KORSO XCO UCI, 24.8.2014, Korso, Vantaa, Korson Kaiku

M-Elite

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,4 km
Intermediate
7,2 km
Intermediate
13,0 km
Intermediate
18,8 km
Intermediate
24,6 km
Intermediate
30,4 km
Finish
36,2 km
 
1.   Jukka Vastaranta Medilaser-Specialized Pro MTB T  FIN  13:00:00   2:29 (3)  18:16 (1)  34:15 (1)  50:52 (1)  1:07:41 (1)  1:24:58 (1)  1:42:55  
2.   Matiss Preimanis DPA cycling  LAT  13:00:00   2:28 (2)  18:34 (2)  35:47 (2)  52:53 (2)  1:10:14 (2)  1:27:35 (2)  1:45:24  
3.   Sakari Lehtinen HyPy  FIN  13:00:00   2:32 (12)  19:41 (7)  36:47 (4)  54:03 (3)  1:11:28 (3)  1:28:59 (3)  1:46:44  
4.   Toni Tähti Team Medilaser  FIN  13:00:00   2:28 (1)  19:31 (4)  37:05 (6)  54:51 (4)  1:12:29 (4)  1:30:23 (4)  1:48:43  
5.   Kusti Kittilä OTC / Erigeepper Challenge  FIN  13:00:00   2:30 (6)  19:32 (5)  36:54 (5)  54:53 (5)  1:13:00 (5)  1:31:25 (5)  1:49:59  
6.   Sebastian Bachelor   GBR  13:00:00   2:31 (9)  20:12 (9)  37:51 (8)  55:30 (6)  1:13:22 (6)  1:31:46 (6)  1:50:16  
7.   Jeremias Holmberg HyPy  FIN  13:00:00   2:33 (15)  20:13 (10)  37:50 (7)  55:48 (7)  1:13:50 (8)  1:32:03 (7)  1:50:42  
8.   Aleksandr Lomakim   RUS  13:00:00   2:33 (13)  20:17 (11)  38:26 (11)  56:01 (9)  1:14:04 (9)  1:32:35 (9)  1:50:57  
9.   Mikko Vastaranta Korson Kaiku / Team Medilaser  FIN  13:00:00   2:31 (8)  20:57 (15)  38:30 (12)  55:58 (8)  1:13:49 (7)  1:32:06 (8)  1:52:02  
10.   Peteris Janevics DPA cycling  LAT  13:00:00   2:30 (5)  19:21 (3)  36:26 (3)  57:24 (12)  1:15:46 (12)  1:34:02 (11)  1:52:14  
11.   Kari Veikkolainen Korson Kaiku  FIN  13:00:00   2:34 (16)  20:26 (13)  38:22 (10)  56:24 (11)  1:14:57 (10)  1:33:31 (10)  1:52:19  
12.   Oskars Muižnieks Trek Team Lat  LAT  13:00:00   2:29 (4)  19:41 (6)  37:52 (9)  56:07 (10)  1:15:13 (11)  1:35:02 (12)  1:54:33  
13.   Perttu Pärssinen Team Medilaser  FIN  13:00:00   2:33 (14)  20:48 (14)  39:26 (13)  57:55 (13)  1:17:04 (13)  1:35:57 (13)  1:54:53  
14.   Jerry Oksman HyPy / Team Skins  FIN  13:00:00   2:34 (17)  21:06 (16)  39:53 (15)  58:45 (14)  1:17:43 (14)  1:36:28 (14)  1:55:24  
15.   Teemu Uusi-Piuhari Team Medilaser  FIN  13:00:00   2:32 (11)  21:13 (17)  40:20 (16)  1:00:03 (15)  1:19:30 (15)  1:39:52 (15)  2:01:12  
16.   Aki Kosunen Team Medilaser  FIN  13:00:00   2:34 (18)  21:43 (18)  40:57 (17)  1:00:49 (17)  1:21:05 (16)  1:41:44 (16)  2:02:42  
17.   Ruslan Boredskii Team Primorskiy District  RUS  13:00:00   2:30 (7)  20:24 (12)  39:43 (14)  1:00:19 (16)  1:21:50 (17)  1:42:44 (17)  2:04:59  
18.   Samuli Vanne Korson Kaiku  FIN  13:00:00   2:36 (20)  22:07 (19)  42:20 (18)  1:03:01 (18)  1:24:01 (18)     2:45:21  
19.   Jonas Aarnio IF-Åland  FIN  13:00:00   2:35 (19)  22:27 (20)  42:55 (19)  1:03:59 (19)        2:55:11  
20.   Artem Aleksandrov Team Primorskiy District  RUS  13:00:00   2:31 (10)  19:46 (8)  49:50 (20)           3:08:06  
   Ivan Smirnov Team Primorskiy District  RUS  13:00:00                     DNF  
   Riivo Schumann Extreme Sport  EST  13:00:00                     DNF  
   Mikko Laukkala TuUL  FIN  13:00:00                     DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English