FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H45AL 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
5,6 km
 
1.   Timo Koski Koovee  FIN  12:02:00   45:32  
2.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:40:00   46:05  
3.   Heikki Jokinen Lahden Suunnistajat -37  FIN  12:44:00   47:21  
4.   Ilkka Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  12:36:00   47:51  
5.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  10:12:00   48:00  
6.   Vesa Peltoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:14:00   48:44  
7.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:20:00   48:58  
8.   Jouni Nykänen Navi  FIN  10:50:00   49:35  
9.   Vesa Tähtinen Päijät-Rasti  FIN  11:46:00   50:22  
10.   Teemu Hauhia Rasti-Kurikka  FIN  11:12:00   51:11  
11.   Jarmo Nivala Ylivieskan Kuula  FIN  12:28:00   51:53  
12.   Stefan Höstman Malax IF  FIN  11:54:00   52:01  
13.   Jari Jormanainen Kalevan Rasti  FIN  12:00:00   52:13  
14.   Lasse Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  11:44:00   52:40  
15.   Arto Katajamäki Suunta Jurva  FIN  11:38:00   53:43  
16.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:06:00   54:07  
17.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  12:38:00   54:15  
18.   Juha Koivusalo Ilomantsin Urheilijat  FIN  10:30:00   54:38  
19.   Juha Kiljunen Rastivarsat  FIN  10:52:00   54:41  
20.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  10:14:00   55:56  
21.   Timo Kauppila Koovee  FIN  10:00:00   56:27  
22.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:46:00   56:43  
23.   Timo Lehtonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:34:00   57:13  
24.   Juha Tilli Lynx  FIN  12:16:00   57:23  
25.   Harri Hollo Tampereen Pyrintö  FIN  11:16:00   57:59  
26.   Hannu Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:56:00   58:01  
27.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  12:06:00   58:16  
28.   Harri Kaitola Rastiketut  FIN  11:56:00   58:46  
29.   Kari Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:36:00   1:00:04  
30.   Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  10:02:00   1:00:09  
31.   Mika Jurvakainen Kiimingin Urheilijat  FIN  10:04:00   1:00:27  
32.   Heikki Tonteri Navi  FIN  10:38:00   1:00:41  
33.   Jyrki Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:18:00   1:01:59  
34.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  12:26:00   1:02:07  
35.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:48:00   1:02:11  
36.   Teuvo Holappa Vesaisen Pojat  FIN  12:40:00   1:02:29  
37.   Olli-Matti Asikainen Enonkosken Urheilijat  FIN  10:36:00   1:02:49  
38.   Risto Härkönen Enonkosken Urheilijat  FIN  11:32:00   1:03:26  
39.   Juha Kuuluvainen Espoon Suunta  FIN  10:42:00   1:04:01  
40.   Pirkka Annila Rasti-Lukko  FIN  10:18:00   1:04:45  
41.   Kari Kaustinen Himangan Urheilijat  FIN  12:46:00   1:04:55  
42.   Jukka Kotilehto Lapin Veikot  FIN  11:04:00   1:05:12  
43.   Pasi Turunen Rastivarsat  FIN  12:08:00   1:05:33  
44.   Ville Jäkälä SK Vuoksi  FIN  10:10:00   1:05:46  
45.   Timo Soanjärvi Vihtavuoren Pamaus  FIN  11:00:00   1:06:47  
46.   Harri Luurila Mellunkylän Kontio  FIN  11:24:00   1:07:06  
47.   Petri Hämynen Äänekosken Sarjakuvaseura  FIN  11:26:00   1:07:56  
48.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  12:22:00   1:08:17  
49.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  10:26:00   1:08:18  
50.   Sami Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  11:02:00   1:08:28  
51.   Timo Lohikainen Rastivarsat  FIN  12:24:00   1:10:28  
52.   Ismo Heino Rastikarhut  FIN  11:34:00   1:11:13  
53.   Christer Snickars Solf IK  FIN  11:18:00   1:12:00  
54.   Jari Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:48:00   1:12:57  
55.   Marko Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  10:28:00   1:14:15  
56.   Pauli Savela Rajamäen Rykmentti  FIN  11:28:00   1:15:50  
57.   Matti Kankkunen Sonkajärven Pahka  FIN  12:34:00   1:15:53  
58.   Sergey Gusak Russia  RUS  11:30:00   1:17:32  
59.   Tuomo Ahola Kangasala SK  FIN  11:22:00   1:19:02  
60.   Aleksey Kalmykov Russia  RUS  10:24:00   1:19:07  
61.   Juho Näsi SK Pohjantähti  FIN  10:08:00   1:19:21  
62.   Jari Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:42:00   1:20:37  
63.   Kai Mutka SK Pohjantähti  FIN  11:48:00   1:21:16  
64.   Mika Murtola Kalvolan Keihäs  FIN  12:12:00   1:21:22  
65.   Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:04:00   1:23:42  
66.   Timo Rantanen Keravan Urheilijat  FIN  10:58:00   1:24:41  
67.   Esa Maikkola Kymin Suunnistajat  FIN  12:30:00   1:25:19  
68.   Ari Kuva Rastivarsat  FIN  10:20:00   1:25:37  
69.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  12:42:00   1:25:48  
70.   Kari Sillanpää Maarian Mahti  FIN  11:10:00   1:26:04  
71.   Petri Hirvonen Epilän Esa  FIN  10:22:00   1:32:43  
72.   Marko Koskiaho Vehkalahden Veikot  FIN  10:54:00   1:36:24  
73.   Kai Kyckling Rastihaukat  FIN  12:52:00   1:41:54  
74.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  10:32:00   1:47:54  
75.   Risto Riihinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:58:00   1:49:51  
76.   Hans Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:16:00   1:58:46  
   Tom Björklund OK Botnia  FIN  10:06:00   DQ  
   Petri Lyytikäinen Lappeen Riento  FIN  11:08:00   DNS  
   Risto Karjalainen Liperin Taimi  FIN  11:50:00   DNF  
   Tommi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  12:10:00   DQ  
   Jarmo Jerkku Turun Metsänkävijät  FIN  12:50:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English