SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H14K2 - 15 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,0 km
Finish
1,5 km
 
1.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:04:00   5:34 (1)  6:37  
2.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  11:00:00   5:35 (2)  6:51  
3.   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN  11:06:00   5:42 (3)  6:54  
4.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  10:35:00   5:45 (4)  7:00  
5.   Jere Nissinen SK Pohjantähti  FIN  10:54:00   5:50 (7)  7:02  
5.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:02:00   5:49 (6)  7:02  
7.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:59:00   5:45 (4)  7:03  
8.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  10:46:00   5:57 (14)  7:06  
9.   Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä  FIN  10:34:00   5:51 (9)  7:07  
10.   Lasse Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  10:53:00   5:50 (7)  7:08  
11.   Väinö Kotro Kymin Suunnistajat  FIN  10:58:00   5:55 (12)  7:10  
11.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  11:03:00   5:53 (10)  7:10  
13.   Valter Mårtenson OK77  FIN  10:49:00   5:56 (13)  7:12  
13.   Aaro Virtanen Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:56:00   5:54 (11)  7:12  
15.   Eetu Pohja Koovee  FIN  11:05:00   6:01 (16)  7:18  
16.   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  11:01:00   5:58 (15)  7:19  
17.   Kaarel Vesilind Helsingin Suunnistajat  EST  10:36:00      7:21  
17.   Eljas Talja OK77  FIN  10:42:00   6:01 (16)  7:21  
19.   Henri Malmberg Helsingin Suunnistajat  FIN  10:48:00   6:13 (21)  7:29  
20.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:33:00   6:12 (20)  7:31  
21.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:51:00   6:11 (19)  7:32  
22.   Ossi Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:50:00   6:19 (22)  7:34  
23.   Mikkel Lindberg Turun Suunnistajat  FIN  10:57:00   6:08 (18)  7:37  
24.   Daniel Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:32:00   6:29 (24)  7:41  
25.   Tomi Kyrönlahti Vihtavuoren Pamaus  FIN  10:37:00   6:23 (23)  7:45  
26.   Benjamin Lamberg SK Uusi  FIN  10:31:00   6:35 (26)  7:53  
27.   Markus Simonen Kalevan Rasti  FIN  10:40:00   6:31 (25)  7:56  
28.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  10:52:00   6:41 (27)  8:04  
29.   Emil Johansson IF Brahe  FIN  10:38:00   6:41 (27)  8:06  
29.   Juho Leonsaari Kangasala SK  FIN  10:43:00   6:46 (29)  8:06  
29.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:55:00   6:50 (30)  8:06  
32.   Sebastian Fingerroos Paimion Rasti  FIN  10:47:00   6:51 (31)  8:07  
33.   Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:41:00   6:54 (32)  8:19  
34.   Emil Kronqvist Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:39:00   7:36 (33)  9:05  
35.   Eemeli Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  10:44:00   8:07 (34)  9:38  
   Matias Äikäs Hiidenkiertäjät  FIN  10:45:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English