Hiihtosuunnistuksen SM-pitkämatka (WRE) Jämillä 2.2.2013, Kyrös-Rasti

H65

Smart Follow

        Starting time Finish
10,5 km
 
1.   Jorma Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  12:13:00   37:24  
2.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  12:07:00   38:37  
3.   Risto Orpana SOC Asikkala  FIN  12:05:00   38:46  
4.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  12:03:00   39:42  
5.   Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  11:57:00   40:27  
6.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:09:00   40:46  
7.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  12:15:00   40:55  
8.   Jussi Köykkä Rasti-Kurikka  FIN  11:59:00   41:58  
8.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:11:00   41:58  
10.   Hannu Töyrylä Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:49:00   42:07  
11.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  11:55:00   42:28  
12.   Unto Virkkula Nivalan Urheilijat  FIN  11:39:00   42:43  
13.   Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat  FIN  11:53:00   44:34  
14.   Tapio Lindstedt Epilän Esa  FIN  11:05:00   44:41  
15.   Heikki Nurminen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  11:45:00   45:28  
16.   Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat  FIN  11:35:00   45:52  
17.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:07:00   46:28  
18.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:03:00   46:37  
19.   Ossi Koivunen Espoon Akilles  FIN  11:47:00   47:04  
20.   Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:01:00   47:30  
21.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat  FIN  11:11:00   48:02  
22.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  11:29:00   48:07  
23.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  11:25:00   48:25  
24.   Jorma Oja Nivalan Urheilijat  FIN  11:21:00   48:37  
25.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY  FIN  11:13:00   49:16  
26.   Tapani Tanttinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:31:00   49:18  
27.   Jukka Aunula Rasti-Jyry  FIN  11:51:00   49:45  
28.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa  FIN  11:33:00   50:01  
29.   Tuomo Romula Mesikämmenet  FIN  11:27:00   50:16  
30.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  11:09:00   50:22  
31.   Måns Åkerblom Gamlakarleby IF  FIN  11:01:00   50:23  
32.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  11:23:00   50:40  
33.   Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:19:00   51:03  
34.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  11:41:00   51:15  
35.   Håkan Rauma OK Botnia  FIN  10:59:00   51:57  
36.   Seppo Tammela Tikkakosken Suunnistajat  FIN  10:55:00   52:13  
37.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  10:39:00   52:42  
38.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:49:00   52:48  
39.   Heikki Järvenpää Parkanon Urheilijat  FIN  10:45:00   53:59  
40.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:37:00   54:08  
41.   Heikki Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:57:00   54:10  
42.   Tapio Reijula Mesikämmenet  FIN  10:23:00   54:22  
43.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:37:00   54:48  
44.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  10:19:00   55:12  
45.   Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat  FIN  10:47:00   55:17  
46.   Martti Joensuu Nivalan Urheilijat  FIN  10:43:00   55:52  
47.   Erkki Rantakangas Lappajärven Veikot  FIN  10:09:00   56:38  
48.   Juhani Valtee Mäntän Seudun Eräpirkat  FIN  10:35:00   57:04  
49.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  10:11:00   57:45  
50.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  10:05:00   58:02  
51.   Kalle Heino Epilän Esa  FIN  10:13:00   58:26  
52.   Jorma Kemppi Navi  FIN  11:17:00   58:46  
53.   Pekka Rautio Joutsenon Kullervo  FIN  10:51:00   59:15  
54.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  10:01:00   1:02:23  
55.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  10:25:00   1:02:28  
56.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  10:53:00   1:02:53  
57.   Rauno Hedenström Maarian Mahti  FIN  10:33:00   1:03:10  
58.   Jaakko Teppo Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:41:00   1:03:26  
59.   Frans Pått IF Minken  FIN  10:03:00   1:03:56  
60.   Olavi Mäkivaara Rastikarhut  FIN  10:15:00   1:04:45  
61.   Paavo Rintala Palo-88  FIN  10:17:00   1:06:36  
62.   Erkki Jalkanen Valkeakosken Haka  FIN  10:21:00   1:06:42  
63.   Jorma Lehtimäki Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:31:00   1:12:13  
64.   Atso Mäkinen Mesikämmenet  FIN  10:07:00   1:26:47  
   Matti Hahto Epilän Esa  FIN  10:27:00   DNS  
   Timo Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  10:29:00   DQ  
   Lauri Mustonen Suunta 2000  FIN  11:15:00   DQ  
   Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat  FIN  11:43:00   DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English