Starting time | 2,9 km |
5,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Henrik Asklöf | Lynx | FIN | 10:15:00 | 22:54 (1) | |||
Miika Tala | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 22:55 (2) | |||
Eelis Johansson | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 26:53 (3) | |||
Kristian Salo | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 26:54 (4) | |||
Aaro Ojala | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 26:54 (4) | |||
Mikael Salo | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 26:58 (6) | |||
Pekka Kannus | Kangasala SK | FIN | 10:15:00 | 27:44 (7) | |||
Eerik Nurminen | Kangasala SK | FIN | 10:15:00 | 27:54 (8) | |||
Mikael Rautio | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 29:15 (9) | |||
Lauri Syrjäläinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 29:25 (10) | |||
Benjamin Lamberg | Keravan Urheilijat | FIN | 10:15:00 | 32:01 (11) | |||
Cedrik Sandell | OK Raseborg | FIN | 10:15:00 | 32:05 (12) | |||
Heli Murto | Espoo | FIN | 10:15:00 | 32:11 (13) | |||
Mikko Tervakangas | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 32:35 (14) | |||
Janina Salo | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 32:37 (15) | |||
Jukka Vähänen | Hyvinkään Rasti | FIN | 10:15:00 | 32:55 (16) | |||
Iida Heiskanen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 33:10 (17) | |||
Santeri Hölttä | Hyvinkään Rasti | FIN | 10:15:00 | 33:13 (18) | |||
Sami Raitola | Lynx | FIN | 10:15:00 | 33:14 (19) | |||
Kimmo Kopra | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 33:14 (19) | |||
Oskari Niemi | Lappeen Riento | FIN | 10:15:00 | 33:26 (21) | |||
Julia Himilä | Delta | FIN | 10:15:00 | 33:26 (21) | |||
Vilppu Viinikainen | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 33:28 (23) | |||
Venla Tikkanen | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 33:29 (24) | |||
Aino Palmen | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 33:29 (24) | |||
Vili Virtanen | EspoonSuun | FIN | 10:15:00 | 33:31 (26) | |||
Aapo Salonen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 33:49 (27) | |||
Eetu Martikainen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 34:10 (28) | |||
Ilari Haltia | Rajamäen Rykmentti | FIN | 10:15:00 | 34:23 (29) | |||
Kaarina Nurminen | Kangasala SK | FIN | 10:15:00 | 34:44 (30) | |||
Jenny Ray | OK77 | FIN | 10:15:00 | 34:53 (31) | |||
Jannica Lindahl | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 35:54 (32) | |||
Anders Lindahl | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 35:56 (33) | |||
Hanna Hakuli | Keravan Urheilijat | FIN | 10:15:00 | 36:12 (34) | |||
Hannu Laitinen | Lynx | FIN | 10:15:00 | 36:15 (35) | |||
Paulus Hanhijärvi | Espoon Akilles | FIN | 10:15:00 | 36:32 (36) | |||
Marjaana Andelin | Lahden Taimi | FIN | 10:15:00 | 36:34 (37) | |||
Eemeli Toivanen | Delta | FIN | 10:15:00 | 37:15 (38) | |||
Anu Tuomainen | FIN | 10:15:00 | 38:02 (39) | ||||
Leila Karjalainen | -0 | FIN | 10:15:00 | 38:17 (40) | |||
Roosa Kuusivaara | Espoon Akilles | FIN | 10:15:00 | 38:19 (41) | |||
Ilkka Toivanen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 39:00 (42) | |||
Ilari Koskenmäki | Porvoon Urheilijat | FIN | 10:15:00 | 39:08 (43) | |||
Anette Sjöberg | OK Raseborg | FIN | 10:15:00 | 39:09 (44) | |||
Nora Lindroos | OK Raseborg | FIN | 10:15:00 | 39:11 (45) | |||
Anniina Jormanainen | Eiseuraa | FIN | 10:15:00 | 39:18 (46) | |||
Pertti Sainio | Keravan Urheilijat | FIN | 10:15:00 | 39:28 (47) | |||
Marcus Kopra | OK Orient | FIN | 10:15:00 | 39:29 (48) | |||
Tobias Söderholm | OK Raseborg | FIN | 10:15:00 | 39:35 (49) | |||
Heidi Heikkilä | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 39:35 (49) | |||
Arttu Hyyrynen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 39:46 (51) | |||
Virpi Hyyrynen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 39:50 (52) | |||
Mikko Rinne-Kanto | Turku | FIN | 10:15:00 | 40:05 (53) | |||
Jarl Forstén | IK Örnen | FIN | 10:15:00 | 40:19 (54) | |||
Päivi Kurttio | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 40:24 (55) | |||
Pia Hietanen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 40:30 (56) | |||
Niina Lehtonen | eiseuraa | FIN | 10:15:00 | 40:34 (57) | |||
Pauli Hietanen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 40:35 (58) | |||
Emma Kivilaakso | Lynx | FIN | 10:15:00 | 42:06 (59) | |||
Anne Sorsa | Pihkaniskat | FIN | 10:15:00 | 42:07 (60) | |||
Sami Nuuttila | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 10:15:00 | 42:09 (61) | |||
Antti Sorsa | Pihkaniskat | FIN | 10:15:00 | 42:10 (62) | |||
Mikko Naumanen | RaTro | FIN | 10:15:00 | 42:30 (63) | |||
Ellen Heinaro | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 42:44 (64) | |||
Jan-Erik Savolainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 42:48 (65) | |||
Janita Savolainen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 42:49 (66) | |||
Jarkko Pennanen | IF Sibbo-Vargarna | 0 | 10:15:00 | 43:02 (67) | |||
Elias Suurnäkki | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 43:13 (68) | |||
Heidi Kilpinen-Suurnäkki | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 43:16 (69) | |||
Eerika Alho | Rajamäen Rykmentti | FIN | 10:15:00 | 43:19 (70) | |||
Erika Tammilehto | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 43:20 (71) | |||
Urho Ojala | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 43:23 (72) | |||
Tua Hindersson-Söderholm | OK Raseborg | FIN | 10:15:00 | 43:30 (73) | |||
Leena Sartokoski | Rajamäen Rykmentti | FIN | 10:15:00 | 43:32 (74) | |||
Inkalilja Pirinen | Keravan Urheilijat | FIN | 10:15:00 | 43:35 (75) | |||
Otto Lintula | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 43:45 (76) | |||
Veikka Lintula | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 43:47 (77) | |||
Johanna Sutinen | SibboVarga | FIN | 10:15:00 | 43:49 (78) | |||
Timo Lintula | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 43:54 (79) | |||
Susanna Furu | SibboVarga | FIN | 10:15:00 | 43:54 (79) | |||
Jesper Lindberg | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 43:58 (81) | |||
Thomas Lindberg | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 44:12 (82) | |||
Eero Liski | Lounais-Hämeen Rasti | FIN | 10:15:00 | 45:25 (83) | |||
Helle Majander | -0 | FIN | 10:15:00 | 45:28 (84) | |||
Marko Mäkinen | MuurlanKir | FIN | 10:15:00 | 45:31 (85) | |||
Tua Backman | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 46:56 (86) | |||
Tage Backman | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 47:01 (87) | |||
Maria Kivilahti-Louhi | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 47:15 (88) | |||
Manda Karlsson | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 47:35 (89) | |||
Sari Liikonen | eiseuraa | FIN | 10:15:00 | 47:49 (90) | |||
Jouko Reponen | Raisu Lumous | FIN | 10:15:00 | 47:55 (91) | |||
Timo Helenius | OKFinnmap | FIN | 10:15:00 | 48:13 (92) | |||
Toivo Hursti | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | 49:45 (93) | |||
Simon Nordgren | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 49:50 (94) | |||
Sofia Nordgren | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 49:53 (95) | |||
Christel Nordgren | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 49:56 (96) | |||
Emilia Tallberg | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | 49:56 (96) | |||
Pia Vähänen | Hyvinkään Rasti | FIN | 10:15:00 | 49:59 (98) | |||
Ella Saajoranta | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 50:01 (99) | |||
Päivi Saajoranta | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 50:03 (100) | |||
Rami Saajoranta | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 50:05 (101) | |||
Johanna Silvennoinen | -0 | FIN | 10:15:00 | 51:12 (102) | |||
Johanna Järvinen | KooVee | FIN | 10:15:00 | 51:26 (103) | |||
Tero Aulanko | -0 | FIN | 10:15:00 | 51:37 (104) | |||
Paula Tuomenoksa | -0 | FIN | 10:15:00 | 51:40 (105) | |||
Eero Haukilampi | 0 | 10:15:00 | 51:45 (106) | ||||
Liisa Myllys | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 52:04 (107) | |||
Anne Kunnas | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 52:09 (108) | |||
Joni Kunnas | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 52:11 (109) | |||
Victoria Fredriksson | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 52:20 (110) | |||
Marcus Fredriksson | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 52:21 (111) | |||
Jaakko Myllys | Olavin Rasti | FIN | 10:15:00 | 52:32 (112) | |||
Anne Parviainen | eiseuraa | FIN | 10:15:00 | 52:39 (113) | |||
Marja Hämäläinen | -0 | FIN | 10:15:00 | 52:57 (114) | |||
Carl-Gustaf Ingman | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 52:59 (115) | |||
Outi Lappi | -0 | FIN | 10:15:00 | 53:48 (116) | |||
Iiris Salonen | Kymin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 54:23 (117) | |||
Jyrki Jauhiainen | OKFinnmap | FIN | 10:15:00 | 54:39 (118) | |||
Laura Pohjola | Hyvinkään Rasti | FIN | 10:15:00 | 54:54 (119) | |||
Eero Kemmppainen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 55:57 (120) | |||
Tuija Lindroth | Asikkalan Raikas | FIN | 10:15:00 | 56:11 (121) | |||
Marja-Leena Nuuttila | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 10:15:00 | 56:15 (122) | |||
Roosa Sojakka | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 56:43 (123) | |||
Laura Pihko | Rasti-Huka | FIN | 10:15:00 | 59:36 (124) | |||
Niko Kontinen | Riihimäen Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | 59:44 (125) | |||
Jouko Berndtson | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:03:58 (126) | |||
Hilda Harle | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:05:04 (127) | |||
Jouko Harle | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:05:10 (128) | |||
Marja Piiroinen-Honkanen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:08:48 (129) | |||
Tarja Pakkanen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:08:51 (130) | |||
Erja Pullinen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:09:04 (131) | |||
Andrei Bernoulli | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:16:18 (132) | |||
Amanda Bernoulli | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:16:23 (133) | |||
Katja Hanski | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | 1:20:08 (134) | |||
Kati Turkki | eiseuraa | FIN | 10:15:00 | 1:21:20 (135) | |||
Aapo Liponkoski | Tampereen Pyrintö | FIN | 10:15:00 | 1:23:49 (136) | |||
Sami Liponkoski | PahaRasti | FIN | 10:15:00 | 1:24:00 (137) | |||
Onni Liponkoski | Tampereen Pyrintö | FIN | 10:15:00 | 1:24:09 (138) | |||
Eino Liponkoski | Tampereen Pyrintö | FIN | 10:15:00 | 1:24:15 (139) | |||
Carola Andersson-Parkkonen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Jonny Donner | OK77 | FIN | 10:15:00 | ||||
Rafaela Frenckell_von | OK77 | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Waldemar Frenckell_von | OK77 | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Jaakko Haakana | RajakylänT | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Terttu Helenius | Keravan Urheilijat | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Marjukka Hermonen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Veera Hokka | OK Orient | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Fredrik Hurmerinta | Akilles OK | FIN | 10:15:00 | DNF | |||
Pauliina Lankinen | Helsingin Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | ||||
Anu Marttinen | Nastolan Terä | FIN | 10:15:00 | ||||
Mikko Niemi | -0 | FIN | 10:15:00 | DNF | |||
Sauli Nieminen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Sirpa Nieminen | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Raimo Niemistö | IK Örnen | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Leena Norva | Karkki-Rasti | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Lauri Puupponen | Espoon Suunta | FIN | 10:15:00 | ||||
Harri-Pekka Räsänen | Nostars | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Arttu Sakki | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Darya Svechihina | Russia | RUS | 10:15:00 | DNS | |||
Rasmus Toivanen | Delta | FIN | 10:15:00 | DNS | |||
Eija Ursin | FIN | 10:15:00 | DQ | ||||
HD5KMH-2 Vacant | VAC | 0 | 10:15:00 | DNS | |||
HD5KMH-3 Vacant | VAC | 0 | 10:15:00 | DNS | |||
HD5KMH-4 Vacant | VAC | 0 | 10:15:00 | DNS | |||
Jonna Virtanen | Nostars | FIN | 10:15:00 | DNS |