SM-keskimatka (R1), 21.9.2013, Rasti E4, Äänekoski, Uurainen

H21K2

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,4 km
Finish
4,2 km
 
1.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  9:52:00   17:40 (1)  20:54  
2.   Mårten Boström Lynx  FIN  9:54:00      21:25  
3.   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  9:43:00   18:17 (2)  21:40  
4.   Jarkko Huovila Kalevan Rasti  FIN  9:50:00   18:39 (3)  21:57  
5.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  9:51:00   18:41 (4)  21:59  
6.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  9:53:00   18:51 (6)  22:01  
7.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  9:39:00   18:49 (5)  22:11  
8.   Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:49:00   18:59 (7)  22:25  
9.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  9:42:00   19:16 (8)  22:33  
10.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  9:45:00   19:23 (9)  22:51  
11.   Tomi Mattila Angelniemen Ankkuri  FIN  9:38:00   19:43 (10)  23:07  
12.   Jouni Kahelin Vaajakosken Terä  FIN  9:48:00   19:54 (11)  23:22  
13.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  9:40:00   20:00 (12)  23:31  
14.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:37:00   20:25 (13)  23:58  
15.   Juha Mikkolainen Valkeakosken Haka  FIN  9:10:00   20:37 (14)  24:09  
16.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:26:00   21:00 (16)  24:34  
17.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:33:00   21:04 (18)  24:35  
18.   Jari Hautala IF Femman  FIN  9:30:00   21:01 (17)  24:57  
19.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  9:24:00   20:52 (15)  24:58  
19.   Jouni Heinonen Koovee  FIN  9:31:00   21:18 (21)  24:58  
21.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  9:32:00   21:30 (23)  25:02  
21.   Lasse Suonpää MS Parma  FIN  9:44:00   21:16 (20)  25:02  
23.   Pekka Lapila MS Parma  FIN  9:23:00   21:15 (19)  25:05  
24.   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  9:35:00   21:26 (22)  25:21  
25.   Ville Kosola SK Pohjantähti  FIN  9:29:00   21:48 (25)  25:24  
26.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  9:36:00   21:46 (24)  25:41  
27.   Mika Ahola Navi  FIN  9:28:00   22:05 (26)  26:03  
28.   Atte Seppänen Joutsenon Kullervo  FIN  9:08:00   22:19 (27)  26:16  
29.   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  9:34:00   23:10 (28)  26:55  
30.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:41:00   23:14 (29)  27:19  
31.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  9:22:00   23:43 (30)  27:56  
32.   Tommy Åbacka IF Brahe  FIN  9:25:00   23:52 (31)  28:04  
33.   Ilkka Kohvakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:12:00   24:21 (32)  28:21  
34.   Tuomas Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  9:17:00   25:30 (35)  29:19  
34.   Milko Lehto Karjaan Ura  FIN  9:21:00   24:48 (33)  29:19  
36.   Matti Alonen Suunta Jyväskylä  FIN  9:11:00   25:45 (38)  29:54  
37.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  9:20:00   25:41 (37)  30:23  
38.   Kenneth Smeds Närpes OK  FIN  9:13:00   25:36 (36)  30:29  
39.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:07:00   25:23 (34)  30:34  
40.   Oskari Heiskanen Kangasala SK  FIN  9:18:00   26:49 (39)  30:37  
41.   Mikko Truhponen Saarijärven Pullistus  FIN  9:14:00   27:04 (40)  31:10  
42.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  9:15:00   29:05 (41)  33:18  
43.   Raine Kivelä Saarijärven Pullistus  FIN  9:02:00   29:05 (41)  33:39  
44.   Roy Wickholm OK Raseborg  FIN  9:04:00   29:51 (43)  34:29  
45.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  9:06:00   32:37 (45)  36:36  
46.   Janne Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:05:00   31:59 (44)  37:13  
47.   Olli Lehtonen Korven Honka  FIN  9:01:00   33:45 (46)  39:24  
48.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:09:00   36:00 (47)  42:00  
49.   Hannu Kohvakka Kangasniemen Kalske  FIN  9:03:00   38:44 (48)  44:39  
   Timmo Tammemäe Helsingin Suunnistajat  EST  9:16:00      DQ  
   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  9:19:00      DNS  
   Aleksi Mattila Lynx  FIN  9:27:00      DNS  
   Jörgen Wickholm Rajamäen Rykmentti  FIN  9:46:00      DNS  
   Sergei Detkov Hiisirasti  RUS  9:47:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English