SM-sprint 20.9.2014, Hollola

D50

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,3 km
Finish
2,0 km
 
1.   Anne Nurmi Angelniemen Ankkuri  FIN  14:59:00   11:53 (4)  13:35  
2.   Arja Lotvonen Laitasaaren Veto  FIN  14:53:00   11:43 (1)  13:39  
3.   Tuija Katajamäki Kauhavan Wisa  FIN  14:58:00   11:45 (3)  13:40  
4.   Maarit Ritakallio Lynx  FIN  14:46:00   11:44 (2)  13:43  
5.   Pauliina Lankinen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:00:00   11:54 (5)  13:51  
6.   Riikka Otsamo Helsingin Suunnistajat  FIN  15:04:00   12:11 (6)  14:10  
7.   Nina Ljungqvist-Sarparant Lynx  FIN  15:03:00   12:21 (8)  14:11  
8.   Sirkka Sarkki Keravan Urheilijat  FIN  14:52:00   12:15 (7)  14:18  
9.   Sirkka Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  14:43:00   12:30 (11)  14:28  
10.   Liisa Juga Keravan Urheilijat  FIN  14:54:00   12:26 (9)  14:33  
10.   Paula Savolainen Siilin Rasti  FIN  15:01:00   12:29 (10)  14:33  
12.   Tarja Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  14:56:00   12:42 (13)  14:38  
13.   Tiina Äijälä Kangasala SK  FIN  14:47:00   12:31 (12)  14:41  
13.   Rita Linko Espoon Suunta  FIN  14:51:00   12:43 (14)  14:41  
15.   Eija Sipponen Paimion Rasti  FIN  14:50:00   12:44 (15)  14:45  
16.   Virpi Juutilainen SK Vuoksi  FIN  14:57:00   12:49 (16)  14:47  
17.   Aija Koistinen Kalevan Rasti  FIN  14:55:00   12:59 (18)  14:50  
18.   Päivi Lassila RasTiimi  FIN  15:02:00   13:12 (20)  15:04  
19.   Leena Harju Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:42:00   12:53 (17)  15:12  
20.   Saija Laurila Kangasala SK  FIN  14:44:00   13:09 (19)  15:18  
21.   Tuija Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:39:00   13:33 (22)  15:31  
22.   Tarja Jokikokko Oulun Tarmo  FIN  14:38:00   13:17 (21)  15:46  
23.   Tiina Westerlund Koovee  FIN  14:45:00   13:39 (23)  15:49  
24.   Sirpa Suhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:48:00   13:50 (24)  15:58  
25.   Kirsti Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  14:41:00   14:12 (25)  16:34  
26.   Merja Airaksinen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:36:00   15:16 (26)  17:33  
27.   Päivi Einonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:49:00   17:16 (28)  19:16  
28.   Terhi Rajamäki Kangasala SK  FIN  14:40:00   17:10 (27)  19:42  
29.   Sari Koskela Rasti-Jussit  FIN  14:37:00   19:36 (29)  21:55  
30.   Maire Kosamo Pudasjärven Urheilijat  FIN  14:35:00   32:24 (30)  35:37  
| Form of the results:
Suomi Svenska English