SM-yö Alastarolla

H21K1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,8 km
Intermediate
4,8 km
Finish
6,3 km
 
1.   Samu Lehtola Kangasala SK  FIN  21:13:00   11:04 (1)  32:21 (1)  41:20  
2.   Otto Sund IF Femman  FIN  21:19:00   11:20 (2)  32:56 (2)  41:32  
3.   Mikael Fabritius OK Orient  FIN  21:21:00   12:10 (6)  33:19 (4)  42:00  
4.   Peeter Pihl MS Parma  EST  21:25:00   12:53 (13)  33:19 (4)  42:33  
5.   Juha Sorvisto Vaajakosken Terä  FIN  21:27:00   12:20 (7)  33:14 (3)  42:46  
6.   Johannes Pohjala Hiisirasti  FIN  21:17:00   11:51 (3)  34:48 (7)  43:15  
7.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  21:11:00   12:34 (11)  34:23 (6)  43:22  
8.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  21:03:00   12:31 (9)  35:04 (8)  43:43  
9.   Jouni Heinonen Koovee  FIN  20:49:00   12:44 (12)  35:18 (9)  44:13  
10.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  21:15:00   11:55 (4)  35:19 (10)  44:32  
11.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  21:05:00   14:07 (21)  35:47 (12)  44:44  
12.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  21:01:00   12:04 (5)  35:42 (11)  45:10  
13.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  21:31:00   12:24 (8)  36:44 (14)  45:45  
14.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  21:29:00   14:21 (24)  36:42 (13)  45:47  
15.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  20:57:00   13:23 (15)  37:35 (15)  46:56  
16.   Pekka Itävuo Koovee  FIN  20:59:00   13:53 (19)  38:19 (17)  47:42  
17.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  20:55:00   12:33 (10)  37:48 (16)  48:18  
18.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  20:51:00   13:33 (17)  38:40 (19)  48:29  
19.   Petri Annila Koovee  FIN  20:45:00   14:20 (23)  39:16 (21)  48:44  
20.   Timo Mikkola Hiisirasti  FIN  20:23:00   13:23 (15)  38:34 (18)  49:04  
21.   Olli Suonpää MS Parma  FIN  20:35:00   13:17 (14)  39:09 (20)  49:22  
22.   Pekka Putaja Suunta-Sepot  FIN  20:37:00   13:53 (19)  40:33 (23)  50:15  
22.   Ross Morrison Rajamäen Rykmentti  NZL  21:07:00   13:46 (18)  40:18 (22)  50:15  
24.   Fredrik Blomster OK Orient  FIN  20:41:00   14:27 (25)  43:11 (25)  52:28  
25.   Juha Vartiainen Oriveden Ponnistus  FIN  20:39:00   16:31 (29)  43:09 (24)  52:29  
26.   Pauli Nieminen Helsingin Suunnistajat  FIN  20:29:00   17:02 (31)  45:16 (29)  55:59  
27.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  20:31:00   14:10 (22)  44:38 (26)  56:06  
28.   Tomi Koskela Angelniemen Ankkuri  FIN  20:15:00   15:54 (27)  47:16 (31)  57:49  
29.   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  20:33:00   16:25 (28)  46:49 (30)  58:52  
30.   Saku Ylijoki Espoon Suunta  FIN  20:19:00   15:00 (26)  45:11 (28)  59:01  
31.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  20:43:00   16:39 (30)  45:04 (27)  1:00:10  
32.   Mikko Kankare Someron Esa  FIN  20:17:00   19:29 (32)  52:39 (32)  1:07:06  
33.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  20:21:00   24:06 (33)  59:43 (33)  1:12:55  
   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  20:25:00         DNS  
   Neil Dobbs Helsingin Suunnistajat  IRL  20:27:00         DNS  
   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  20:47:00         DNS  
   Kalle Liukkonen Hiidenkiertäjät  FIN  20:53:00         DNS  
   Mikko Kivelä Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  21:09:00         DNS  
   Topi Penttinen OK Orient  FIN  21:23:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English