SM-sprint 20.9.2014, Hollola

D21K2 - 20 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,5 km
Finish
2,3 km
 
1.   Sofia Haajanen SK Pohjantähti  FIN  12:09:00   8:57 (1)  10:05  
2.   Maija Sianoja MS Parma  FIN  12:10:00   8:59 (2)  10:06  
3.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  12:01:00   9:06 (3)  10:12  
4.   Julia Björkstrand IF Femman  FIN  12:06:00   9:11 (5)  10:19  
5.   Saila Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  12:08:00   9:09 (4)  10:21  
6.   Sonja Mörsky Keuruun Kisailijat  FIN  11:41:00   9:18 (6)  10:23  
7.   Marjo Liikanen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:56:00   9:19 (8)  10:26  
7.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  12:05:00   9:18 (6)  10:26  
9.   Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:03:00   9:26 (10)  10:33  
10.   Heini Wennman SK Pohjantähti  FIN  12:02:00   9:24 (9)  10:34  
11.   Jenny Patana Hiidenkiertäjät  FIN  12:07:00   9:29 (11)  10:35  
12.   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  11:43:00   9:34 (12)  10:38  
13.   Elli Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:49:00   9:40 (15)  10:46  
13.   Emma Silvennoinen Paimion Rasti  FIN  11:50:00   9:38 (13)  10:46  
13.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  11:57:00   9:39 (14)  10:46  
16.   Laura Vike (U) Hämeenlinnan Suunnistajat  LAT  12:04:00   9:40 (15)  10:48  
17.   Saara Norrgrann Paimion Rasti  FIN  11:58:00   9:46 (17)  10:51  
18.   Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri  FIN  11:55:00   9:48 (18)  10:54  
19.   Mari Väänänen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   9:50 (19)  10:55  
20.   Laura Palm Kangasala SK  FIN  11:48:00      11:03  
21.   Milka Reponen Keuruun Kisailijat  FIN  11:45:00   9:58 (20)  11:06  
21.   Eveliina Hirvonen Paimion Rasti  FIN  11:52:00   10:00 (21)  11:06  
23.   Heini Papinsaari Kangasala SK  FIN  11:51:00   10:00 (21)  11:09  
24.   Katja Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:40:00   10:05 (23)  11:16  
25.   Anni Toiviainen SK Vuoksi  FIN  11:32:00   10:17 (25)  11:22  
26.   Satu Heittola Rasti-Kurikka  FIN  11:42:00   10:22 (26)  11:28  
27.   Paula Iso-Markku Kalevan Rasti  FIN  11:24:00   10:14 (24)  11:29  
28.   Mia Taini Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:53:00   10:25 (27)  11:39  
29.   Elina Kilpeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:23:00   10:39 (28)  11:48  
30.   Tuija Kuusela Rastikarhut  FIN  11:54:00   10:49 (29)  12:03  
31.   Vivian Lindholm OK77  FIN  11:46:00   10:54 (30)  12:09  
32.   Anni Liimatainen Turun Suunnistajat  FIN  11:47:00   11:03 (31)  12:16  
33.   Johanna Tiitto RasTiimi  FIN  11:27:00   11:07 (32)  12:20  
34.   Maria Laine Tampereen Pyrintö  FIN  11:17:00   11:09 (33)  12:21  
35.   Vuokko Jurvakainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:44:00   11:12 (36)  12:22  
36.   Anna Moilanen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:31:00   11:09 (33)  12:23  
36.   Emma Juga IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:38:00   11:10 (35)  12:23  
38.   Annamaria Väli-Klemelä Paimion Rasti  FIN  11:21:00   11:17 (37)  12:33  
39.   Hanna Ruhanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:29:00   11:26 (38)  12:38  
40.   Polina Kuznetsova (U) Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  11:14:00   11:56 (40)  13:07  
41.   Päivi Julku Kymin Suunnistajat  FIN  11:30:00   11:51 (39)  13:15  
42.   Miina Ruokolainen OK77  FIN  11:11:00   12:04 (41)  13:16  
43.   Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:12:00   12:05 (42)  13:19  
44.   Pernilla Backlund Närpes OK  FIN  11:34:00   12:10 (43)  13:30  
45.   Katja Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:15:00   12:35 (44)  13:51  
45.   Anni Karhunen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:33:00   12:36 (45)  13:51  
47.   Marina Ivanova (U) SK Vuoksi  RUS  11:18:00   13:12 (46)  14:30  
48.   Henna Salminen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:20:00   13:13 (47)  14:35  
49.   Jenna Ojala Vehkalahden Veikot  FIN  11:19:00   13:34 (48)  15:07  
50.   Iisa Lehtiniemi Savon Suunta  FIN  11:28:00   15:17 (49)  16:56  
51.   Marika Mattila Helsingin Suunnistajat  FIN  11:25:00   17:24 (50)  19:07  
   Erika Uotila Koovee  FIN  11:13:00      DNS  
   Tiina Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  11:16:00      DNS  
   Tia Tarkiainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:22:00      DNS  
   Niina Papinsaari Kangasala SK  FIN  11:26:00      DNS  
   Sabina Bäck IF Femman  FIN  11:35:00      DNS  
   Laura Pajunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:36:00      DQ  
   Jenna Pajunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:37:00      DNS  
   Victoria Höstman IF Femman  FIN  11:39:00      DNS  
   Kutsenina Liubov (U) Turun Suunnistajat  RUS  11:59:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English