SM-yö Alastarolla

H21B1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,6 km
Finish
9,1 km
 
1.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  22:21:00   29:33 (2)  1:10:03  
2.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  21:15:00      1:10:42  
3.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  21:33:00   28:32 (1)  1:11:24  
4.   Niklas Saramäki Lynx  FIN  22:39:00   30:24 (3)  1:12:45  
5.   Andreas Hall IF Femman  FIN  22:00:00   31:49 (5)  1:13:14  
6.   Tomi Mattila Angelniemen Ankkuri  FIN  21:18:00      1:14:03  
7.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  20:45:00      1:17:07  
8.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  22:12:00   32:19 (7)  1:17:43  
9.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  20:51:00      1:19:26  
10.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  21:54:00   32:10 (6)  1:19:37  
11.   Jani Tamminen Turun Suunnistajat  FIN  20:33:00      1:20:03  
12.   Kalle Rantala Kalevan Rasti  FIN  20:18:00      1:20:12  
13.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  21:30:00      1:20:33  
14.   Timo Mikkola Hiisirasti  FIN  21:27:00   30:39 (4)  1:20:53  
15.   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN  20:54:00      1:21:49  
16.   Pauli Nieminen Helsingin Suunnistajat  FIN  22:33:00   35:10 (11)  1:24:28  
17.   Antti Honkimaa Espoon Suunta  FIN  22:27:00   40:41 (14)  1:24:47  
18.   Tero Myllymäki Vetelin Urheilijat  FIN  21:03:00   32:21 (8)  1:26:28  
19.   Ilari Nummi Angelniemen Ankkuri  FIN  22:03:00   34:25 (9)  1:27:31  
20.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  20:24:00      1:28:59  
21.   Heikki Väänänen Pihkaniskat  FIN  22:24:00   43:39 (16)  1:29:20  
22.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  21:45:00   35:11 (12)  1:29:25  
23.   Jens Jern IF Femman  FIN  20:30:00   35:02 (10)  1:29:29  
24.   Olli Suonpää MS Parma  FIN  21:12:00      1:31:21  
25.   Tapio Keskitalo Kankaanpään Suunnistajat  FIN  22:30:00   37:34 (13)  1:32:24  
26.   Miikka Huovila Hiidenkiertäjät  FIN  20:48:00   42:52 (15)  1:33:43  
27.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  20:39:00      1:35:11  
28.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  20:42:00      1:35:28  
29.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  21:39:00   43:41 (17)  1:38:00  
30.   Antti Virtanen Kosken Kaiku  FIN  21:51:00   50:23 (18)  2:02:28  
   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  20:15:00      DNS  
   Mikko Kivelä Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  20:21:00      DNS  
   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  20:27:00      DNF  
   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  20:36:00      DNS  
   Pekka Putaja Suunta-Sepot  FIN  20:57:00      DNF  
   Saku Ylijoki Espoon Suunta  FIN  21:00:00      DNS  
   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  21:06:00      DNS  
   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  21:09:00      DNF  
   Neil Dobbs Helsingin Suunnistajat  IRL  21:21:00      DNS  
   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  21:24:00      DNS  
   Aleksi Mattila Lynx  FIN  21:36:00      DNF  
   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  21:42:00      DQ  
   Pekka Itävuo Koovee  FIN  21:48:00      DNS  
   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  21:57:00      DNS  
   Atte Honkonen Rasti-Jyry  FIN  22:06:00      DNS  
   Filip Brunell IF Brahe  FIN  22:09:00      DNS  
   Juho Kattelus Auran Vannas  FIN  22:15:00      DNF  
   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  22:18:00      DNF  
   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  22:36:00      DNS  
   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  22:42:00      DNF  
   Mikko Kankare Someron Esa  FIN  22:45:00      DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English