SM-pitkämatka R1 4.9.2010, karsinnat

H21K5

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,3 km
Finish
8,9 km
 
1.   Oskari Liukkonen Delta    12:48:00   28:54 (1)  49:58  
2.   Tuomas Tervo Rajamäen Rykmentti    12:50:00   29:44 (2)  50:53  
3.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri    12:44:00      51:35  
4.   Samuli Salmenoja MS Parma    12:08:00   30:08 (3)  51:43  
5.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä    12:46:00      51:53  
6.   Matti Töyrylä Vehkalahden Veikot    12:28:00   30:24 (4)  52:14  
7.   Peeter Pihl MS Parma    12:04:00   31:30 (10)  53:34  
8.   Harri Pajula Ikaalisten Nouseva-Voima    12:20:00   31:13 (7)  53:41  
9.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät    12:34:00   31:16 (8)  53:46  
10.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti    12:36:00   30:38 (6)  53:51  
11.   Petri Noponen Delta    12:38:00   32:16 (14)  54:00  
12.   Asgeir Mjösund MS Parma    12:14:00   31:20 (9)  54:08  
13.   Lasse Kautto Angelniemen Ankkuri    12:30:00   30:25 (5)  54:10  
14.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura    12:12:00   32:00 (13)  55:22  
15.   Kalle Rantala Kalevan Rasti    12:18:00   33:07 (16)  55:38  
16.   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka    12:16:00   31:53 (12)  55:42  
17.   Jari Sillman IF Sibbo-Vargarna    12:32:00   31:51 (11)  55:48  
18.   Hannu-Pekka Pukema Kalevan Rasti    12:26:00   32:30 (15)  56:12  
19.   Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri    11:50:00   33:10 (17)  57:39  
20.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima    12:22:00   34:04 (20)  58:12  
21.   Harri Räty Delta    12:02:00   33:36 (18)  58:15  
22.   Mikko Sipilä Kangasala SK    12:24:00   33:43 (19)  59:07  
23.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat    12:06:00   34:19 (22)  59:39  
24.   Juha Luoma Lapuan Virkiä    11:56:00   34:08 (21)  59:41  
25.   Eero Inkeri Olavin Rasti    11:46:00   34:55 (24)  1:00:18  
26.   Jaani Lantela Vehkalahden Veikot    11:26:00   34:33 (23)  1:00:47  
27.   Petri Laaksonen Turun Suunnistajat    11:36:00   35:35 (26)  1:01:30  
28.   Jari Sipilä Pellon Ponsi    12:00:00   35:18 (25)  1:02:14  
29.   Pontus Backlund Närpes OK    11:24:00   35:39 (28)  1:02:36  
30.   Ville Koponen Lynx    11:58:00   35:38 (27)  1:03:35  
31.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus    11:40:00   36:17 (30)  1:04:01  
32.   Jaakko Laine Delta    11:42:00      1:04:10  
33.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi    11:44:00   37:54 (31)  1:05:01  
34.   Rainer Kujala Lynx    11:48:00   35:48 (29)  1:05:27  
35.   Jussi Ernamo Helsingin Suunnistajat    11:22:00   38:23 (32)  1:06:02  
36.   Olli Salo Angelniemen Ankkuri    11:32:00   39:24 (34)  1:06:03  
37.   Petteri Väänänen Siilin Rasti    11:30:00   38:29 (33)  1:06:46  
38.   Ville Taussi Lappeen Riento    11:18:00   42:16 (38)  1:10:12  
39.   Tapio Keskitalo Kankaanpään Suunnistajat    11:34:00   41:07 (36)  1:10:14  
40.   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat    11:20:00   43:25 (41)  1:11:45  
41.   Jesse Mäkinen Kalevan Rasti    11:14:00   42:55 (39)  1:11:51  
42.   Ville Kauppi Lahden Suunnistajat-37    11:28:00   42:07 (37)  1:11:57  
43.   Mika Jokiranta Sippurasti    11:38:00   40:33 (35)  1:13:04  
44.   Lauri Tolkki Tarpian Suunta    11:08:00   43:28 (42)  1:14:23  
45.   Andreas Sjöholm OK Raseborg    11:10:00   45:33 (44)  1:16:32  
46.   Pekka Tolonen Lappeen Riento    11:02:00   45:27 (43)  1:17:45  
47.   Timo Kankaanpää Maarian Mahti    11:00:00   43:17 (40)  1:19:59  
48.   Vesa Heikkilä MS Parma    11:16:00   49:25 (46)  1:22:48  
49.   Tero Väisänen Lappeen Riento    11:06:00   51:30 (48)  1:25:15  
50.   Ville Hämäläinen Rasti-Kurikka    11:12:00   47:03 (45)  1:26:34  
51.   Kai Samposalo Kangasala SK    11:04:00   49:50 (47)  1:32:44  
   Erkka Mehtälä Delta    11:52:00      DNF  
   Heikki Toivio Delta    11:54:00      DQ  
   Jan Donner OK77    12:10:00      DQ  
   Dmitry Tsvetkov Ikaalisten Nouseva-Voima    12:40:00      DNS  
   Esa Huttunen OK Orient    12:42:00      DNF  
   Tero Föhr Vehkalahden Veikot    12:52:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English