SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H15

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,8 km
Finish
2,5 km
 
1.   Antti Pasi Kymin Suunnistajat  FIN  15:37:00   11:50 (1)  12:55  
2.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  15:35:00   12:00 (2)  13:02  
3.   Arttu Vesterinen Tampereen Pyrintö  FIN  15:32:00   12:10 (3)  13:12  
4.   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  15:34:00   12:25 (4)  13:31  
5.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  15:33:00   12:42 (5)  13:45  
6.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  15:27:00   12:50 (6)  13:57  
7.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:36:00   12:54 (7)  14:01  
7.   Mikko Ahola Kangasala SK  FIN  15:39:00   12:59 (8)  14:01  
9.   Andres Rööm SK Vuoksi  EST  15:24:00   13:04 (9)  14:05  
10.   Otso Westerlund Koovee  FIN  15:30:00   13:20 (11)  14:24  
10.   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:31:00   13:17 (10)  14:24  
12.   Lauri Heinaro Espoon Suunta  FIN  15:25:00   13:30 (12)  14:38  
13.   Juha Lilja Tampereen Pyrintö  FIN  15:21:00   13:40 (13)  14:46  
14.   Lauri Ketola Koovee  FIN  15:22:00   13:43 (15)  14:50  
15.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:17:00   13:48 (16)  14:51  
16.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  15:18:00   13:51 (18)  14:52  
16.   Ville Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  15:28:00   13:42 (14)  14:52  
18.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  15:26:00   13:49 (17)  14:55  
19.   Roope Ruuhiala Hiisirasti  FIN  15:13:00   14:01 (19)  15:03  
20.   Lars Vicari Navi  FIN  15:10:00   14:12 (21)  15:14  
21.   Miska Saarnijoki Tampereen Pyrintö  FIN  15:14:00   14:14 (22)  15:24  
22.   Konsta Piironen MS Parma  FIN  15:19:00   14:05 (20)  15:25  
23.   Elias Lehikoinen Espoon Suunta  FIN  15:12:00   14:27 (24)  15:32  
23.   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  15:29:00   14:25 (23)  15:32  
25.   Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy  FIN  15:23:00   14:30 (25)  15:36  
26.   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN  15:16:00   14:48 (26)  15:57  
27.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  15:20:00   15:07 (27)  16:28  
28.   Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  15:11:00   15:17 (28)  16:31  
29.   Juuso Pernu SK Pohjantähti  FIN  15:15:00   15:50 (29)  16:49  
   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  15:38:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English