15.eGames 2014 ja Huippuliigan finaali 30.-31.8.2014

H21A 3. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
7,8 km
Finish
11,4 km
 
1.   Jarkko Huovila Kalevan Rasti  FIN  11:26:00   47:25 (2)  1:07:52  
2.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  11:28:00   48:35 (4)  1:08:32  
3.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  10:20:00   47:23 (1)  1:08:38  
4.   Timo Sild Hiidenkiertäjät  EST  11:04:00   47:37 (3)  1:09:13  
5.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:12:00   48:37 (5)  1:09:34  
6.   Aleksi Leskinen Lynx  FIN  10:44:00   49:08 (7)  1:11:00  
7.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  10:24:00   48:58 (6)  1:13:05  
8.   Sami Vähänen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:38:00      1:13:10  
9.   Esa Huttunen Turun Metsänkävijät  FIN  11:08:00   52:38 (10)  1:13:36  
10.   Janne Mänkärlä Lynx  FIN  10:38:00   51:41 (9)  1:14:05  
11.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:36:00   52:42 (11)  1:15:12  
12.   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:22:00   51:05 (8)  1:15:28  
13.   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  10:02:00      1:16:40  
14.   Marko Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:10:00   54:05 (13)  1:16:46  
15.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  11:24:00   52:45 (12)  1:17:57  
16.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:02:00   54:46 (15)  1:18:10  
17.   Jarkko Saarinen OK77  FIN  11:30:00   55:42 (19)  1:18:14  
18.   Antti-Pekka Leskinen Lynx  FIN  10:26:00   55:39 (18)  1:18:51  
19.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  10:16:00   54:11 (14)  1:19:32  
20.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:22:00   54:49 (16)  1:19:48  
21.   Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  11:40:00   58:11 (22)  1:19:50  
22.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00   55:00 (17)  1:20:33  
23.   Tuomo Laine Hiidenkiertäjät  FIN  11:46:00   56:44 (20)  1:21:16  
24.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:54:00   58:20 (23)  1:23:06  
25.   Jarkko Kaplas Joutsenon Kullervo  FIN  11:44:00   58:45 (24)  1:23:25  
26.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat  FIN  10:36:00   57:49 (21)  1:23:28  
27.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:56:00   1:00:47 (28)  1:24:10  
28.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  10:30:00   59:44 (25)  1:25:25  
29.   Lassi Aaltonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:02:00   1:01:09 (30)  1:27:21  
30.   Rainer Kujala Lynx  FIN  10:00:00   1:00:10 (26)  1:27:25  
31.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  11:42:00   1:00:50 (29)  1:27:52  
32.   Matti Maajärvi Lappeen Riento  FIN  10:34:00   1:00:29 (27)  1:27:53  
33.   Sampo Sillanpää Hyvinkään Rasti  FIN  10:28:00   1:02:15 (31)  1:28:31  
34.   Jani Vahala Maarian Mahti  FIN  11:06:00   1:02:46 (33)  1:30:06  
35.   Oskari Heiskanen Kangasala SK  FIN  12:04:00   1:02:26 (32)  1:31:09  
36.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:42:00   1:03:17 (35)  1:31:15  
37.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:10:00   1:03:52 (39)  1:31:23  
38.   Jari Kansonen Joutsenon Kullervo  FIN  10:12:00   1:03:32 (38)  1:32:59  
39.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  10:32:00   1:03:18 (36)  1:33:53  
40.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  11:16:00   1:03:19 (37)  1:34:51  
41.   Jyri Rantala Koovee  FIN  11:34:00   1:08:00 (40)  1:36:09  
42.   Janne Heikkinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:58:00   1:03:08 (34)  1:39:35  
43.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:00:00   1:12:22 (42)  1:43:25  
44.   Markus Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:54:00   1:11:37 (41)  1:46:25  
45.   Nike Ahokainen Pihkaniskat  FIN  12:06:00   1:21:12 (43)  1:56:09  
46.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:18:00   1:22:02 (45)  2:00:28  
47.   Mikko Ruokolainen OK77  FIN  12:08:00   1:21:51 (44)  2:05:23  
   Asgeir Mjösund MS Parma  NOR  10:04:00      DNS  
   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:06:00      DNS  
   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  10:08:00      DNS  
   Lauri Sorsa Hiidenkiertäjät  FIN  10:14:00      DNS  
   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:18:00      DNS  
   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  10:40:00      DNS  
   Jörgen Wickholm Rajamäen Rykmentti  FIN  10:46:00      DNS  
   Aki Myllärinen Joutsenon Kullervo  FIN  10:48:00      DNF  
   Aleksi Mattila Lynx  FIN  10:50:00      DNF  
   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:52:00      DNF  
   Sergey Gorokhov Ikaalisten Nouseva-Voima  RUS  11:00:00      DNF  
   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  11:14:00      DNS  
   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat  FIN  11:32:00      DNS  
   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät  FIN  11:48:00      DNF  
   Markus Ståhl IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:50:00      DNS  
   Valentin Novikov Hiidenkiertäjät  RUS  11:52:00      DQ  
   Mikko Heinonen Kalevan Rasti  FIN  11:56:00      DQ  
   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:58:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English