SM-sprint 20.9.2014, Hollola

D21K1 - 20 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,5 km
Finish
2,3 km
 
1.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  12:09:00   9:35 (1)  10:45  
2.   Sari Anttonen Keuruun Kisailijat  FIN  12:07:00   9:49 (2)  11:00  
3.   Alexandra Voytova (U) Rasti-Kurikka  RUS  11:50:00   9:50 (4)  11:02  
3.   Marika Teini SK Pohjantähti  FIN  12:10:00   9:49 (2)  11:02  
5.   Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:06:00   9:58 (6)  11:07  
6.   Marttiina Joensuu SK Pohjantähti  FIN  12:02:00   9:55 (5)  11:12  
7.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  12:00:00   10:05 (7)  11:14  
8.   Elli Peltomäki Rastikarhut  FIN  11:51:00   10:10 (8)  11:21  
9.   Nina Temjakova (U) Paimion Rasti  FIN  12:03:00   10:15 (9)  11:23  
10.   Ina Westerlund OK77  FIN  11:56:00   10:17 (10)  11:31  
11.   Sanna Andelin Lahden Taimi  FIN  11:55:00   10:24 (12)  11:35  
12.   Johanna Hulkkonen SK Uusi  FIN  11:57:00   10:22 (11)  11:37  
13.   Ulrika Uotila Koovee  FIN  12:08:00   10:29 (16)  11:43  
14.   Kerstin Uiboupin (U) Hiidenkiertäjät  EST  11:52:00   10:26 (14)  11:44  
15.   Sirkka-Liisa Lauronen Asikkalan Raikas  FIN  11:43:00   10:25 (13)  11:45  
16.   Miia Niittynen Koovee  FIN  12:04:00   10:28 (15)  11:46  
17.   Sonja Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:53:00   10:46 (17)  12:00  
18.   Anni Heikkonen MS Parma  FIN  11:49:00   10:48 (19)  12:03  
19.   Laura Leijola Hiidenkiertäjät  FIN  12:01:00   10:46 (17)  12:04  
20.   Päivi Autio Hiisirasti  FIN  11:58:00   10:52 (20)  12:05  
21.   Kirsi Kiiskinen Asikkalan Raikas  FIN  11:24:00   10:54 (22)  12:12  
22.   Tuuli Paunonen Koovee  FIN  11:38:00   11:01 (25)  12:13  
22.   Kaisa Lylynperä Turun Suunnistajat  FIN  11:48:00   11:00 (23)  12:13  
24.   Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti  FIN  11:40:00   11:02 (26)  12:18  
24.   Sara Forsström OK Raseborg  FIN  11:59:00   10:53 (21)  12:18  
26.   Sanna Kauppila Angelniemen Ankkuri  FIN  11:54:00   11:00 (23)  12:20  
27.   Anni Honkimaa Espoon Suunta  FIN  11:15:00   11:08 (27)  12:24  
27.   Charlotta Linnaila OK Orient  FIN  11:46:00   11:10 (28)  12:24  
29.   Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:18:00      12:27  
29.   Piia Latva-Kiskola Rasti-Kurikka  FIN  11:42:00   11:14 (29)  12:27  
31.   Miitu Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:47:00   11:25 (30)  12:42  
32.   Maiju Kohonen Rasti-Nokia  FIN  11:41:00   11:33 (31)  12:50  
33.   Saara Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:19:00   11:40 (32)  12:56  
34.   Mari Seppänen IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:36:00   11:48 (33)  13:02  
35.   Inese Evele-Peltoniemi Espoon Suunta  FIN  11:27:00   11:51 (34)  13:07  
36.   Maarit Korpi Lapuan Virkiä  FIN  11:17:00   11:54 (35)  13:15  
37.   Eveliina Nykänen Lappeen Riento  FIN  11:11:00   12:05 (37)  13:16  
38.   Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  11:13:00   12:05 (37)  13:20  
38.   Katariina Tiitto RasTiimi  FIN  11:29:00   11:59 (36)  13:20  
40.   Milla Mattila Helsingin Suunnistajat  FIN  11:16:00   12:10 (41)  13:27  
41.   Heli Noponen Anttolan Urheilijat  FIN  11:35:00   12:12 (42)  13:30  
42.   Anniina Niiranen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:21:00   12:09 (39)  13:34  
43.   Matleena Fincke Kalevan Rasti  FIN  11:22:00   12:09 (39)  13:35  
44.   Jasmin Sundbäck IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:34:00   12:21 (43)  13:37  
45.   Eija Meriläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:44:00   12:21 (43)  13:40  
46.   Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka  FIN  11:30:00   12:38 (45)  14:05  
47.   Sara Huhtanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:20:00   12:48 (47)  14:09  
48.   Laura Juga Keravan Urheilijat  FIN  11:23:00   12:44 (46)  14:11  
49.   Milla Saarimäki Paimion Rasti  FIN  11:12:00   12:51 (48)  14:21  
50.   Anna Westerlund Koovee  FIN  11:33:00   13:22 (49)  14:44  
51.   Rafaela Ilmoni OK77  FIN  11:45:00   13:41 (51)  14:58  
52.   Ramona Åkermarck-Mähönen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:31:00   13:35 (50)  15:05  
53.   Elina Grahn Närpes OK  FIN  11:32:00   14:13 (52)  15:40  
54.   Elli Häkkinen Saarijärven Pullistus  FIN  11:26:00   14:30 (53)  16:02  
55.   Hanne Kolehmainen Lahden Taimi  FIN  11:25:00   16:55 (54)  18:21  
   Hilla Lamminpää Paimion Rasti  FIN  11:14:00      DNS  
   Nelli Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  11:28:00      DNS  
   Suvi Ylikylä Rastikarhut  FIN  11:37:00      DNS  
   Iida Savolainen Kangasala SK  FIN  11:39:00      DNS  
   Kirsi Nurmi Sweden  FIN  12:05:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English