SM-pitkämatka R1 4.9.2010, karsinnat

H21K4

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,7 km
Finish
8,9 km
 
1.   Johan Bäckman OK Orient    12:46:00   31:45 (1)  50:20  
2.   Hannu Airila Kalevan Rasti    12:52:00   32:05 (2)  50:23  
3.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä    12:48:00   33:04 (8)  51:27  
4.   Simo Martomaa Kalevan Rasti    12:44:00   32:22 (3)  51:43  
5.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima    12:50:00   32:49 (5)  52:06  
6.   Jarno Käyhkö Vehkalahden Veikot    12:22:00   32:56 (6)  52:28  
7.   Janne Weckman Vehkalahden Veikot    12:36:00   33:02 (7)  52:31  
8.   Juha Tommila Hiisirasti    12:34:00   32:42 (4)  53:05  
9.   Aapo Leskinen Lynx    12:40:00   33:39 (9)  53:50  
10.   Marko Väisänen Rajamäen Rykmentti    12:20:00   34:59 (14)  54:26  
11.   Jouni Heinonen Valkeakosken Haka    12:32:00   34:18 (10)  54:35  
12.   Lauri Kleemola Lynx    12:14:00   34:38 (13)  54:51  
13.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat    12:02:00   34:59 (14)  55:13  
14.   Pekka Hyvönen Turun Suunnistajat    12:18:00   34:24 (11)  55:34  
15.   Mikko Patana Ikaalisten Nouseva-Voima    12:38:00   35:42 (17)  55:49  
16.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö    12:28:00   34:27 (12)  56:11  
17.   Ville Keskisaari Lynx    12:30:00   36:16 (21)  56:14  
18.   Janne Häkkinen Pellon Ponsi    12:16:00   36:54 (23)  56:20  
19.   Simo Turunen Rasti-Pielinen    11:44:00   35:43 (18)  56:31  
20.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima    12:24:00   35:54 (19)  57:07  
21.   Totte Packalén Lynx    12:00:00   37:06 (24)  57:17  
22.   Marko Loukkalahti Delta    12:06:00   36:05 (20)  57:24  
23.   Markku Laaksonen Helsingin Suunnistajat    11:50:00   37:43 (25)  58:27  
24.   Tuomas Metsälä Lynx    11:52:00   36:21 (22)  59:50  
25.   Jonathan Fröjdö Paimion Rasti    11:40:00   39:46 (29)  1:00:25  
26.   Timo Savelainen Helsingin Suunnistajat    11:48:00   37:51 (26)  1:01:04  
27.   Matti Tahvonen Paimion Rasti    11:38:00   39:31 (27)  1:01:35  
28.   Juha Huhtanen Kankaanpään Suunnistajat    11:56:00   39:37 (28)  1:02:13  
29.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat    12:10:00   40:39 (31)  1:02:17  
30.   Niila Ahokas Iitin Pyrintö    11:12:00   41:51 (33)  1:03:00  
31.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat    11:24:00   44:08 (35)  1:06:52  
32.   Jyri Rantala Koovee    11:36:00   41:18 (32)  1:08:07  
33.   Jani Vahala Maarian Mahti    11:14:00   44:39 (36)  1:09:17  
34.   Matti Maajärvi Lappeen Riento    11:54:00   40:31 (30)  1:09:57  
35.   Jörgen Nyman OK Raseborg    11:34:00   42:18 (34)  1:10:27  
36.   Pyry Kettunen Säyneisen Salpa    11:00:00   45:43 (38)  1:11:24  
37.   Marko Kivelä Vihtavuoren Pamaus    11:26:00   46:08 (42)  1:11:41  
38.   Kalle Manninen Haukivuoren Kisailijat    11:22:00   44:55 (37)  1:11:45  
39.   Ville Kokkila Espoon Suunta    11:28:00   46:13 (43)  1:12:36  
40.   Pyry Niemi Rajamäen Rykmentti    11:42:00   45:53 (41)  1:12:47  
41.   Jarno Matilainen Lahden Suunnistajat-37    11:18:00   45:48 (39)  1:13:00  
42.   Mikko Kivelä Ylistaron Kilpa-Veljet    12:12:00   35:36 (16)  1:13:13  
43.   Jonas Wolff OK Raseborg    11:08:00   45:48 (39)  1:14:16  
44.   Rami Heikkonen Suomusjärven Sisu    11:16:00   46:53 (44)  1:14:19  
45.   Oskari Pesola Lounais-Hämeen Rasti    11:04:00   49:38 (45)  1:17:52  
46.   Juho Partanen Suunta Jyväskylä    11:10:00   54:13 (46)  1:20:15  
47.   Matti Raitoharju Rasti-Lukko    11:06:00   57:44 (47)  1:31:02  
   Harri Leinikka OK Raseborg    11:02:00      DNS  
   Matti Karhulahti Turun Suunnistajat    11:20:00      DNS  
   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti    11:30:00      DNS  
   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi    11:32:00      DNS  
   Miikka Huovila Delta    11:46:00      DNS  
   Aapo Laiho Vehkalahden Veikot    11:58:00      DNS  
   Petri Paukkunen MS Parma    12:04:00      DQ  
   Teemu Vartiamäki IF Sibbo-Vargarna    12:08:00      DNS  
   Ville Sabel Hiisirasti    12:26:00      DNS  
   David Brickhill-Jones Rasti-Kurikka    12:42:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English