Ankkurirastit 2016 Salossa

H21A

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,4 km
Intermediate
8,8 km
Intermediate
9,4 km
Finish
9,5 km
 
1.   Denis Grishman Rastivarsat  RUS  12:24:00   19:33 (1)  52:25 (1)  56:03 (1)  56:29  
2.   Roman Efimov Hiisirasti  RUS  12:08:00   20:18 (3)  55:16 (2)  59:00 (2)  59:24  
3.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  12:18:00   19:46 (2)  55:58 (3)  59:26 (3)  59:48  
4.   Kimmo Vilska Rajamäen Rykmentti  FIN  12:12:00   21:29 (10)  56:43 (4)  1:00:33 (4)  1:00:58  
5.   Jarkko Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:42:00   21:16 (8)  57:23 (6)  1:01:14 (5)  1:01:33  
6.   Antti Iivari Rasti-Kurikka  FIN  11:40:00   20:26 (4)  57:16 (5)  1:01:19 (6)  1:01:38  
7.   Mikael Salo OK Trian  FIN  12:30:00   21:11 (7)  57:37 (7)  1:01:26 (7)  1:01:48  
8.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  11:56:00   21:01 (5)  57:56 (8)  1:02:00 (8)  1:02:24  
9.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:36:00   21:07 (6)  1:00:03 (10)  1:03:54 (9)  1:04:14  
10.   Tuomas Metsälä Lynx  FIN  11:30:00   21:22 (9)  59:53 (9)  1:04:04 (10)  1:04:27  
11.   Ilkka Nurminen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:02:00   21:46 (11)  1:00:46 (11)  1:04:46 (11)  1:05:08  
12.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  11:10:00         1:04:47 (12)  1:05:09  
13.   Matias Sankari Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:02:00   24:04 (19)  1:02:19 (12)  1:06:25 (13)  1:06:45  
14.   Kristian Kannus Kangasala SK  FIN  11:24:00   22:31 (15)  1:02:41 (14)  1:06:55 (15)  1:07:12  
15.   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN  12:16:00   22:30 (14)  1:02:29 (13)  1:06:45 (14)  1:07:13  
16.   Joona Ojapalo Lynx  FIN  11:58:00   24:26 (21)  1:02:57 (15)  1:06:59 (16)  1:07:22  
17.   Rainer Kujala Lynx  FIN  12:34:00   23:19 (18)  1:03:30 (17)  1:07:32 (17)  1:07:58  
18.   Tapio Haarlaa Helsingin Suunnistajat  FIN  11:04:00   22:02 (12)  1:03:08 (16)  1:08:04 (18)  1:08:34  
19.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  12:14:00   22:39 (16)  1:04:33 (18)  1:08:42 (19)  1:09:09  
20.   Arto Fränti Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:04:00   24:24 (20)  1:04:49 (19)  1:08:54 (20)  1:09:20  
21.   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat  FIN  12:20:00   22:47 (17)  1:06:13 (21)  1:10:40 (21)  1:11:00  
22.   Pasi Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:12:00   25:28 (24)  1:05:55 (20)  1:10:42 (22)  1:11:03  
23.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  12:00:00   22:26 (13)  1:06:21 (22)  1:10:43 (23)  1:11:10  
24.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:50:00   26:48 (28)  1:07:15 (24)  1:11:12 (24)  1:11:36  
25.   Joonas Savola Vesaisen Pojat  FIN  11:52:00   25:19 (23)  1:06:50 (23)  1:11:20 (25)  1:11:47  
26.   Staffan Järn IF Femman  FIN  11:28:00   25:16 (22)  1:08:33 (25)  1:13:11 (27)  1:13:33  
26.   Eero Tuomaala SK Uusi  FIN  11:54:00   26:03 (26)  1:08:55 (26)  1:13:07 (26)  1:13:33  
28.   Eero Markkila Rasti-Kurikka  FIN  12:28:00   26:49 (29)  1:11:46 (28)  1:15:46 (28)  1:16:07  
29.   Ville Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:38:00   29:02 (33)  1:11:46 (28)  1:16:07 (29)  1:16:34  
30.   Kari Kokkinen Lahden Taimi  FIN  11:46:00   27:18 (30)  1:11:20 (27)  1:16:13 (30)  1:16:35  
31.   Ville Laakso Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:18:00   26:00 (25)  1:12:51 (30)  1:16:46 (31)  1:17:10  
32.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:06:00   30:40 (39)  1:13:20 (31)  1:17:52 (32)  1:18:17  
33.   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:36:00   29:22 (34)  1:13:28 (32)  1:18:03 (33)  1:18:27  
34.   Otto Itkonen Turun Suunnistajat  FIN  11:22:00   28:04 (31)  1:14:13 (33)  1:18:47 (34)  1:19:12  
35.   Taneli Korpinen MS Parma  FIN  11:08:00   28:28 (32)  1:15:35 (34)  1:19:51 (35)  1:20:20  
36.   Viljam Grahn IF Femman  FIN  12:10:00   29:48 (37)  1:15:38 (35)  1:20:28 (36)  1:20:58  
37.   Jyri Rantala Koovee  FIN  11:14:00   29:40 (36)  1:15:46 (36)  1:21:18 (37)  1:21:49  
38.   Markus Heikkilä Espoon Suunta  FIN  11:00:00   26:08 (27)  1:16:33 (37)  1:21:45 (38)  1:22:09  
39.   Antti Korkeakangas Rasti-Jussit  FIN  11:48:00   32:28 (41)  1:18:29 (38)  1:22:49 (39)  1:23:17  
40.   Sami Mänty Hirvensalon Heitto  FIN  12:38:00   29:32 (35)  1:19:32 (39)  1:24:07 (40)  1:24:33  
41.   Joel Hakala Raision Kuula  FIN  11:34:00   29:55 (38)  1:25:37 (40)  1:30:38 (41)  1:31:11  
42.   Robert Amper Koovee  FIN  12:26:00   32:01 (40)  1:26:11 (41)  1:31:06 (42)  1:31:47  
43.   Herkko Jokela Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:20:00   33:41 (42)  1:33:21 (42)  1:38:45 (43)  1:39:14  
44.   Mika Järvenpää Vesaisen Pojat  FIN  11:16:00            1:41:27  
45.   Arvo Gelbis Turun Metsänkävijät  FIN  11:44:00   39:37 (45)  1:38:16 (44)  1:43:31 (45)  1:43:54  
46.   Erkki Isokoski Vesaisen Pojat  FIN  12:22:00   35:29 (44)  1:37:34 (43)  1:43:30 (44)  1:44:00  
47.   Tuomas Lehtineva Vaasan Suunnistajat  FIN  11:26:00   34:31 (43)  1:42:54 (45)  1:48:01 (46)  1:48:22  
48.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:06:00   40:47 (46)  1:43:24 (46)  1:49:45 (47)  1:50:10  
   Heikki Pesola UNO SK  FIN  11:32:00            DNF  
   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  12:32:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English