SM-sprint 20.9.2014, Hollola

D17K1 - 30 A-finaaliin

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,3 km
Finish
1,9 km
 
1.   Noora Koskinen Hiisirasti  FIN  12:07:00   8:29 (1)  9:57  
2.   Ella-Noora Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:06:00   8:46 (2)  10:10  
3.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  12:01:00   9:00 (4)  10:14  
4.   Karoliina Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:04:00   8:51 (3)  10:17  
5.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  12:02:00   9:05 (5)  10:31  
6.   Milla Rajala Lapuan Virkiä  FIN  12:00:00   9:15 (6)  10:34  
7.   Sonja Mellberg Vaasan Suunnistajat  FIN  11:55:00   9:27 (7)  10:50  
8.   Aurora Näsi SK Pohjantähti  FIN  11:47:00   9:29 (8)  10:51  
9.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  11:45:00   9:30 (9)  10:54  
10.   Anni Kivilaakso Lynx  FIN  11:58:00   9:44 (10)  11:05  
11.   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:46:00   9:48 (12)  11:08  
12.   Riikka Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:49:00   9:47 (11)  11:17  
13.   Roosa Metsola Kymin Suunnistajat  FIN  11:44:00   9:52 (14)  11:19  
14.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  12:03:00   9:50 (13)  11:21  
15.   Petra Väliheikki Laitasaaren Veto  FIN  11:50:00   9:57 (15)  11:24  
16.   Anni Valtonen MS Parma  FIN  11:59:00   9:58 (16)  11:25  
17.   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  11:52:00   9:59 (17)  11:26  
18.   Tuuli Suutari Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:26:00   10:10 (18)  11:29  
19.   Inka Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:40:00   10:15 (21)  11:33  
20.   Reetta Pakkanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:54:00   10:18 (23)  11:36  
20.   Ellen Myrskog IK Kronan  FIN  11:56:00   10:14 (19)  11:36  
22.   Elsi Pöllänen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:29:00   10:14 (19)  11:39  
23.   Inna Antikainen Turun Suunnistajat  FIN  11:48:00   10:17 (22)  11:44  
24.   Hanne-Line Ekström MS Parma  FIN  11:35:00   10:25 (24)  11:55  
25.   Venla-Lyydia Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  11:34:00   10:35 (25)  12:07  
26.   Milja Jaatinen Haukiputaan Heitto  FIN  11:37:00   10:53 (26)  12:32  
27.   Saana Backman Haukiputaan Heitto  FIN  11:28:00   11:13 (28)  12:45  
28.   Johanna Brink Pargas IF  FIN  11:33:00   11:08 (27)  12:52  
29.   Camilla Fingerroos Paimion Rasti  FIN  11:43:00   11:55 (29)  13:26  
30.   Terhi Ruponen Rastivarsat  FIN  11:27:00   12:09 (30)  13:40  
31.   Roosa Hyvärinen Rastivarsat  FIN  11:42:00   12:55 (31)  14:19  
32.   Katariina Aaltonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:25:00   14:25 (32)  16:25  
   Jenna Himanka Lapuan Virkiä  FIN  11:30:00      DNS  
   Anni Malinen SK Uusi  FIN  11:31:00      DNS  
   Krista Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:32:00      DNS  
   Varpu Aho Valkeakosken Haka  FIN  11:36:00      DNS  
   Laura Holmberg Rastikarhut  FIN  11:38:00      DNS  
   Iida Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:39:00      DNS  
   OIga Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  11:41:00      DQ  
   Henna Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  11:51:00      DQ  
   Marikki Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  11:53:00      DNS  
   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  11:57:00      DNS  
   Enni Jalava Turun Suunnistajat  FIN  12:05:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English