SM-pitkämatka R2, Rasti-Vihti

H65B

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,4 km
Finish
4,0 km
 
1.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:06:00   37:19 (1)  41:50  
2.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  10:32:00   37:28 (2)  41:51  
3.   Jorma Järvinen Keravan Urheilijat  FIN  11:40:00   38:33 (3)  43:04  
4.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  11:30:00   39:55 (6)  44:20  
5.   Kauko Salonen Vihtavuoren Pamaus  FIN  10:30:00   40:21 (9)  45:07  
6.   Hannu Erkiö Helsingin Suunnistajat  FIN  12:20:00   40:15 (8)  45:09  
7.   Olavi Hautala Rasti-Jussit  FIN  10:48:00   39:27 (5)  45:11  
8.   Seppo Tuominen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:08:00   40:30 (10)  45:13  
9.   Matti Hahto Oriveden Ponnistus  FIN  12:30:00   40:02 (7)  45:14  
10.   Matti Virtanen Vihtavuoren Pamaus  FIN  11:10:00   39:24 (4)  45:19  
11.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  12:16:00   41:10 (11)  45:40  
12.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  12:00:00   41:10 (11)  45:54  
13.   Unto Tanttu Keravan Urheilijat  FIN  12:26:00   42:16 (14)  46:20  
14.   Mikko Parjanne Espoon Suunta  FIN  11:36:00   41:31 (13)  46:42  
15.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  12:34:00   44:06 (19)  48:08  
16.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  11:52:00   43:53 (17)  48:18  
17.   Henry Lågland Vaasan Suunnistajat  FIN  12:06:00   42:55 (15)  48:35  
18.   Kalle Virtanen Rasti-Lukko  FIN  12:36:00   43:42 (16)  48:44  
19.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  11:34:00   43:53 (17)  48:50  
20.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  12:28:00   44:49 (21)  48:57  
21.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:54:00   44:28 (20)  49:22  
22.   Kari Valldén Leppävaaran Sisu  FIN  12:02:00   44:57 (22)  49:50  
23.   Roy Torrkulla IF Minken  FIN  12:32:00   45:56 (26)  50:36  
24.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  11:04:00   45:37 (25)  50:48  
25.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  11:46:00   45:18 (23)  50:52  
26.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  10:10:00      50:54  
27.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  10:18:00      50:59  
28.   Pertti Salonen Hauhon Sisu  FIN  11:26:00   45:18 (23)  51:00  
29.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  10:04:00      51:19  
30.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  11:00:00   47:44 (29)  51:53  
31.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:58:00   46:04 (27)  52:04  
32.   Antti Rantasaari Piikkiön Kehitys  FIN  11:58:00   48:16 (32)  53:17  
33.   Klaus Kihlman Pitäjänmäen Tarmo  FIN  10:46:00   47:28 (28)  53:22  
34.   Ilkka Lainema MS Parma  FIN  12:18:00   48:14 (31)  53:27  
34.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  12:38:00   48:16 (32)  53:27  
36.   Erkki Kallio Loimaan Jankko  FIN  11:28:00   49:03 (35)  53:42  
37.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:56:00   47:50 (30)  54:06  
38.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  11:50:00   49:31 (38)  54:32  
39.   Kalevi Ilonen OK Orient  FIN  11:38:00   48:36 (34)  54:37  
40.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:42:00   49:22 (37)  54:46  
41.   Juhani Soimasuo Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  10:08:00      55:26  
42.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:44:00   49:45 (39)  56:10  
43.   Erkki Rantakangas Alajärven Ankkurit  FIN  11:44:00   50:38 (41)  56:20  
44.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  11:22:00   51:21 (44)  56:52  
45.   Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:50:00   49:09 (36)  56:59  
46.   Kalle Kuhmonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:22:00   51:19 (43)  57:02  
47.   Severi Halkosaari Nivalan Suunnistajat  FIN  12:08:00   50:46 (42)  57:36  
48.   Alf Krogell IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:34:00   49:57 (40)  58:40  
49.   Martti Parviainen XYZ  FIN  11:20:00   53:31 (47)  58:55  
50.   Kari Sartanen SK Vuoksi  FIN  10:38:00   52:49 (46)  59:24  
51.   Timo Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  10:52:00   52:29 (45)  1:00:23  
52.   Keijo Viljanen Loimaan Jankko  FIN  11:18:00   55:23 (49)  1:00:37  
53.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  10:40:00   55:27 (50)  1:01:21  
54.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  10:36:00   55:00 (48)  1:01:41  
55.   Seppo Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:14:00   56:10 (51)  1:02:00  
56.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  12:04:00   56:45 (53)  1:02:06  
57.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  10:24:00   56:24 (52)  1:03:02  
58.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  10:16:00      1:03:34  
59.   Harri Kuosa Loimaan Jankko  FIN  10:42:00   59:00 (55)  1:05:22  
60.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  11:24:00   57:54 (54)  1:05:35  
61.   Pentti Niemi Hauhon Sisu  FIN  10:12:00      1:07:13  
62.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  10:02:00      1:07:25  
63.   Rolf Eklund Helsingin Suunnistajat  FIN  11:12:00   1:04:58 (56)  1:10:24  
64.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  11:48:00   1:07:29 (58)  1:13:02  
65.   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  10:14:00      1:13:12  
66.   Reijo Orrensalo Turun Visat  FIN  10:26:00   1:06:45 (57)  1:14:49  
   Håkan Rauma OK Botnia  FIN  10:06:00      DNS  
   Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat  FIN  10:20:00      DNF  
   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  10:28:00      DNS  
   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  10:54:00      DNS  
   Mauri Nenonen Espoon Suunta  FIN  11:02:00      DQ  
   Keijo Lakkinen Suunta-Sepot  FIN  11:14:00      DQ  
   Berndt Engström Pargas IF  FIN  11:16:00      DNS  
   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:32:00      DNS  
   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:56:00      DQ  
   Kalevi Moisio Turun Suunnistajat  FIN  12:10:00      DNS  
   Timo Huovila Karkki-Rasti  FIN  12:12:00      DNF  
   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:22:00      DNF  
   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama  FIN  12:24:00      DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English