Hiihtosuunnistuksen SM-pitkämatka (WRE) Jämillä 2.2.2013, Kyrös-Rasti

H70

Smart Follow

        Starting time Finish
9,5 km
 
1.   Kalle Tolonen Mesikämmenet  FIN  11:16:00   38:51  
2.   Esko Linna Nivalan Urheilijat  FIN  11:18:00   39:33  
3.   Markku Salo Päijät-Rasti  FIN  10:54:00   41:18  
4.   Arto Maronen Suunta 2000  FIN  10:56:00   41:25  
5.   Seppo Karjalainen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:34:00   42:45  
6.   Unto Kanerva Rasti-Jyry  FIN  11:00:00   43:45  
7.   Sulo Jakovlev Savon Rasti  FIN  11:32:00   44:21  
8.   Jorma Veijovaara SK Pohjantähti  FIN  11:14:00   44:23  
9.   Rauli Pekkala Mesikämmenet  FIN  11:06:00   44:27  
10.   Jukka Luukko Päijät-Rasti  FIN  10:46:00   44:51  
11.   Pertti Nyberg SOC Asikkala  FIN  11:20:00   44:58  
12.   Jaakko Reini Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:52:00   45:54  
13.   Kari Koskinen SOC Asikkala  FIN  11:12:00   45:59  
14.   Arvo Paavilainen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  10:24:00   46:21  
15.   Kauko Tiili Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:04:00   46:25  
16.   Matti Keskinen Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:42:00   46:56  
17.   Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot  FIN  10:48:00   47:30  
18.   Olavi Erkkilä Päijät-Rasti  FIN  10:44:00   47:53  
19.   Matti Lind Kiimingin Urheilijat  FIN  11:26:00   48:58  
20.   Pauli Korva Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:16:00   49:36  
21.   Eero Salo Inkeroisten Terho  FIN  10:50:00   49:55  
22.   Aaro Oksanen Saarijärven Pullistus  FIN  10:58:00   50:11  
23.   Eino Hakala Rastiketut  FIN  10:20:00   50:25  
24.   Kari Salminen Mikkelin Vauhti  FIN  10:40:00   51:07  
25.   Arvo Jonkka Rastikarhut  FIN  10:38:00   51:18  
26.   Reino Österberg Leppävaaran Sisu  FIN  11:10:00   51:50  
27.   Eino Karppinen Säyneisen Salpa  FIN  11:02:00   52:41  
28.   Esko Tuliniemi Pihkaniskat  FIN  10:34:00   53:01  
29.   Reijo Oja Nivalan Urheilijat  FIN  11:22:00   53:13  
30.   Seppo Kettunen Rasti-Jyry  FIN  10:36:00   53:55  
31.   Juhani Jokinen Maarian Mahti  FIN  10:10:00   54:09  
32.   Jouko Keskinen Rasti-Jussit  FIN  10:28:00   55:11  
33.   Jaakko Alalahti Oulun NMKY  FIN  11:28:00   55:21  
34.   Mauri Suorajärvi SK Pohjantähti  FIN  11:24:00   56:21  
35.   Tauno Tolmunen Säyneisen Salpa  FIN  10:04:00   57:26  
36.   Matti Kuusanka Rasti-Jyry  FIN  10:02:00   58:08  
37.   Timo Nurmi Hiisirasti  FIN  10:18:00   59:34  
38.   Matti Mäkinen Mesikämmenet  FIN  10:08:00   1:02:02  
39.   Taisto Riihonen Kauhajoen Karhu  FIN  10:06:00   1:02:26  
40.   Karl-Erik Åberg Espoon Suunta  FIN  10:26:00   1:02:50  
41.   Heikki Partanen Savon Rasti  FIN  10:30:00   1:06:48  
42.   Pentti Karppinen Rastivarsat  FIN  10:22:00   1:07:15  
   Pentti Ruponen Hiisirasti  FIN  10:12:00   DNS  
   Kalervo Mattila Rastikarhut  FIN  10:14:00   DNS  
   Erkki Vistiaho Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:32:00   DQ  
   Veikko Huhtinen Mesikämmenet  FIN  11:08:00   DNF  
   Jouko Torvikoski Järvenpään Palo  FIN  11:30:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English