Lapin Lumirastit ja SM-erikoispitkä Pellossa 6.-9.4.2012

H65 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
11,0 km
Finish
15,4 km
 
1.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  11:31:00   1:07:13 (1)  1:23:26  
2.   Pertti Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  11:28:00   1:09:07 (3)  1:25:41  
3.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:25:00   1:09:01 (2)  1:26:46  
4.   Jukka Savolainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:52:00   1:14:48 (4)  1:37:23  
5.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:10:00   1:19:32 (5)  1:38:30  
6.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:07:00   1:22:13 (9)  1:39:11  
7.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  10:58:00   1:20:06 (7)  1:39:31  
8.   Jussi Viitasaari Nivalan Urheilijat  FIN  10:43:00   1:19:48 (6)  1:40:13  
9.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:40:00   1:22:02 (8)  1:41:42  
10.   Asko Harvala Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:19:00   1:22:32 (10)  1:42:28  
11.   Pekka Ravattinen Joutsenon Kullervo  FIN  11:22:00   1:24:21 (12)  1:45:30  
12.   Måns Åkerblom Gamlakarleby IF  FIN  10:34:00   1:25:59 (13)  1:46:53  
13.   Severi Halkosaari Nivalan Urheilijat  FIN  10:55:00   1:23:29 (11)  1:47:31  
14.   Seppo Mähönen Perämeren Rasti  FIN  10:37:00   1:27:37 (14)  1:48:50  
15.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY  FIN  10:31:00   1:29:26 (16)  1:49:25  
16.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  10:49:00   1:28:07 (15)  1:50:11  
17.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:04:00   1:30:30 (17)  1:51:44  
18.   Kimmo Kettunen Säyneisen Salpa  FIN  11:01:00   1:32:33 (19)  1:52:46  
19.   Kjell Mörtberg SWE  SWE  10:01:00   1:31:02 (18)  1:52:51  
20.   Risto Sirola Keravan Urheilijat  FIN  10:04:00   1:35:35 (21)  1:58:50  
21.   Asko Kujala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:19:00   1:35:30 (20)  1:59:14  
22.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  10:22:00   1:37:55 (23)  2:00:03  
23.   Oiva Kaasalainen Suunta-Sepot  FIN  10:16:00   1:36:46 (22)  2:02:38  
24.   Markku Tunturi Valkeakosken Haka  FIN  10:07:00   1:42:57 (24)  2:12:31  
25.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  10:13:00   2:04:14 (25)  2:28:14  
   Pentti Mikkola Rastikarhut  FIN  10:10:00      DNF  
   Kari Koskinen SOC  FIN  10:25:00      DNS  
   Vesa Kätkä Ykspihlajan Reima  FIN  10:28:00      DQ  
   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat  FIN  10:46:00      DQ  
   Pertti Nyberg SOC  FIN  11:13:00      DNF  
   Mauno Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:16:00      DQ  
   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  11:34:00      DQ  
   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  11:37:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English