SM-pitkämatka R2, Rasti-Vihti

H50

Smart Follow

        Starting time Intermediate
6,2 km
Finish
6,9 km
 
1.   Reijo Bister Turun Metsänkävijät  FIN  12:58:00   50:03 (1)  53:40  
2.   Leo Pyymäki Espoon Suunta  FIN  12:55:00   54:04 (2)  57:31  
3.   Leif Haajanen OK Raseborg  FIN  12:43:00   54:48 (3)  58:11  
4.   Pekka Vuorinen OK Orient  FIN  12:52:00   55:30 (4)  59:49  
5.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  12:40:00   57:08 (6)  1:00:26  
6.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:49:00   57:03 (5)  1:00:48  
7.   Kari Lehto Turun Metsänkävijät  FIN  12:01:00   58:13 (7)  1:02:27  
8.   Esa Kuoppala Rasti-Kurikka  FIN  12:19:00   1:00:49 (9)  1:04:28  
9.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  12:37:00   1:01:42 (10)  1:05:35  
10.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:34:00   1:00:48 (8)  1:06:21  
11.   Jarmo Lindroos Espoon Suunta  FIN  12:46:00   1:03:00 (12)  1:07:02  
12.   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  12:16:00   1:03:57 (15)  1:07:35  
13.   Tapio Järvensivu Turun Metsänkävijät  FIN  11:43:00   1:03:49 (14)  1:07:59  
14.   Ari Parviainen Keravan Urheilijat  FIN  11:25:00   1:03:42 (13)  1:08:15  
15.   Harri Vänttinen Espoon Suunta  FIN  11:13:00   1:05:07 (17)  1:09:07  
16.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  12:22:00   1:01:52 (11)  1:09:12  
17.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  12:28:00   1:04:11 (16)  1:09:47  
18.   Harri Karjalainen Espoon Suunta  FIN  11:49:00   1:05:49 (19)  1:10:01  
19.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  12:10:00   1:05:41 (18)  1:10:19  
20.   Seppo Jylhä Kälviän Tarmo  FIN  11:22:00   1:06:45 (21)  1:11:11  
21.   Panu Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:13:00   1:06:31 (20)  1:11:15  
22.   Jyrki Lammila Laitilan Jyske  FIN  11:52:00   1:07:16 (22)  1:11:26  
23.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:07:00   1:08:20 (23)  1:12:21  
24.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  11:46:00   1:09:22 (24)  1:14:34  
25.   Thomas Nyholm Tampereen Pyrintö  FIN  11:01:00   1:09:29 (25)  1:14:50  
26.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:49:00   1:11:04 (26)  1:15:18  
27.   Heikki Vallbacka Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:04:00   1:11:21 (27)  1:15:23  
28.   Esko Sorri Rastihaukat  FIN  12:04:00   1:12:03 (28)  1:16:43  
29.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  11:55:00   1:15:04 (30)  1:18:48  
30.   Jussi Elo Laitilan Jyske  FIN  11:58:00   1:13:49 (29)  1:19:12  
31.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  10:37:00   1:16:33 (32)  1:20:43  
32.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   1:15:24 (31)  1:21:13  
33.   Aimo Aalto Rasti-Nokia  FIN  11:37:00   1:16:56 (33)  1:21:29  
34.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:16:00   1:18:11 (34)  1:22:17  
35.   Janne Lahtonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:34:00   1:19:40 (35)  1:23:43  
36.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  11:34:00   1:20:04 (36)  1:24:37  
37.   Markku Ijas Raisu Lumous  FIN  10:55:00   1:25:03 (37)  1:29:44  
38.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:07:00   1:27:26 (39)  1:31:33  
39.   Pekka Patana Laihian Luja  FIN  10:31:00   1:25:33 (38)  1:31:48  
40.   Jukka Hänninen Hiidenkiertäjät  FIN  10:52:00   1:27:56 (40)  1:33:09  
41.   Ari-Pekka Koivisto Helsingin Suunnistajat  FIN  11:19:00   1:35:02 (41)  1:39:37  
42.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  11:28:00   1:39:11 (42)  1:44:14  
43.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  10:40:00   1:48:50 (43)  1:53:18  
44.   Pekka Pekkala Keravan Urheilijat  FIN  10:43:00   1:49:31 (45)  1:54:04  
45.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  10:46:00   1:49:09 (44)  1:54:21  
   Jyrki Ahvonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00      DNF  
   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  11:31:00      DNS  
   Sakari Pesola Rastiketut  FIN  11:40:00      DNF  
   Ilkka Peltola Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:25:00      DNF  
   Hannu Laiho Rastivarsat  FIN  12:31:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English