FSOM Sprint 11.8.2017

H10-12

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,4 km
Finish
1,6 km
 
1.   Alex Fagerlund OK Raseborg  FIN  17:23:00   8:16 (1)  9:06  
2.   Rasmus Krook IK Falken  FIN  17:14:00   8:25 (2)  9:18  
3.   Isak Finskas IF Femman  FIN  17:13:00   8:41 (4)  9:24  
4.   Jesper Lindfors IK Falken  FIN  17:26:00   8:39 (3)  9:30  
5.   Emil Forsström OK Botnia  FIN  17:22:00   8:50 (5)  9:37  
6.   Kasper Bergström OK Kristina  FIN  17:07:00   9:00 (6)  10:05  
7.   Lukas Jansson IK Falken  FIN  17:20:00   9:08 (7)  10:07  
8.   Kevin Lindfors IK Falken  FIN  17:29:00   9:46 (8)  10:43  
9.   Eelian Berg OK Botnia  FIN  17:25:00   9:46 (8)  10:44  
10.   Rasmus Hautala IF Femman  FIN  17:05:00   9:52 (10)  10:52  
11.   Simon Nylund OK Raseborg  FIN  17:28:00   9:59 (11)  10:59  
12.   Valter Ehnvall IK Falken  FIN  17:00:00   10:07 (12)  11:06  
13.   Viktor West IF Minken  FIN  17:10:00      11:20  
14.   Elias Lindroos Pargas IF  FIN  17:06:00   10:31 (13)  11:23  
15.   Alexander Backman IF Femman  FIN  17:18:00   10:32 (14)  11:38  
16.   Ben Friman Solf IK  FIN  17:02:00   11:33 (15)  12:37  
17.   Paavo Seppälä IF Femman  FIN  17:09:00   11:42 (16)  12:57  
18.   Viktor Nordin Närpes OK  FIN  17:12:00   12:06 (17)  13:07  
19.   Rasmus Tenkanen OK Raseborg  FIN  17:11:00   12:50 (18)  13:40  
20.   Birk Ahlskog OK Botnia  FIN  17:08:00   13:41 (19)  14:45  
21.   Simon Bergqvist IK Falken  FIN  17:04:00   13:41 (19)  14:51  
22.   Hugo Lindfors IK Falken  FIN  17:16:00   13:43 (21)  14:56  
23.   Eljas Enlund OK Botnia  FIN  17:17:00   14:02 (22)  15:05  
24.   Vilhelm Nyman IF Brahe  FIN  17:03:00   14:32 (23)  15:31  
25.   Iivar Häggman IF Femman  FIN  17:24:00   14:54 (24)  15:53  
26.   Elias Ådjers OK Kristina  FIN  17:21:00      16:00  
27.   Hannes Stenvall Solf IK  FIN  17:27:00   18:10 (25)  19:12  
   Anton Forsström OK Botnia  FIN  17:01:00      DQ  
   Benjamin Särs Solf IK  FIN  17:15:00      DNS  
   Oliver Udell Solf IK  FIN  17:19:00      DNS  
   Alfons Emet OK Botnia  FIN  17:30:00      DNS  
   Melker Wikblom IF Minken  FIN  17:31:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English