JWOC 2017 Middle, Tampere

Men A-final

Smart Follow

          Starting time Intermediate
2,1 km
Intermediate
2,4 km
Intermediate
3,5 km
Intermediate
3,9 km
Finish
4,1 km
 
1.   Olli Ojanaho FINFinland  FIN  15:09:00   12:51 (1)  14:31 (1)  21:46 (1)  23:23 (1)  23:47  
2.   Audun Heimdal NORNorway  NOR  14:35:00   13:57 (3)  15:50 (3)  22:54 (2)  24:46 (2)  25:08  
3.   Simon Imark SWESweden  SWE  15:11:00   14:32 (8)  16:24 (6)  23:48 (3)  25:29 (3)  25:50  
4.   Mathieu Perrin FRAFrance  FRA  15:07:00   14:29 (6)  16:24 (6)  23:50 (4)  25:29 (3)  25:51  
5.   Anton Forsberg SWESweden  SWE  14:55:00   14:26 (5)  16:19 (5)     25:56 (6)  26:18  
6.   Isac von Krusenstierna SWESweden  SWE  14:49:00   14:54 (12)  17:03 (13)  24:10 (8)  25:55 (5)  26:19  
7.   Alexander Chepelin GBRGreat Britain  GBR  14:43:00   15:11 (13)  17:00 (12)  24:00 (6)  25:56 (6)  26:20  
8.   Henrik Johannesson SWESweden  SWE  15:01:00   13:55 (2)  15:47 (2)  24:12 (9)  26:09 (8)  26:30  
9.   Aleksi Sorsa FINFinland  FIN  14:59:00   14:46 (10)  16:40 (11)  24:15 (10)  26:11 (9)  26:32  
10.   Mikhail Kuleshov RUSRussian Federation  RUS  14:11:00   14:36 (9)  16:34 (9)  24:09 (7)  26:17 (10)  26:39  
11.   Pascal Buchs SUISwitzerland  SUI  13:23:00   14:16 (4)  16:04 (4)  23:58 (5)  26:53 (11)  27:15  
12.   Joey Hadorn SUISwitzerland  SUI  15:03:00   15:58 (18)  17:46 (18)  25:22 (11)  27:03 (12)  27:25  
13.   Fryderyk Pryjma POLPoland  POL  13:57:00   15:35 (14)  17:33 (15)  25:25 (12)  27:22 (13)  27:47  
14.   Simon Hector SWESweden  SWE  15:05:00   16:39 (25)  18:35 (25)  25:40 (14)  27:28 (14)  27:54  
15.   Daniel Vandas CZECzech Republic  CZE  13:47:00   16:38 (24)  18:33 (24)  26:07 (16)  27:57 (16)  28:20  
16.   Akseli Ruohola FINFinland  FIN  15:13:00   15:41 (15)  17:30 (14)  25:35 (13)  27:55 (15)  28:28  
17.   Tomas Krivda CZECzech Republic  CZE  14:47:00   14:30 (7)  16:30 (8)  26:17 (18)  28:11 (17)  28:39  
18.   Laurits Bidstrup Moller DENDenmark  DEN  14:03:00   16:01 (19)  18:03 (20)  26:20 (19)  28:21 (18)  28:44  
19.   Topi Syrjalainen FINFinland  FIN  13:25:00   15:41 (15)  17:41 (16)  26:22 (20)  28:27 (19)  28:48  
20.   Kirill Komarov RUSRussian Federation  RUS  14:39:00   16:03 (21)  17:53 (19)  26:12 (17)  28:30 (20)  28:53  
21.   Libor Cernocky CZECzech Republic  CZE  13:33:00   16:33 (23)  18:30 (23)  26:04 (15)  28:31 (21)  28:57  
22.   Otakar Hirs CZECzech Republic  CZE  13:29:00   16:02 (20)  18:05 (21)  26:34 (21)  28:37 (22)  29:03  
23.   Ollipekka Heikkila FINFinland  FIN  14:13:00   16:13 (22)  18:10 (22)  27:04 (23)  29:00 (23)  29:21  
24.   Herman Ryen Martinsen NORNorway  NOR  14:31:00   15:47 (17)  17:44 (17)  26:55 (22)  29:04 (24)  29:27  
25.   Vojtech Sykora CZECzech Republic  CZE  14:27:00   17:27 (32)  19:19 (31)  27:33 (25)  29:16 (25)  29:39  
26.   Uldis Upitis LATLatvia  LAT  14:37:00   16:50 (28)  18:43 (27)  28:03 (27)  29:52 (26)  30:17  
27.   Jan Bendak CZECzech Republic  CZE  13:43:00   18:03 (38)  19:58 (38)  28:00 (26)  29:55 (27)  30:19  
28.   Fleury Roux FRAFrance  FRA  14:33:00   16:41 (26)  18:36 (26)  27:19 (24)  29:59 (28)  30:23  
29.   Anton Salmenkyla USAUnited States  USA  14:07:00   18:20 (43)  20:16 (41)  28:14 (29)  30:05 (29)  30:26  
30.   Alex Carcas GBRGreat Britain  GBR  14:21:00   16:58 (29)  18:46 (29)  28:11 (28)  30:37 (30)  31:00  
31.   Endijs Titomers LATLatvia  LAT  13:53:00   18:23 (44)  20:23 (44)  28:42 (32)  30:47 (31)  31:13  
32.   Guilhem Elias FRAFrance  FRA  14:51:00   17:56 (37)  19:48 (36)  28:23 (30)  30:49 (32)  31:15  
33.   Jannis Bonek AUTAustria  AUT  14:41:00   17:21 (31)  19:11 (30)  29:01 (33)  30:55 (33)  31:17  
34.   Nicolas Kastner AUTAustria  AUT  13:27:00   18:05 (39)  20:09 (39)  28:30 (31)  31:01 (34)  31:25  
35.   Florian Kurz AUTAustria  AUT  14:01:00   18:09 (40)  20:18 (43)  29:06 (35)  31:09 (35)  31:36  
36.   Tommy Hayes NZLNew Zealand  NZL  14:25:00   17:47 (35)  19:39 (34)  29:20 (36)  31:15 (36)  31:37  
37.   Michael Svoboda CANCanada  CAN  13:19:00   18:17 (42)  20:17 (42)  29:46 (40)  32:02 (38)  32:25  
37.   Einar Melsom NORNorway  NOR  14:53:00   17:39 (33)  19:35 (33)  29:39 (39)  31:53 (37)  32:25  
39.   Andreas Bock Bjoernsen DENDenmark  DEN  13:37:00   17:49 (36)  19:44 (35)  29:03 (34)  32:07 (40)  32:29  
40.   Elias Jonsson NORNorway  NOR  14:57:00   14:49 (11)  16:36 (10)  29:30 (37)  32:04 (39)  32:30  
41.   Timo Suter SUISwitzerland  SUI  13:59:00   16:48 (27)  18:44 (28)  30:28 (45)  32:13 (41)  32:35  
42.   Georg Groell AUTAustria  AUT  13:17:00   18:50 (46)  21:01 (47)  30:04 (42)  32:23 (42)  32:46  
43.   Devon Beckman NZLNew Zealand  NZL  13:41:00   18:47 (45)  20:45 (45)  29:33 (38)  32:25 (43)  32:47  
44.   Paul Pruzina IRLIreland  IRL  14:19:00   19:04 (48)  21:02 (48)  30:14 (43)  32:37 (44)  33:00  
45.   Carl Emil Schoier Kovsted DENDenmark  DEN  13:21:00   17:20 (30)  19:19 (31)  30:03 (41)  32:51 (46)  33:14  
46.   Jorgen Baklid NORNorway  NOR  13:45:00   19:10 (49)  21:20 (49)  30:26 (44)  32:48 (45)  33:20  
47.   Daniil Kashin RUSRussian Federation  RUS  13:51:00   21:09 (51)  23:03 (51)  31:12 (46)  33:21 (47)  33:45  
48.   Tuomas Heikkila FINFinland  FIN  14:17:00   21:21 (52)  23:19 (52)  32:10 (47)  34:36 (48)  34:57  
49.   Benjamin Leduc FRAFrance  FRA  13:49:00   18:59 (47)  20:58 (46)  32:22 (48)  34:38 (49)  35:07  
50.   Tino Polsini SUISwitzerland  SUI  13:55:00   18:12 (41)  20:14 (40)  32:28 (49)  34:45 (50)  35:08  
51.   Oliver Kutt ESTEstonia  EST  13:31:00   17:46 (34)  19:55 (37)  32:46 (50)  34:59 (51)  35:23  
52.   Lauri Pahn ESTEstonia  EST  14:09:00   22:14 (53)  24:21 (53)  33:21 (51)  35:39 (52)  36:01  
53.   Ole Hennseler GERGermany  GER  14:05:00   22:31 (54)  24:33 (54)  34:13 (52)  36:27 (53)  36:48  
54.   Marcin Biederman POLPoland  POL  14:23:00   23:45 (57)  25:53 (56)  34:50 (53)  37:01 (54)  37:26  
55.   Theo Radondy FRAFrance  FRA  13:35:00   24:31 (59)  26:28 (59)  35:29 (54)  38:25 (55)  38:48  
56.   Rafael Dobnik AUTAustria  AUT  13:39:00   23:59 (58)  26:09 (58)  35:37 (55)  39:13 (56)  39:47  
57.   Anatoli Fomiciov MDAMoldova, Republic of  MDA  13:15:00   23:32 (56)  25:53 (56)  36:59 (56)  40:12 (57)  40:38  
58.   Harrison McCartney GBRGreat Britain  GBR  14:29:00   22:34 (55)  24:39 (55)  39:18 (57)  41:40 (58)  42:11  
59.   Nikita Gurevich RUSRussian Federation  RUS  14:15:00   20:32 (50)  22:35 (50)  42:59 (58)  45:17 (59)  45:47  
   Colin Kolbe GERGermany  GER  14:45:00               DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English