SM-sprint 20.9.2014, Hollola

H14K1 - 15 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
0,9
Finish
1,5 km
 
1.   Vili Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  11:06:00   5:28 (2)  6:35  
2.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:07:00   5:25 (1)  6:37  
3.   Akseli Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  11:04:00   5:36 (3)  6:45  
4.   Sakari Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  11:02:00   5:52 (5)  7:00  
5.   Henrik Asklöf Lynx  FIN  10:55:00   5:51 (4)  7:04  
6.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  10:58:00   5:52 (5)  7:07  
7.   Vilppu Viinikainen Espoon Suunta  FIN  10:52:00   6:09 (7)  7:27  
7.   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:01:00   6:10 (8)  7:27  
9.   Eerik Nurminen Kangasala SK  FIN  11:05:00   6:23 (11)  7:29  
10.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  10:56:00   6:23 (11)  7:38  
11.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:03:00   6:29 (13)  7:39  
12.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  10:54:00   6:31 (15)  7:40  
13.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  11:00:00   6:15 (9)  7:43  
14.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:53:00   6:16 (10)  7:45  
15.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  10:59:00   6:40 (16)  7:56  
16.   Pietu Riipinen Navi  FIN  10:46:00   6:30 (14)  7:58  
17.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:47:00   6:42 (17)  7:59  
18.   Elias Miikkulainen Suomusjärven Sisu  FIN  10:43:00   6:48 (18)  8:01  
19.   Teemu Anttila Suomusjärven Sisu  FIN  10:48:00   6:59 (20)  8:15  
20.   Sakari Koskela Rasti-Jussit  FIN  10:57:00   6:58 (19)  8:17  
21.   Pieti Liukka Kalevan Rasti  FIN  10:51:00   7:04 (22)  8:23  
22.   Oskari Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:45:00   7:02 (21)  8:35  
23.   Markus Pais Vehkalahden Veikot  EST  10:34:00   7:19 (23)  8:37  
24.   Tomi Nykänen Lammin Säkiä  FIN  10:50:00   7:26 (24)  8:42  
25.   Topias Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  10:32:00   7:45 (25)  8:55  
26.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:41:00   7:51 (26)  9:12  
27.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  10:42:00   8:00 (27)  9:15  
28.   Jere Elomaa Vaasan Suunnistajat  FIN  10:36:00   8:18 (29)  9:36  
29.   Matias Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:40:00   8:19 (30)  9:39  
30.   Lukas Enlund IF Femman  FIN  10:44:00   8:06 (28)  9:41  
31.   Jarkko Tiihonen Kalevan Rasti  FIN  10:38:00   8:21 (31)  9:44  
32.   Jaakko Tiukkanen Vaasan Suunnistajat  FIN  10:37:00   8:34 (32)  9:53  
33.   Oscar Stenbacka Vaasan Suunnistajat  FIN  10:31:00   8:48 (33)  10:05  
34.   Tuomas Talonpoika Vaasan Suunnistajat  FIN  10:33:00   10:30 (34)  11:49  
35.   Ville Järvinen Hiisirasti  FIN  10:39:00   11:47 (35)  13:21  
   Linus Jern OK77  FIN  10:35:00      DNS  
   Valtteri Kinnunen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:49:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English