SM-pitkämatka R1 4.9.2010, karsinnat

H20K1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,4 km
Finish
7,1 km
 
1.   Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat    12:31:00   34:30 (1)  44:44  
2.   Joni Hirvikallio Lappeen Riento    12:27:00   35:51 (2)  46:30  
3.   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti    12:17:00   37:24 (4)  48:42  
4.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna    12:15:00   39:26 (9)  50:37  
5.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri    12:19:00   36:54 (3)  50:38  
6.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä    12:11:00   39:22 (8)  50:50  
7.   Taneli Pantsar Pellon Ponsi    12:23:00   39:33 (11)  51:02  
8.   Filip Brunell IF Brahe    12:13:00   39:07 (7)  51:05  
9.   Tuomo Lahtinen Itä-Hämeen Rasti    11:35:00   39:32 (10)  51:23  
10.   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä    12:09:00   38:35 (6)  52:02  
11.   Jonatan Karjus Delta    11:25:00   38:31 (5)  52:09  
12.   Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö    12:25:00   40:28 (12)  52:35  
13.   Jukka-Pekka Seppänen Hiisirasti    12:05:00   40:40 (13)  54:29  
14.   Jesper Wikman IF Brahe    11:33:00   42:35 (17)  55:08  
15.   Samu Heiska Kauhavan Wisa    12:21:00   44:22 (20)  55:17  
16.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka    11:51:00   42:18 (16)  55:20  
17.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento    11:59:00   42:05 (15)  55:35  
18.   Lauri Lehtinen Rajamäen Rykmentti    11:31:00   41:35 (14)  55:53  
19.   Lauri Heikka SK Pohjantähti    11:53:00   43:53 (18)  55:57  
20.   Niko Ihalainen Navi    12:07:00   44:34 (22)  56:57  
21.   Kleo Ketonen OK Orient    11:57:00   44:03 (19)  57:37  
22.   Mikko Haikonen Tampereen Pyrintö    11:43:00   45:53 (27)  58:15  
23.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti    11:49:00   46:01 (28)  58:30  
24.   Peter Sundelin IF Femman    12:01:00   45:15 (25)  59:33  
25.   Antti Malm Kankaanpään Suunnistajat    11:29:00   45:30 (26)  59:48  
26.   Ville Saikko Lappeen Riento    11:55:00   44:28 (21)  59:50  
27.   Pyry Ilmarinen Delta    11:27:00   46:15 (29)  1:00:07  
28.   Miika Ruokonen Kaakon Rasti    11:19:00   44:42 (23)  1:00:17  
29.   Heikki Nenonen SK Vuoksi    11:17:00   44:51 (24)  1:00:19  
30.   Markus Sinijärvi Koovee    11:45:00   47:40 (30)  1:02:07  
31.   Kari-Jussi Korhonen Olavin Rasti    11:37:00   48:20 (31)  1:02:50  
32.   Antti Alppi Kankaanpään Suunnistajat    12:03:00   48:58 (32)  1:03:04  
33.   Niko Olin Pihkaniskat    11:11:00   50:21 (34)  1:03:27  
34.   Markku Oikarinen Suunta Jyväskylä    11:23:00   52:44 (36)  1:05:05  
35.   Joni Penttinen Kankaanpään Suunnistajat    11:03:00   50:16 (33)  1:05:47  
36.   Samuel Hippi Kauhavan Wisa    11:15:00   54:47 (37)  1:10:02  
37.   Henrikki Hakala Kauhavan Wisa    11:47:00   52:38 (35)  1:10:07  
38.   Sebastian Meriheinä IF Sibbo-Vargarna    11:21:00   57:25 (38)  1:17:07  
   Aleksi Salonen MS Parma    11:01:00      DNF  
   Perttu Sainio Keravan Urheilijat    11:05:00      DNS  
   Mikko Antell Keravan Urheilijat    11:07:00      DNS  
   Teemu Lindfors Pihkaniskat    11:09:00      DNS  
   Ville Tuomala Iitin Pyrintö    11:13:00      DNS  
   Jesse Martelius MS Parma    11:39:00      DNS  
   Seppo Järvinen Asikkalan Raikas    11:41:00      DNF  
   Oskari Mikkola Helsingin Suunnistajat    12:29:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English