15.eGames 2014 ja Huippuliigan finaali 30.-31.8.2014

H60 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
3,2 km
 
1.   Matti Viirto Hiidenkiertäjät  FIN  10:47:00   26:57  
2.   Markku Pietikäinen Joutsenon Kullervo  FIN  10:29:00   27:37  
3.   Arto Kiiskinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:19:00   28:09  
4.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  10:19:00   28:14  
5.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  11:55:00   28:17  
6.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  11:21:00   28:36  
7.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  10:27:00   29:18  
8.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  11:53:00   30:20  
9.   Ove Forsström OK Raseborg  FIN  10:11:00   30:29  
10.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  11:11:00   30:46  
11.   Lauri Karhumäki Pihkaniskat  FIN  11:13:00   31:44  
12.   Pekka Kerkola Hämeenlinnan Tarmo  FIN  10:15:00   32:13  
13.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:17:00   32:36  
14.   Henry Nyberg OK Orient  FIN  10:41:00   32:54  
15.   Staffan Pettersson Lynx  FIN  10:57:00   32:58  
16.   Pauli Rautanen Järvenpään Palo  FIN  11:41:00   33:13  
17.   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  11:17:00   33:24  
18.   Jorma Aherto Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:39:00   33:45  
19.   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  10:43:00   33:55  
20.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:31:00   33:59  
21.   Keijo Hintukainen Turun Suunnistajat  FIN  10:35:00   34:25  
22.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu  FIN  11:07:00   34:57  
23.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  10:21:00   35:34  
24.   Jarmo Rönnqvist OK77  FIN  10:25:00   35:43  
25.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  11:23:00   35:54  
26.   Jarmo Vainio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:53:00   35:56  
27.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri  FIN  10:33:00   36:20  
28.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  10:37:00   36:35  
29.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  11:25:00   37:04  
30.   Markku Leinonen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:23:00   37:35  
31.   Hannu Kuivala Turun Suunnistajat  FIN  11:45:00   37:46  
32.   Jan-Eric Nyström Akilles OK  FIN  11:49:00   38:01  
33.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:49:00   38:05  
34.   Heikki Lepistö Oriveden Ponnistus  FIN  10:51:00   38:48  
35.   Hannu Ahlqvist Raisu Lumous  FIN  11:29:00   39:02  
36.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:05:00   39:13  
37.   Jouni Moisander Rasti-Vihti  FIN  11:57:00   40:36  
38.   Pekka Lehtiniemi Savon Suunta  FIN  11:27:00   40:40  
39.   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat  FIN  11:01:00   40:45  
40.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  11:39:00   40:55  
41.   Kalervo Pammo Valkeakosken Haka  FIN  10:13:00   42:55  
42.   Reijo Olli Valkeakosken Haka  FIN  10:55:00   43:21  
43.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:03:00   46:44  
44.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  11:47:00   48:55  
45.   Hannu Nieminen Nastolan Terä  FIN  11:35:00   51:14  
46.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  11:43:00   52:30  
47.   Seppo Terävä XYZ  FIN  11:09:00   52:56  
48.   Heikki Penttinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:37:00   54:49  
49.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  10:59:00   1:13:15  
   Antero Laakso Punkalaitumen Kunto  FIN  10:07:00   DNS  
   Jukka Saramäki Lynx  FIN  10:09:00   DNS  
   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:45:00   DNS  
   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  11:15:00   DQ  
   Eero Ruokamo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:31:00   DNS  
   Jorma Pöntinen Navi  FIN  11:33:00   DNS  
   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  11:51:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English