SM-yö Alastarolla

D21

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,4 km
Intermediate
5,0 km
Finish
7,1 km
 
1.   Marjo Liikanen Rajamäen Rykmentti  FIN  22:49:00   18:33 (1)  40:37 (2)  54:54  
2.   Maija Sianoja MS Parma  FIN  22:13:00   18:54 (3)  41:48 (3)  56:47  
2.   Marttiina Joensuu SK Pohjantähti  FIN  22:57:00   19:15 (4)  40:32 (1)  56:47  
4.   Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot  FIN  22:23:00   19:41 (6)  42:50 (7)  57:06  
5.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  22:41:00   18:49 (2)  42:37 (4)  57:53  
6.   Elli Virta Rastikarhut  FIN  22:47:00   20:35 (10)  42:40 (5)  58:10  
7.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  22:19:00   20:58 (12)  42:44 (6)  58:48  
8.   Mari Väänänen Kalevan Rasti  FIN  22:11:00   20:24 (8)  43:38 (9)  58:50  
9.   Outi Sareila MS Parma  FIN  23:03:00   19:39 (5)  43:06 (8)  59:29  
10.   Ulrika Uotila Koovee  FIN  22:59:00   21:24 (18)  43:49 (10)  1:00:21  
11.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  22:53:00   22:45 (26)  44:26 (11)  1:00:42  
12.   Heini Wennman SK Pohjantähti  FIN  22:45:00   21:22 (16)  44:43 (13)  1:02:04  
13.   Tiia Miettinen MS Parma  FIN  22:37:00   22:42 (25)  45:55 (15)  1:02:27  
14.   Päivi Autio Hiisirasti  FIN  21:59:00   21:04 (14)  44:40 (12)  1:02:31  
15.   Sara Forsström OK Raseborg  FIN  22:17:00   20:44 (11)  46:16 (16)  1:03:02  
16.   Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti  FIN  21:41:00   20:58 (12)  45:53 (14)  1:03:53  
17.   Anni Heikkonen Rastikarhut  FIN  22:51:00   23:46 (30)  47:03 (18)  1:04:06  
18.   Mia Taini Koovee  FIN  22:35:00   21:39 (20)  48:04 (23)  1:04:28  
19.   Taru Ikäheimonen Lynx  FIN  22:05:00   21:15 (15)  47:30 (21)  1:04:50  
20.   Emma Silvennoinen Paimion Rasti  FIN  22:31:00   22:06 (23)  46:51 (17)  1:05:05  
21.   Eveliina Hirvonen Paimion Rasti  FIN  22:15:00   24:55 (34)  49:48 (28)  1:05:19  
22.   Susanna Tervo MS Parma  FIN  22:29:00   21:36 (19)  48:42 (26)  1:05:32  
23.   Ina Westerlund OK77  FIN  22:43:00   23:44 (29)  48:36 (24)  1:06:20  
24.   Satu Tahvonen Paimion Rasti  FIN  22:07:00   21:59 (22)  47:53 (22)  1:06:24  
25.   Anne-Mari Leskinen Lynx  FIN  22:33:00   23:38 (28)  49:57 (29)  1:06:34  
26.   Laura Portin Paimion Rasti  FIN  23:05:00   20:00 (7)  47:06 (19)  1:06:39  
27.   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  22:55:00   23:21 (27)  48:39 (25)  1:06:50  
28.   Miia Niittynen Koovee  FIN  22:21:00   24:42 (33)  49:17 (27)  1:07:35  
29.   Sanna Paukkunen MS Parma  FIN  22:25:00   21:57 (21)  50:17 (32)  1:07:44  
30.   Sanna Andelin Lahden Taimi  FIN  22:27:00   26:12 (38)  50:41 (33)  1:07:49  
31.   Saara Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:13:00   22:38 (24)  49:57 (29)  1:08:43  
32.   Laura Leijola Hiidenkiertäjät  FIN  23:01:00   20:24 (8)  47:17 (20)  1:08:45  
33.   Sonja Kyrölä Tampereen Pyrintö  FIN  21:17:00      50:16 (31)  1:08:56  
34.   Satu Heittola Rasti-Kurikka  FIN  21:43:00   27:09 (41)  52:40 (38)  1:09:37  
35.   Tiina Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  21:15:00      52:14 (37)  1:10:55  
36.   Miitu Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  21:45:00   25:14 (35)  52:13 (36)  1:11:27  
37.   Sanna Kauppila Vehkalahden Veikot  FIN  21:55:00   24:00 (31)  51:46 (35)  1:11:59  
38.   Elina Kilpeläinen Vehkalahden Veikot  FIN  21:03:00      51:08 (34)  1:12:27  
39.   Laura Pajunen Anttolan Urheilijat  FIN  21:25:00   21:22 (16)  52:40 (38)  1:13:19  
40.   Riina Rintamäki Pihkaniskat  FIN  22:39:00   27:52 (44)  58:31 (44)  1:16:29  
41.   Veera Kortelainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  21:21:00   25:25 (36)  56:24 (40)  1:17:11  
42.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  22:09:00   27:58 (45)  59:38 (45)  1:17:46  
43.   Tiina Väre Someron Esa  FIN  21:47:00   28:07 (46)  57:32 (43)  1:18:10  
44.   Milla Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  21:37:00   24:39 (32)  56:33 (42)  1:18:12  
45.   Johanna Kiiski Helsingin Suunnistajat  FIN  21:35:00   26:45 (40)  1:01:35 (48)  1:20:27  
46.   Essi Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  21:11:00      56:32 (41)  1:21:29  
47.   Elisa Murtola Vehkalahden Veikot  FIN  21:31:00   26:35 (39)  1:01:17 (47)  1:22:16  
48.   Sari Suomalainen Leppävaaran Sisu  FIN  21:33:00   27:43 (42)     1:22:21  
49.   Sara Lax SK Pohjantähti  FIN  21:05:00      1:00:59 (46)  1:23:54  
50.   Anna Moilanen Kajaanin Suunnistajat  FIN  21:01:00   30:59 (48)  1:03:29 (50)  1:25:28  
51.   Maiju Kohonen Rasti-Nokia  FIN  21:53:00   27:44 (43)  1:04:25 (51)  1:28:30  
52.   Anni Honkimaa Espoon Suunta  FIN  22:01:00   25:38 (37)  1:03:27 (49)  1:28:35  
53.   Mari Seppänen IF Sibbo-Vargarna  FIN  21:51:00   29:17 (47)  1:06:19 (53)  1:29:42  
54.   Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  21:09:00   31:21 (49)  1:05:33 (52)  1:32:14  
55.   Rafaela Ilmoni OK77  FIN  21:57:00   38:54 (52)  1:16:25 (58)  1:37:13  
56.   Jenni Mikkola Hiisirasti  FIN  21:07:00      1:12:46 (55)  1:38:33  
57.   Päivi Julku Kymin Suunnistajat  FIN  21:23:00      1:10:45 (54)  1:39:43  
58.   Essi Ylipelkola Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  21:27:00   34:03 (50)  1:14:51 (57)  1:52:20  
59.   Vuokko Jurvakainen Suunta Jyväskylä  FIN  21:49:00   36:48 (51)  1:13:51 (56)  1:56:23  
60.   Sohvi Mäkilä Lahden Suunnistajat-37  FIN  21:19:00   43:21 (53)  1:35:55 (59)  2:03:18  
   Anna-Sofia Marila Tampereen Pyrintö  FIN  21:29:00         DNS  
   Vivian Lindholm OK77  FIN  21:39:00         DNF  
   Hanna Raitanen Rajamäen Rykmentti  FIN  22:03:00         DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English