Ankkurirastit 2016 Salossa

H65

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,8 km
Finish
5,1 km
 
1.   Pekka Kerkola Hämeenlinnan Tarmo  FIN  12:04:00   46:27 (1)  46:54  
2.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:30:00   46:45 (2)  47:10  
3.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:48:00   47:49 (3)  48:17  
4.   Pertti Päivänranta Joutsenon Kullervo  FIN  13:12:00   47:51 (4)  48:20  
5.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  12:02:00   48:29 (5)  48:58  
6.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:48:00   49:31 (6)  50:02  
7.   Tauno Pajala Espoon Suunta  FIN  12:56:00   52:04 (7)  52:31  
8.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  12:24:00   52:46 (8)  53:12  
9.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:42:00   52:48 (9)  53:13  
10.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  13:00:00   52:55 (10)  53:28  
11.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  12:54:00   54:05 (11)  54:34  
12.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  12:06:00   54:22 (12)  54:52  
13.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat  FIN  12:08:00   55:03 (13)  55:33  
14.   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  12:46:00   55:29 (14)  56:05  
15.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  11:54:00   55:56 (15)  56:23  
16.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  11:20:00   56:16 (17)  56:40  
17.   Lasse Kataja Suomusjärven Sisu  FIN  11:56:00   56:08 (16)  56:48  
18.   Bo-Göran Williamsson Vaasan Suunnistajat  FIN  11:52:00   56:42 (18)  57:11  
19.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  12:20:00   56:52 (19)  57:23  
20.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  11:10:00   58:56 (20)  59:25  
21.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:18:00   58:57 (21)  59:27  
22.   Heikki Lempinen OK Raseborg  FIN  11:36:00   59:05 (22)  59:38  
23.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  11:24:00   1:01:04 (24)  1:01:26  
24.   Reino Sinnelä Suomusjärven Sisu  FIN  11:08:00   1:01:01 (23)  1:01:31  
25.   Lasse Kallio Suomusjärven Sisu  FIN  12:40:00   1:01:23 (25)  1:01:51  
26.   Pekka Lehtiniemi Savon Suunta  FIN  11:06:00   1:04:37 (26)  1:05:03  
27.   Pauli Kurppa UNO SK  FIN  12:32:00   1:05:02 (27)  1:05:34  
28.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  11:22:00   1:05:36 (28)  1:06:09  
29.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:06:00   1:06:34 (29)  1:07:00  
30.   Antti Mustranta Helsingin Suunnistajat  FIN  11:02:00   1:07:07 (30)  1:07:38  
31.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  12:26:00   1:07:28 (31)  1:08:01  
32.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  13:04:00   1:07:38 (32)  1:08:08  
33.   Jouko Andelin Lahden Taimi  FIN  11:04:00   1:08:26 (33)  1:09:01  
34.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta  FIN  11:16:00   1:08:36 (34)  1:09:04  
35.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:10:00   1:10:59 (35)  1:11:33  
36.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  12:42:00   1:11:11 (36)  1:11:45  
37.   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  11:34:00   1:11:39 (37)  1:12:17  
38.   Heikki Pitkänen Rastivarsat  FIN  12:00:00   1:12:43 (38)  1:13:15  
39.   Hannu Villberg Salon Viesti  FIN  11:38:00   1:12:54 (39)  1:13:30  
40.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  12:16:00   1:13:29 (40)  1:14:02  
41.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  12:14:00   1:13:41 (41)  1:14:15  
42.   Seppo Aarnio RastiPiikkiö  FIN  11:44:00   1:13:47 (42)  1:14:17  
43.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  12:34:00   1:14:20 (43)  1:14:58  
44.   Leif Kämpe OK Raseborg  FIN  12:58:00   1:15:02 (44)  1:15:42  
45.   Tuomo Romula Mesikämmenet  FIN  11:50:00   1:15:07 (45)  1:15:44  
46.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:22:00   1:15:17 (46)  1:15:51  
47.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  11:28:00   1:15:29 (47)  1:16:11  
48.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  13:16:00   1:15:33 (48)  1:16:12  
49.   Juhani Nippala Rasti-Jyry  FIN  11:32:00   1:15:54 (49)  1:16:24  
50.   Markku Nurminen Suosmeren Salpa  FIN  11:30:00   1:17:43 (50)  1:18:07  
51.   Olavi Hernelahti Hiidenkiertäjät  FIN  12:10:00   1:25:08 (51)  1:25:47  
52.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  13:18:00   1:25:22 (52)  1:25:57  
53.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  12:12:00   1:25:33 (53)  1:26:08  
54.   Jorma Pöntinen Navi  FIN  13:02:00   1:29:47 (54)  1:30:24  
55.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  11:46:00   1:30:19 (55)  1:31:03  
56.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  12:28:00   1:30:58 (56)  1:31:43  
57.   Risto Heiskanen Espoon Suunta  FIN  12:38:00   1:36:19 (57)  1:37:00  
58.   Seppo Terävä XYZ  FIN  12:52:00   1:51:02 (58)  1:51:25  
59.   Jorma Karvonen Tarpian Suunta  FIN  11:18:00   2:09:42 (59)  2:10:11  
   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  11:00:00      DNF  
   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  11:12:00      DQ  
   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  11:14:00      DNS  
   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama  FIN  11:26:00      DNF  
   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  11:40:00      DNS  
   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00      DNS  
   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  12:36:00      DQ  
   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:44:00      DNF  
   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  12:50:00      DNF  
   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:08:00      DNF  
   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:14:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English