15.eGames 2014 ja Huippuliigan finaali 30.-31.8.2014

H50 3. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,4 km
Finish
7,4 km
 
1.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  11:37:00   40:37 (2)  52:32  
2.   Ilkka Peltola Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:01:00   40:17 (1)  52:40  
3.   Mikko Heinämäki Tampereen Pyrintö  FIN  12:01:00   41:23 (3)  53:30  
4.   Pekka Vuorinen OK Orient  FIN  11:03:00   43:29 (4)  55:50  
5.   Kari Hirvensalo Paimion Rasti  FIN  11:17:00   45:05 (6)  58:42  
6.   Hannu Laiho Rastivarsat  FIN  10:57:00   44:27 (5)  58:47  
7.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:31:00   46:09 (8)  58:49  
8.   Pertti Syrjälä Keravan Urheilijat  FIN  11:55:00   47:03 (10)  59:32  
9.   Seppo Lamberg Vaajakosken Terä  FIN  11:19:00   45:06 (7)  59:47  
10.   Jyrki Ahvonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:15:00   46:47 (9)  1:00:48  
11.   Aimo Aalto Rasti-Nokia  FIN  11:27:00   50:20 (12)  1:03:49  
12.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  11:35:00   50:54 (14)  1:03:50  
13.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  11:25:00   49:15 (11)  1:03:54  
14.   Esko Sorri Rastihaukat  FIN  11:57:00   50:37 (13)  1:05:57  
15.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:43:00   52:59 (16)  1:06:37  
16.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:51:00   51:14 (15)  1:07:08  
17.   Jukka Hänninen Hiidenkiertäjät  FIN  11:23:00   54:56 (20)  1:10:36  
18.   Timo Ritakallio Lynx  FIN  11:33:00   54:02 (18)  1:10:40  
19.   Sakari Pesola Rastiketut  FIN  11:05:00   56:05 (22)  1:11:02  
20.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:11:00   53:13 (17)  1:11:07  
21.   Janne Lahtonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:59:00   54:12 (19)  1:11:23  
22.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:39:00   55:13 (21)  1:13:18  
23.   Pekka Pajuoja Lynx  FIN  11:41:00   59:03 (23)  1:16:44  
24.   von Wilhelm Frenckell OK77  FIN  11:13:00   1:02:04 (24)  1:17:57  
25.   Harri Karling Pihkaniskat  FIN  11:49:00   1:03:36 (25)  1:20:09  
26.   Pertti Sorri Rastihaukat  FIN  11:29:00   1:04:12 (26)  1:24:35  
27.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:07:00   1:14:49 (27)  1:40:02  
28.   Reijo Hyvönen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:45:00   1:27:26 (28)  1:53:03  
   Maxim Gureev Russia  FIN  11:09:00      DQ  
   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  11:21:00      DNS  
   Andrej Mitenkov Russia  RUS  11:47:00      DQ  
   Jyrki Kiviniitty Helsingin Suunnistajat  FIN  11:53:00      DQ  
   Raimo Joensuu Helsingin Suunnistajat  FIN  11:59:00      DNS  
   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:03:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English