SM-sprint 20.9.2014, Hollola

D21

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,6 km
Intermediate
2,5 km
Finish
3,4 km
 
1.   Sari Anttonen Keuruun Kisailijat  FIN  16:12:00   10:24 (2)  17:17 (1)  18:50  
2.   Sofia Haajanen SK Pohjantähti  FIN  16:13:00   10:21 (1)  17:17 (1)  18:51  
3.   Maija Sianoja MS Parma  FIN  16:11:00   10:36 (4)  17:43 (4)  19:15  
4.   Julia Björkstrand IF Femman  FIN  16:07:00   10:25 (3)  17:39 (3)  19:18  
5.   Marika Teini SK Pohjantähti  FIN  16:08:00   10:52 (7)  17:50 (5)  19:27  
6.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  16:02:00   10:48 (5)  18:01 (6)  19:30  
7.   Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti  FIN  16:06:00   11:09 (13)  18:05 (8)  19:35  
8.   Jenny Patana Hiidenkiertäjät  FIN  15:53:00   10:54 (9)  18:01 (6)  19:37  
9.   Saila Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  16:05:00   10:48 (5)  18:12 (9)  19:52  
10.   Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri  FIN  15:39:00   10:53 (8)  18:13 (10)  19:55  
11.   Saara Norrgrann Paimion Rasti  FIN  15:41:00   11:19 (16)  18:26 (12)  20:00  
12.   Marttiina Joensuu SK Pohjantähti  FIN  16:04:00   11:03 (10)  18:23 (11)  20:02  
13.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  15:45:00   11:03 (10)  18:34 (13)  20:10  
14.   Emma Silvennoinen Paimion Rasti  FIN  15:47:00   11:15 (14)  18:34 (13)  20:14  
15.   Alexandra Voytova (U) Rasti-Kurikka  RUS  16:10:00   11:38 (23)  18:44 (15)  20:17  
16.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  16:14:00   11:40 (25)  18:51 (19)  20:25  
17.   Heini Wennman SK Pohjantähti  FIN  15:55:00   11:24 (18)  18:47 (16)  20:26  
18.   Miia Niittynen Koovee  FIN  15:44:00   11:30 (20)  18:49 (17)  20:27  
19.   Elli Peltomäki Rastikarhut  FIN  16:00:00   11:07 (12)  18:53 (20)  20:30  
20.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  15:59:00   11:18 (15)  18:50 (18)  20:31  
21.   Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  15:57:00   11:22 (17)  19:00 (21)  20:33  
22.   Marjo Liikanen Rajamäen Rykmentti  FIN  16:01:00   11:37 (22)  19:08 (22)  20:50  
23.   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  15:51:00   11:34 (21)  19:21 (23)  20:56  
24.   Elli Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:49:00   11:51 (27)  19:22 (25)  20:58  
25.   Laura Vike (U) Hämeenlinnan Suunnistajat  LAT  15:43:00   11:38 (23)  19:22 (25)  21:00  
26.   Johanna Hulkkonen SK Uusi  FIN  15:52:00   11:57 (30)  19:26 (27)  21:04  
27.   Ulrika Uotila Koovee  FIN  15:50:00   11:29 (19)  19:21 (23)  21:05  
28.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  16:09:00   12:03 (33)  19:31 (29)  21:07  
29.   Sonja Mörsky Keuruun Kisailijat  FIN  16:03:00   11:47 (26)  19:36 (30)  21:14  
30.   Sanna Andelin Lahden Taimi  FIN  15:54:00   11:56 (29)  19:30 (28)  21:16  
31.   Sonja Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  15:42:00      19:41 (31)  21:24  
32.   Mari Väänänen Kalevan Rasti  FIN  15:37:00   11:54 (28)  19:47 (32)  21:28  
33.   Nina Temjakova (U) Paimion Rasti  FIN  15:58:00   12:07 (35)  20:01 (33)  21:38  
34.   Anni Heikkonen MS Parma  FIN  15:40:00   12:10 (37)  20:06 (34)  21:52  
35.   Ina Westerlund OK77  FIN  15:56:00   12:06 (34)  20:09 (35)  21:53  
36.   Laura Leijola Hiidenkiertäjät  FIN  15:38:00   11:58 (32)  20:13 (36)  22:05  
37.   Kerstin Uiboupin (U) Hiidenkiertäjät  EST  15:48:00   11:57 (30)  20:25 (37)  22:14  
38.   Päivi Autio Hiisirasti  FIN  15:36:00   12:09 (36)  20:36 (38)  22:19  
39.   Laura Palm Kangasala SK  FIN  15:35:00   13:00 (38)  20:43 (39)  22:26  
   Sirkka-Liisa Lauronen Asikkalan Raikas  FIN  15:46:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English