (17)  11:11  
19.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  11:46:00   10:21 (18)  11:14  
20.   Joel Sågfors IF Femman  FIN  11:39:00   10:27 (19)  11:25  
21.   Iisak Helander SK Pohjantähti  FIN  11:53:00   10:37 (22)  11:30  
22.   Yuri Agafontsev (U) IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:52:00   10:32 (20)  11:32  
23.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:27:00   10:38 (23)  11:33  
24.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  11:45:00   10:36 (21)  11:36  
25.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  11:23:00   10:39 (24)  11:40  
26.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00   10:40 (25)  11:41  
27.   Samuli Salmenoja MS Parma  FIN  11:57:00   10:48 (26)  11:45  
28.   Matias Lund IF Femman  FIN  11:38:00   10:57 (27)  11:56  
29.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  11:32:00      12:08  
30.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  11:40:00   11:13 (28)  12:13  
31.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:41:00   11:18 (29)  12:21  
32.   Niklas Ahti Espoon Suunta  FIN  11:24:00   11:34 (30)  12:36  
33.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  11:44:00   11:34 (30)  12:38  
34.   Marko Manninen Navi  FIN  11:28:00   11:36 (32)  12:39  
35.   Jaakko Sorri Keuruun Kisailijat  FIN  11:37:00   11:41 (33)  12:42  
35.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  11:42:00   11:41 (33)  12:42  
37.   Henrikki Hakala Espoon Suunta  FIN  11:29:00   11:44 (35)  12:43  
38.   Jani Söyring Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:26:00      12:46  
39.   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat  FIN  11:34:00   11:44 (35)  12:49  
40.   Jens Jern IF Femman  FIN  11:33:00   11:50 (37)  12:53  
41.   Mikko Kesälä SK Pohjantähti  FIN  11:50:00   12:14 (38)  13:27  
42.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  11:31:00   12:30 (39)  13:34  
43.   Juuso Tuomaala Lapuan Virkiä  FIN  11:22:00   13:02 (40)  14:06  
44.   Tuomas Takaluoma Hyvinkään Rasti  FIN  11:30:00   13:22 (41)  14:35  
45.   Antti Lindqvist Rastihaukat  FIN  11:36:00   13:35 (42)  14:48  
46.   Matias Kankkunen OK77  FIN  11:25:00   13:48 (43)  14:57  
47.   Jaakko Liukkala Hauhon Sisu  FIN  11:21:00      14:58  
   Markus Hakkarainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:35:00      DQ  
   Maxim Sychev (U) Hiisirasti  RUS  11:43:00      DQ  
   Anssi Vesanto Espoon Suunta  FIN  12:01:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English