SM-yö Alastarolla

H21K3

Smart Follow

        Starttid Mellantid
1,8 km
Mellantid
4,8 km
Mål
6,4 km
 
1.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  21:28:00   11:08 (2)  31:59 (1)  40:40  
2.   Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri  FIN  21:30:00   11:23 (4)  32:02 (2)  41:03  
3.   Tobias Henriksson Pargas IF  FIN  21:22:00   11:13 (3)  32:33 (3)  41:18  
4.   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN  21:26:00   13:39 (19)  34:00 (8)  42:31  
5.   Timo Sild Hiidenkiertäjät  EST  21:32:00   10:58 (1)  33:45 (6)  42:44  
6.   Mikko Heinonen Kalevan Rasti  FIN  21:20:00   12:03 (7)  33:38 (5)  43:05  
7.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  21:14:00   11:44 (6)  33:28 (4)  43:24  
8.   Juho Westerlund Koovee  FIN  20:40:00   12:03 (7)  33:51 (7)  43:32  
9.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  21:08:00   12:51 (13)  34:34 (10)  44:18  
10.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  21:16:00   12:33 (12)  35:25 (13)  44:34  
11.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  21:18:00   14:04 (20)  35:40 (14)  44:57  
12.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  20:46:00   12:09 (10)  35:24 (12)  45:29  
13.   Jani Söyring Kouvolan Suunnistajat  FIN  20:38:00   12:54 (14)  36:01 (15)  45:35  
14.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  21:06:00   13:12 (17)  34:29 (9)  46:45  
15.   Daniel Stenlund Paimion Rasti  FIN  21:24:00   11:40 (5)  37:31 (19)  47:08  
16.   Topi Hasu OK Orient  FIN  20:56:00   12:04 (9)  36:27 (16)  47:51  
17.   Tomi Mattila Angelniemen Ankkuri  FIN  21:04:00   13:31 (18)  34:54 (11)  48:18  
18.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  21:10:00   12:10 (11)  37:11 (18)  48:35  
19.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  20:52:00   13:04 (15)  37:03 (17)  49:48  
20.   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat  FIN  20:48:00   13:11 (16)  39:39 (21)  50:16  
21.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  20:32:00   14:53 (23)  40:30 (23)  51:13  
22.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  20:50:00   14:09 (21)  39:20 (20)  51:27  
23.   Aleksi Mattila Lynx  FIN  20:44:00   15:02 (25)  40:15 (22)  53:19  
24.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  20:34:00   14:50 (22)  41:18 (24)  53:34  
25.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  20:58:00   15:07 (26)  42:33 (25)  54:48  
26.   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  20:22:00   15:01 (24)  44:15 (26)  56:59  
27.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  20:30:00   15:09 (27)  45:30 (28)  57:06  
28.   Santeri Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  20:20:00   16:32 (29)  46:10 (29)  59:05  
29.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  20:36:00   21:25 (32)  49:33 (31)  1:01:15  
30.   Oskari Pesola Helsingin Suunnistajat  FIN  20:16:00   17:20 (30)  46:33 (30)  1:02:31  
31.   Juho Uotila Hiisirasti  FIN  20:18:00   15:26 (28)  44:22 (27)  1:05:40  
32.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  20:28:00   18:51 (31)  57:45 (32)  1:11:06  
   Markus Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  20:24:00         ej startad  
   Heikki Parisod Salon Vilpas  FIN  20:26:00         disk  
   Atte Honkonen Rasti-Jyry  FIN  20:42:00         ej startad  
   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  20:54:00         ej startad  
   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  21:00:00         ej startad  
   Tuomas Metsälä Lynx  FIN  21:02:00         bröt  
   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  21:12:00         bröt  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English