Raatojuoksu XXXV Sipoossa 3.11.2012

H10KM

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
8,0 km
Väliaika
10,4 km
Maali
10,6 km
 
1.   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   54:39 (3)  1:08:15 (1)  1:09:06  
2.   Arttu Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   52:48 (1)  1:08:36 (2)  1:09:29  
3.   Simo Mertanen Lappeen Riento  FIN  10:15:00         1:09:40  
4.   Oskari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   54:51 (4)  1:09:34 (3)  1:10:37  
5.   Marko Loukkalahti Delta  FIN  10:15:00   54:57 (5)  1:10:02 (4)  1:10:55  
6.   Ola Lindqvist Lynx  FIN  10:15:00   56:13 (6)  1:10:11 (5)  1:11:02  
7.   Jussi Taussi Lappeen Riento  FIN  10:15:00   56:19 (7)  1:11:11 (6)  1:12:13  
8.   Vilho Loukkalahti Delta  FIN  10:15:00   54:20 (2)  1:13:55 (7)  1:14:47  
9.   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  10:15:00   59:04 (8)  1:14:17 (8)  1:15:14  
10.   Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   59:33 (9)  1:15:13 (9)  1:16:08  
11.   Juuso Tupitsa Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:00:24 (11)  1:15:29 (10)  1:16:18  
12.   Matti Lindstedt IF Brahe  FIN  10:15:00   1:00:07 (10)  1:15:33 (11)  1:16:32  
13.   Petri Annila Koovee  FIN  10:15:00   1:01:39 (12)  1:18:09 (12)  1:19:11  
14.   Antero Pulli Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:02:19 (13)  1:19:07 (13)  1:20:09  
15.   Kari Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:03:11 (16)  1:20:13 (14)  1:21:23  
16.   Reijo Bister Turun Metsänkävijät  FIN  10:15:00   1:02:36 (15)  1:20:30 (15)  1:21:32  
17.   Teemu Vartiamäki IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:02:34 (14)  1:20:41 (16)  1:21:41  
18.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:15:00   1:04:55 (20)  1:21:14 (19)  1:22:05  
19.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:15:00   1:04:22 (18)  1:21:11 (18)  1:22:17  
20.   Neil Marston Norway  NOR  10:15:00   1:03:44 (17)  1:21:06 (17)  1:22:18  
21.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  10:15:00   1:04:29 (19)  1:22:10 (20)  1:23:10  
22.   Kari-Veli Niemi Lappeen Riento  FIN  10:15:00   1:05:42 (21)  1:24:33 (21)  1:25:43  
23.   Kari Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:07:14 (22)  1:24:52 (22)  1:25:55  
24.   Simo Hasu OK Orient  FIN  10:15:00   1:08:52 (24)  1:25:02 (23)  1:26:06  
25.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:08:44 (23)  1:25:17 (24)  1:26:35  
26.   Pauli Leinonen Suunta Jyväskylä  FIN  10:15:00   1:10:49 (32)  1:27:34 (25)  1:28:39  
27.   Samuli Toivanen Delta  FIN  10:15:00   1:09:27 (27)  1:27:35 (26)  1:28:50  
28.   Hannu Pohjola Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:09:37 (28)  1:27:42 (27)  1:28:53  
29.   Aleksi Sorsa AivanSama  FIN  10:15:00   1:09:15 (26)  1:28:14 (28)  1:29:18  
30.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:10:09 (30)  1:28:22 (29)  1:29:33  
30.   Mika Valkonen Nostars  FIN  10:15:00   1:10:32 (31)  1:28:22 (29)  1:29:33  
32.   Elmeri Toivanen Delta  FIN  10:15:00   1:09:46 (29)  1:28:38 (31)  1:29:52  
33.   Tuomas Pulli ABBSK  FIN  10:15:00   1:11:14 (33)  1:29:20 (33)  1:30:22  
34.   Mikko Sane -0  FIN  10:15:00   1:11:41 (36)  1:29:15 (32)  1:30:32  
35.   Vesa Lahtinen Delta  FIN  10:15:00   1:11:33 (34)  1:29:29 (34)  1:30:35  
36.   Mikko Saarnio eiseuraa  FIN  10:15:00   1:12:16 (40)  1:30:41 (35)  1:31:46  
37.   Mika Korhonen Korven Honka  FIN  10:15:00   1:11:46 (37)  1:30:44 (36)  1:31:55  
38.   Ilari Visuri OK77  FIN  10:15:00   1:12:30 (41)  1:31:51 (38)  1:32:49  
39.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:11:51 (38)  1:31:24 (37)  1:32:53  
40.   Mikael Sundström IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:12:01 (39)  1:32:00 (40)  1:33:05  
41.   Jesper Lindahl Akilles OK  FIN  10:15:00   1:14:21 (44)  1:32:18 (41)  1:33:12  
41.   Timo Hämäläinen Delta  FIN  10:15:00   1:11:40 (35)  1:31:55 (39)  1:33:12  
43.   André Lindroos OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:13:15 (42)  1:32:46 (44)  1:33:39  
44.   Tommi Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   1:13:35 (43)  1:32:39 (42)  1:33:41  
45.   Niko Larmala Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:14:24 (45)  1:32:43 (43)  1:33:49  
46.   Antti Sainio Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:08:54 (25)  1:33:28 (45)  1:34:41  
47.   Iiro Linko IK Örnen  FIN  10:15:00   1:14:45 (46)  1:34:08 (46)  1:35:14  
48.   Markku Laine Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:15:09 (51)  1:34:11 (47)  1:35:19  
49.   Harri Kauppinen Rastihaukat  FIN  10:15:00   1:15:03 (49)  1:34:13 (48)  1:35:21  
50.   Jyrki Auronen Lappeen Riento  FIN  10:15:00   1:15:55 (56)  1:34:38 (49)  1:35:50  
51.   Mikko Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:15:45 (54)  1:34:46 (50)  1:35:52  
52.   Olli Puhakka ABBsuunnis  FIN  10:15:00   1:15:00 (48)  1:35:02 (51)  1:36:13  
53.   Sami Hölttä Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:15:21 (52)  1:35:28 (52)  1:36:40  
54.   Pekka Jokinen PälkLu  FIN  10:15:00   1:16:08 (58)  1:35:30 (54)  1:36:44  
55.   Hannu Heinilä Rastivarsat  FIN  10:15:00   1:16:27 (60)  1:35:38 (55)  1:36:58  
56.   Jarmo Vainio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:15:56 (57)  1:36:39 (56)  1:38:11  
57.   Janne Järnstedt Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:15:00   1:14:56 (47)  1:36:55 (57)  1:38:24  
58.   Mika Huhtanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:16:32 (61)  1:37:11 (58)  1:38:33  
59.   Mika Hiltunen ABBSK  FIN  10:15:00   1:21:05 (88)  1:37:55 (63)  1:38:53  
60.   Tuomas Aalto ASSkinnari  FIN  10:15:00   1:19:05 (72)  1:37:53 (62)  1:38:56  
61.   Erno Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  10:15:00   1:17:39 (65)  1:37:47 (60)  1:38:58  
62.   Jarkko Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:17:18 (63)  1:37:41 (59)  1:39:04  
63.   Hannu Aasla Koovee  FIN  10:15:00   1:15:47 (55)  1:37:50 (61)  1:39:05  
64.   Tommi Nyman eiseuraa  FIN  10:15:00   1:16:34 (62)  1:38:01 (65)  1:39:10  
65.   Jussi Kauppila FTA  FIN  10:15:00   1:18:59 (70)  1:38:06 (66)  1:39:22  
66.   Jukka Peltonen Lappeen Riento  FIN  10:15:00   1:17:28 (64)  1:37:58 (64)  1:39:27  
67.   Juha Oravainen AivanSama  FIN  10:15:00   1:16:16 (59)  1:38:11 (67)  1:39:31  
68.   Arto Virtala Laitilan Jyske  FIN  10:15:00   1:15:24 (53)  1:38:13 (68)  1:39:38  
69.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   1:20:12 (80)  1:38:51 (69)  1:40:04  
70.   Sami Nyman eiole  FIN  10:15:00   1:19:28 (74)  1:39:03 (70)  1:40:07  
71.   Niko Torvela Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   1:18:53 (69)  1:39:07 (72)  1:40:08  
72.   Markus Haakana Espoon Akilles  FIN  10:15:00   1:20:05 (79)  1:39:06 (71)  1:40:16  
73.   Seppo Pigg Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:19:51 (77)  1:39:11 (73)  1:40:18  
74.   Hannu Vuorinen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:18:25 (68)  1:39:16 (74)  1:40:24  
75.   Peter Svahn Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:19:34 (76)  1:39:27 (76)  1:40:29  
76.   Ari Paganus Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00   1:17:43 (66)  1:39:21 (75)  1:40:39  
77.   Niklas Salo OK Orient  FIN  10:15:00   1:21:57 (89)  1:39:59 (77)  1:41:14  
78.   Jari Vikberg Sweden  SWE  10:15:00   1:19:33 (75)  1:40:00 (78)  1:41:17  
79.   Mikko Mannari Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:18:59 (70)  1:40:00 (78)  1:41:23  
80.   Ville Rehn Lynx  FIN  10:15:00   1:20:28 (83)  1:40:19 (80)  1:41:28  
81.   Mats Högström Akilles OK  FIN  10:15:00   1:15:04 (50)  1:35:28 (52)  1:41:29  
82.   Anton Rosqvist ABBSK  FIN  10:15:00   1:22:33 (94)  1:41:00 (83)  1:41:59  
83.   Atte Aalto -0  FIN  10:15:00   1:19:57 (78)  1:40:58 (82)  1:42:00  
84.   Klaus Kuusi Mesikämmenet  FIN  10:15:00   1:20:57 (87)  1:40:47 (81)  1:42:02  
85.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  10:15:00   1:20:44 (85)  1:41:14 (85)  1:42:24  
86.   Aleksi Pietikäinen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:22:37 (95)  1:41:29 (89)  1:42:29  
86.   Keijo Hämäläinen -0  FIN  10:15:00   1:22:18 (91)  1:41:32 (90)  1:42:29  
88.   Mika Hulkko AivanSama  FIN  10:15:00   1:18:09 (67)  1:41:10 (84)  1:42:33  
89.   Antti Reinikainen TeamLost  FIN  10:15:00   1:23:28 (99)  1:41:19 (87)  1:42:34  
90.   Lauri Soikkeli Mesikämmenet  FIN  10:15:00   1:22:43 (97)  1:41:23 (88)  1:42:35  
91.   Janne Lahtonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:15:00   1:20:27 (82)  1:41:17 (86)  1:42:38  
92.   Risto Wessman Delta  FIN  10:15:00   1:19:23 (73)  1:41:49 (91)  1:43:17  
93.   Mika Kilpinen OKRannikon  FIN  10:15:00   1:20:24 (81)  1:42:08 (92)  1:43:27  
94.   Matti Timonen -0  FIN  10:15:00   1:20:55 (86)  1:42:13 (93)  1:43:41  
95.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:22:42 (96)  1:42:51 (94)  1:44:02  
96.   Tapio Leino OKFinnmap  FIN  10:15:00   1:22:28 (93)  1:44:35 (96)  1:45:56  
97.   Oskari Jumppanen Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:20:41 (84)  1:44:27 (95)  1:46:07  
98.   Janne Kivijärvi -0  FIN  10:15:00   1:24:37 (103)  1:45:12 (97)  1:46:22  
99.   Miikka Karvonen Vantaa  FIN  10:15:00   1:24:43 (104)  1:45:19 (99)  1:46:28  
100.   Vesa Rönty Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:24:10 (100)  1:45:21 (100)  1:46:29  
101.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:22:05 (90)  1:45:17 (98)  1:46:30  
102.   Jouko Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:24:21 (101)  1:45:41 (101)  1:47:13  
103.   Johannes Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:24:22 (102)  1:47:08 (103)  1:48:19  
104.   Joni Virtanen Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:22:21 (92)  1:47:04 (102)  1:48:37  
105.   Juho Leinonen Tampere  FIN  10:15:00   1:25:14 (106)  1:47:45 (104)  1:48:52  
106.   Timo Väre Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:26:16 (107)  1:47:50 (105)  1:49:10  
107.   Jarmo Rantala Mellunkylän Kontio  FIN  10:15:00   1:26:22 (108)  1:48:16 (107)  1:49:37  
108.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat  FIN  10:15:00   1:26:42 (111)  1:48:14 (106)  1:49:39  
109.   Pekka Suvitaival Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:24:54 (105)  1:48:20 (108)  1:49:46  
110.   Janne Kohonen SKKanantal  FIN  10:15:00   1:23:25 (98)  1:48:28 (109)  1:49:56  
111.   Tommi Virtanen Espoon Akilles  FIN  10:15:00   1:29:55 (122)  1:49:07 (110)  1:50:40  
112.   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:28:28 (118)  1:50:27 (111)  1:51:49  
113.   Markus Pajari Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:29:35 (120)  1:50:45 (113)  1:52:05  
114.   Henri Pasanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:31:22 (126)  1:51:02 (114)  1:52:13  
115.   Jan Täppinen OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:29:15 (119)  1:50:42 (112)  1:52:29  
116.   Oleg Popov Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:26:37 (110)  1:51:24 (115)  1:52:40  
117.   Frank Höglund OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:27:25 (113)  1:52:03 (116)  1:53:27  
118.   Jukka Aunula Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   1:28:00 (115)  1:52:07 (117)  1:53:30  
119.   Jan-Eric Nyström Akilles OK  FIN  10:15:00   1:26:25 (109)  1:52:12 (119)  1:53:41  
120.   Ari Haajanen Järvenpään Palo  FIN  10:15:00   1:27:17 (112)  1:52:30 (120)  1:53:43  
121.   Tommi Koistinen Wonkamiehe  FIN  10:15:00   1:28:25 (117)  1:52:10 (118)  1:53:45  
122.   Ari Mäntynen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:28:06 (116)  1:53:18 (121)  1:54:43  
123.   Matti Kaasalainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:30:03 (123)  1:53:57 (122)  1:55:15  
124.   Erkki Kivistö Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:31:31 (127)  1:54:18 (123)  1:55:48  
125.   Jyrki Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:31:01 (125)  1:54:27 (124)  1:56:05  
126.   Tapio Niemi Wonkamiehe  FIN  10:15:00   1:30:22 (124)  1:54:45 (125)  1:56:14  
127.   Petri Hämäläinen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:34:31 (139)  1:55:58 (127)  1:57:08  
128.   Esko Jalanto Kangasala SK  FIN  10:15:00   1:32:35 (131)  1:55:55 (126)  1:57:19  
129.   Ari Kauhanen OK77  FIN  10:15:00   1:34:03 (135)  1:56:06 (128)  1:57:26  
130.   Matti Mäkinen Mesikämmenet  FIN  10:15:00   1:32:27 (129)  1:56:15 (129)  1:57:35  
131.   Jarmo Sulopuisto Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:32:06 (128)  1:56:20 (130)  1:57:47  
132.   Paul Winqvist Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:34:47 (140)  1:56:25 (131)  1:57:48  
133.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   1:32:32 (130)  1:56:30 (132)  1:57:59  
134.   Juho Johansson OK Orient  FIN  10:15:00   1:35:22 (143)  1:57:10 (136)  1:58:15  
135.   Renne Tergujeff Petolintu  FIN  10:15:00   1:27:57 (114)  1:56:56 (134)  1:58:17  
136.   Jari Johansson OK Orient  FIN  10:15:00   1:35:22 (143)  1:57:13 (137)  1:58:19  
137.   Magnus Lindroos OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:34:04 (136)  1:57:02 (135)  1:58:20  
138.   Heikki Sorsa AivanSama  FIN  10:15:00   1:29:45 (121)  1:56:49 (133)  1:58:29  
139.   Kai Koistinen Sipoo  FIN  10:15:00   1:32:45 (132)  1:57:24 (139)  1:58:42  
140.   Mika Lahtinen Hiki  FIN  10:15:00   1:33:25 (134)  1:57:18 (138)  1:58:52  
141.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:32:54 (133)  1:57:37 (140)  1:59:11  
142.   Kauko Salonen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:34:27 (137)  1:58:04 (141)  1:59:46  
143.   Antero Yli-Ikkelä Akilles OK  FIN  10:15:00   1:34:50 (141)  1:58:30 (142)  1:59:59  
144.   Pasi Himilä Karkki-Rasti  FIN  10:15:00   1:39:06 (155)  1:59:32 (144)  2:00:44  
145.   Jouiko Lahtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:35:10 (142)  1:59:24 (143)  2:00:49  
146.   Marko Pietari Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:41:31 (168)  1:59:39 (145)  2:00:58  
147.   Mikko Ronkainen Yksinäinen  FIN  10:15:00   1:38:12 (151)  2:00:25 (147)  2:01:39  
148.   Alvar Palmen Espoon Suunta  FIN  10:15:00         2:01:43  
149.   Robert Ingman IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:39:03 (154)  2:00:22 (146)  2:01:44  
150.   Juhana Häkkänen -0  FIN  10:15:00   1:37:35 (148)  2:00:44 (148)  2:02:13  
151.   Marko Lassila Suuntavais  FIN  10:15:00   1:34:29 (138)  2:00:58 (149)  2:02:17  
152.   Jukka Kenttämies Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:40:47 (161)  2:01:02 (150)  2:02:21  
153.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  10:15:00   1:40:50 (162)  2:01:05 (151)  2:02:22  
154.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   1:39:45 (157)  2:01:21 (152)  2:02:38  
155.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:37:51 (150)  2:01:32 (153)  2:02:44  
156.   Tapani Vertanen Lahden Taimi  FIN  10:15:00   1:35:57 (145)  2:02:59 (155)  2:04:34  
157.   Jaakko Helminen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:41:00 (165)  2:03:03 (156)  2:04:39  
158.   Yrjö Uusi-Simola Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00   1:37:26 (147)  2:02:52 (154)  2:04:40  
159.   Timo Herranen Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   1:40:55 (164)  2:03:22 (157)  2:04:55  
160.   Esa Nissinen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   1:39:57 (158)  2:03:22 (157)  2:05:16  
161.   Matti J. Koski IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:37:13 (146)  2:03:58 (159)  2:05:55  
162.   Arto Peltokorpi Espoon Akilles  FIN  10:15:00   1:38:54 (153)  2:04:09 (160)  2:06:09  
163.   Ulf Höglund OK Raseborg  FIN  10:15:00   1:40:07 (159)  2:04:29 (161)  2:06:13  
164.   Veijo Kurvinen LUS  FIN  10:15:00   1:40:38 (160)  2:04:37 (162)  2:06:17  
165.   Paavo Puranen   FIN  10:15:00   1:41:47 (170)  2:05:15 (166)  2:06:35  
166.   Aki Niemi Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00   1:40:52 (163)  2:04:47 (163)  2:06:37  
167.   Hannu Savolainen Rässi-Rast  FIN  10:15:00   1:41:29 (167)  2:04:56 (164)  2:06:40  
168.   Lasse Kervinen Järvenpään Palo  FIN  10:15:00   1:37:47 (149)  2:05:05 (165)  2:06:42  
169.   Pentti Aittamäki Pihkaniskat  FIN  10:15:00   1:39:43 (156)  2:06:28 (168)  2:08:00  
170.   Esko Oinonen Lynx  FIN  10:15:00   1:38:52 (152)  2:06:21 (167)  2:08:39  
171.   Seppo Hakala PälkLu  FIN  10:15:00   1:42:16 (171)  2:07:18 (169)  2:08:51  
172.   Pentti Kivelä Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:15:00   1:46:14 (183)  2:08:01 (171)  2:09:22  
173.   Antero Varjonen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   1:41:25 (166)  2:07:39 (170)  2:09:30  
174.   Hannu Kortetjärvi PälkLu  FIN  10:15:00   1:45:15 (180)  2:08:10 (173)  2:09:38  
175.   Markku Sipi Leppävaara  FIN  10:15:00   1:45:06 (178)  2:08:22 (176)  2:09:46  
176.   Antti Ursin Lynx  FIN  10:15:00   1:42:37 (173)  2:08:09 (172)  2:09:50  
177.   Ove Nilsson Rastihaukat  FIN  10:15:00   1:42:29 (172)  2:08:19 (175)  2:10:16  
177.   Hannu Pönni Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:41:39 (169)  2:08:12 (174)  2:10:16  
179.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:45:08 (179)  2:09:13 (177)  2:10:56  
180.   Tuukka Tusa Digia  FIN  10:15:00   1:46:46 (184)  2:10:32 (180)  2:11:49  
181.   Tuomas Valmari eiseuraa  FIN  10:15:00   1:44:10 (177)  2:10:10 (178)  2:12:13  
182.   Göran Furu IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:43:09 (175)  2:10:42 (181)  2:12:15  
183.   Ari-Tapio Toivonen   FIN  10:15:00   1:43:24 (176)  2:10:14 (179)  2:12:32  
184.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   1:43:06 (174)  2:11:07 (182)  2:13:02  
185.   Teemu Vainio RaTro  FIN  10:15:00   1:47:34 (185)  2:12:26 (183)  2:13:57  
186.   Jonne Kunnas IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:45:29 (181)  2:13:24 (185)  2:14:22  
187.   Kauko Laukkanen Leppävaaran Sisu  FIN  10:15:00   1:47:48 (186)  2:12:48 (184)  2:14:24  
188.   Timo Glad Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   1:48:09 (187)  2:14:09 (186)  2:16:15  
189.   Matti Vaaja Rässi-Rast  FIN  10:15:00   1:48:31 (188)  2:14:56 (187)  2:16:19  
190.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:45:55 (182)  2:15:37 (188)  2:17:29  
191.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  10:15:00   1:48:43 (189)  2:16:46 (189)  2:18:32  
192.   Lauri Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:52:34 (193)  2:19:03 (190)  2:20:57  
193.   Hans Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:52:29 (192)  2:19:47 (191)  2:21:03  
194.   Erkki Helminen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:51:06 (191)  2:21:16 (192)  2:23:13  
195.   Ralf Rönn Akilles OK  FIN  10:15:00   1:53:43 (195)  2:21:55 (193)  2:23:44  
196.   Tuomo Jacobsson Tuusula  FIN  10:15:00   2:02:01 (212)  2:22:52 (194)  2:24:14  
197.   Mikko Hovi Otaniemen Jyllääjät  FIN  10:15:00   1:53:34 (194)  2:23:01 (196)  2:24:16  
198.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00   1:55:24 (197)  2:22:59 (195)  2:25:07  
199.   Jorma Kuparinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:55:39 (198)  2:23:09 (197)  2:25:08  
200.   Timo Luoto Taxiteam  FIN  10:15:00   1:59:13 (204)  2:24:19 (198)  2:25:37  
201.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  10:15:00   1:56:01 (199)  2:24:21 (199)  2:25:45  
202.   Kari Hyrkäs -0  FIN  10:15:00   2:00:31 (207)  2:24:29 (201)  2:26:01  
203.   Mikael Anthoni   10:15:00   1:50:42 (190)  2:24:26 (200)  2:26:18  
204.   Markku Rehberger Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:59:08 (203)  2:26:06 (202)  2:27:57  
205.   Ilkka Närhi Kouvolan Rasti-72  FIN  10:15:00   1:59:32 (205)  2:27:25 (205)  2:28:51  
206.   Jarmo Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:01:59 (211)  2:27:22 (204)  2:28:52  
207.   Rauno Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   1:59:03 (202)  2:27:14 (203)  2:28:54  
208.   Benjamin Myllylä IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   1:58:34 (201)  2:28:57 (206)  2:30:16  
209.   Matti Kinnunen PohjanVeik  FIN  10:15:00   1:59:49 (206)  2:29:21 (208)  2:30:49  
210.   Juha Ferin HuippuJouk  FIN  10:15:00   1:56:21 (200)  2:29:09 (207)  2:30:50  
211.   Unto Kanerva Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   2:03:34 (213)  2:29:35 (209)  2:31:16  
212.   Juha Muttilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00   2:01:04 (208)  2:30:01 (210)  2:31:50  
213.   Timo Talvitie Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:01:33 (209)  2:30:32 (211)  2:32:31  
214.   Martti Virtanen Eiseuraa  FIN  10:15:00   1:55:15 (196)  2:33:13 (212)  2:35:43  
215.   Kari Ovaskainen IK Örnen  FIN  10:15:00   2:01:56 (210)  2:34:27 (213)  2:36:23  
216.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  10:15:00   2:04:57 (214)  2:35:45 (214)  2:37:59  
217.   Kimmo Vähäjylkkä Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00   2:08:35 (218)  2:36:47 (215)  2:39:18  
218.   Ilkka Lähteenmäki Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   2:07:17 (216)  2:38:40 (216)  2:41:02  
219.   Ilkka Ahokas -0  FIN  10:15:00   2:07:26 (217)  2:38:48 (217)  2:41:33  
220.   Jukka-Pekka Rauhala IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00   2:05:43 (215)  2:39:59 (218)  2:41:52  
221.   Simo Luoma Pihkaniskat  FIN  10:15:00   2:09:18 (219)  2:44:09 (219)  2:47:35  
222.   Timo Lahdelma IK Örnen  FIN  10:15:00   2:31:23 (221)  2:57:54 (220)  2:59:34  
223.   Jarmo Paikkala Rasti-Jyry  FIN  10:15:00   2:28:38 (220)  3:12:30 (221)  3:15:11  
224.   Johannes Ijas Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00   2:34:32 (222)  3:14:22 (222)  3:17:29  
   Jorma Järvinen Keravan Urheilijat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Jussi Hyvärilä Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Jari Rosti eiseuraa  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Timo Hyppänen Etelä-Kymen Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Seppo Hyytinen KeravanUrh  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Ilkka Toje Digia  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Kari Heinonen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Toni Tolonen Metku  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Christoffer Hindsberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Jarmo Tiukkanen Rasti-Jyry  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Esa Mattila IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Alexander Shein Russia  RUS  10:15:00         ei läht.  
   Tobias Ekholm OK Orient  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Juha Nurminen Intersport  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Turo Väätäinen Espoon Suunta  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Antti Sihvonen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Aki Lintumäki Suuntavais  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Jukka Kyhäräinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Jouko Koivula Rastikarhu  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Pekka Rehn Lynx  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Timo Seppänen IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Michael Lillandt Akilles OK  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Lasse Kataja Suomusjärven Sisu  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Samppa Yliniemelä AivanSama  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tapio Jakobsson Rastikarhut  FIN  10:15:00         hylätty  
   Paavo Forsberg Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Matti Joensuu Rasti-Huka  FIN  10:15:00         hylätty  
   Aaro Lampinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Teemu Lehtoranta Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:15:00         hylätty  
   Benjamin Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         hylätty  
   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  10:15:00         hylätty  
   Aki Saranen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Jouni Saukonoja Porvoon Urheilijat  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Jukka Alho Rajamäen Rykmentti  FIN  10:15:00         keskeytti  
   Jukka Matilainen Kymin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Jyrki Mononen IK Örnen  FIN  10:15:00         hylätty  
   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         hylätty  
   Janne Syrjäläinen Nostars  FIN  10:15:00         hylätty  
   Kari Seppälä Eiseuraa  FIN  10:15:00         hylätty  
   V-P Ronkainen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         ei läht.  
   Antti Auvinen Pihkaniskat  10:15:00         ei läht.  
   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tuomas Tala Delta  FIN  10:15:00         hylätty  
   Tapio Rauhala ABBSK  FIN  10:15:00         hylätty  
   Olli Saarinen Delta  FIN  10:15:00         hylätty  
   Valtteri Alanko IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:15:00         hylätty  
   Antti Salmi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:15:00         hylätty  
   Thomas Ekholm OK Orient  FIN  10:15:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English