SM-yö Alastarolla

H21B2

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,4 km
Finish
9,3 km
 
1.   Tuomas Metsälä Lynx  FIN  23:28:00   24:52 (2)  1:05:31  
2.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  21:22:00      1:08:07  
3.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  23:13:00   25:33 (4)  1:09:15  
4.   Tuomo Laine Hiidenkiertäjät  FIN  21:28:00      1:11:48  
5.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  22:58:00   28:06 (10)  1:12:17  
6.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  22:46:00   25:30 (3)  1:12:39  
7.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  21:34:00   26:36 (6)  1:14:39  
8.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  21:52:00   24:31 (1)  1:15:02  
9.   Petri Annila Koovee  FIN  23:16:00   27:42 (9)  1:16:25  
10.   Matti Koivisto MS Parma  FIN  22:04:00   25:45 (5)  1:16:38  
11.   Fredrik Blomster OK Orient  FIN  23:22:00   26:55 (7)  1:17:59  
12.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  23:25:00   29:17 (11)  1:18:32  
13.   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat  FIN  21:25:00      1:18:52  
14.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka  FIN  21:01:00   29:38 (12)  1:18:57  
15.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  21:43:00   33:14 (21)  1:20:46  
16.   Patrik Väisänen Kouvolan Suunnistajat  FIN  21:19:00      1:21:01  
17.   Juha Vartiainen Oriveden Ponnistus  FIN  21:55:00   30:20 (13)  1:22:06  
18.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  23:19:00      1:23:36  
19.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  20:55:00   31:58 (16)  1:24:56  
20.   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti  FIN  22:55:00   27:05 (8)  1:25:25  
21.   Matti Maajärvi Lappeen Riento  FIN  21:49:00   31:24 (15)  1:26:08  
22.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  21:04:00   30:48 (14)  1:28:18  
23.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  23:07:00   32:31 (19)  1:29:02  
24.   Tomi Koskela Angelniemen Ankkuri  FIN  22:28:00   32:09 (17)  1:29:34  
25.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  21:16:00   36:48 (23)  1:32:54  
26.   Teppo Isokoski Kokkolan Suunnistajat  FIN  22:13:00   32:32 (20)  1:34:36  
27.   Oskari Pesola Helsingin Suunnistajat  FIN  23:01:00   33:45 (22)  1:41:09  
28.   Erik Haajanen OK Raseborg  FIN  22:25:00   32:15 (18)  1:53:26  
29.   Markku Heinonen Keravan Urheilijat  FIN  23:04:00   43:43 (25)  1:54:50  
30.   Arttu-Pekka Alaperä SK Pohjantähti  FIN  22:19:00   41:11 (24)  2:02:04  
   Janne Nieminen Paimion Rasti  FIN  20:58:00      DNS  
   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  21:07:00      DNF  
   Ville Glad Kemiön Kiilat  FIN  21:10:00      DNS  
   Juho Uotila Hiisirasti  FIN  21:13:00      DNS  
   Markus Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  21:31:00      DNS  
   Heikki Parisod Salon Vilpas  FIN  21:37:00      DNS  
   Erkki Isokoski Vesaisen Pojat  FIN  21:40:00      DNF  
   Topi Penttinen OK Orient  FIN  21:46:00      DNS  
   Juha Huhtanen Lapuan Virkiä  FIN  21:58:00      DNS  
   Lauri Sorsa Kangasala SK  FIN  22:01:00      DNS  
   Heikki Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  22:07:00      DNS  
   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  22:10:00      DNS  
   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  22:16:00      DNS  
   Juuso Kattelus Auran Vannas  FIN  22:22:00      DNS  
   Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  22:31:00      DNS  
   Topi Hasu OK Orient  FIN  22:34:00      DNF  
   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  22:37:00      DNS  
   Antti Iivari Rasti-Kurikka  FIN  22:40:00      DNS  
   Santeri Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  22:43:00      DNS  
   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  22:49:00      DNS  
   Teppo Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  22:52:00      DNF  
   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  23:10:00         
| Form of the results:
Suomi Svenska English