SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H17

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,9 km
Finish
2,9 km
 
1.   Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:35:00   12:26 (1)  13:51  
2.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  15:42:00   12:50 (2)  14:20  
3.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:20:00   13:22 (3)  14:58  
4.   Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:49:00   13:35 (5)  15:00  
5.   Eevert Toivonen Kangasala SK  FIN  15:47:00   13:26 (4)  15:02  
6.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  15:50:00   13:37 (6)  15:07  
7.   Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  15:32:00   14:22 (7)  16:04  
8.   Lari Pernu Espoon Suunta  FIN  15:40:00   14:31 (8)  16:05  
9.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  15:45:00   14:33 (9)  16:12  
10.   Anton Salmenkylä Helsingin Suunnistajat  FIN  15:48:00   14:43 (13)  16:13  
11.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  15:39:00   14:41 (11)  16:17  
12.   Samuli Saukkonen SK Uusi  FIN  15:30:00   14:42 (12)  16:21  
13.   Miska Tervala Rastivarsat  FIN  15:24:00   14:46 (14)  16:22  
14.   Juho Ylinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  15:44:00   14:48 (15)  16:27  
15.   Matias Arola Paimion Rasti  FIN  15:33:00   14:34 (10)  16:35  
16.   Emil Lönnström OK Orient  FIN  15:31:00   15:02 (17)  16:39  
17.   Lauri Lavikainen Kymin Suunnistajat  FIN  15:29:00   15:00 (16)  16:42  
18.   Eero Jalli MS Parma  FIN  15:25:00   15:05 (18)  16:49  
19.   Jaakko Skog Koovee  FIN  15:46:00   15:17 (19)  16:55  
20.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:36:00   15:18 (20)  17:03  
21.   Jesper Lindahl IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:26:00   15:29 (21)  17:08  
22.   Benjamin Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:34:00   15:35 (22)  17:13  
23.   Roman Noskov Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  15:43:00   15:49 (26)  17:20  
24.   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  15:23:00   15:47 (24)  17:24  
24.   Aleksi Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  15:27:00   15:44 (23)  17:24  
26.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  15:41:00   15:57 (27)  17:37  
27.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  15:21:00   15:47 (24)  17:39  
28.   Jonne Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  15:22:00   16:07 (28)  17:53  
29.   Kasperi Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  15:28:00   16:52 (29)  18:36  
   Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  15:37:00      DQ  
   Aleksi Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:38:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English