Ankkurirastit 2016 Salossa

H16

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,9 km
Intermediate
5,0 km
Finish
5,2 km
 
1.   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  12:18:00   26:31 (1)  34:10 (1)  34:33  
2.   Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:30:00   27:52 (2)  35:57 (2)  36:15  
3.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  12:52:00   29:05 (4)  36:33 (3)  36:53  
4.   Eljas Talja OK77  FIN  12:00:00   29:02 (3)  36:37 (4)  36:55  
5.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:08:00   29:35 (5)  36:47 (5)  37:08  
6.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  12:06:00   30:09 (6)  37:22 (6)  37:41  
7.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  12:04:00   32:42 (7)  41:07 (7)  41:28  
8.   Lassi Vaismaa Suunta Jyväskylä  FIN  12:02:00   34:06 (8)  41:19 (8)  41:42  
9.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  13:02:00   34:07 (9)  41:53 (9)  42:11  
10.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  12:48:00   34:16 (10)  42:21 (10)  42:44  
11.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:50:00   35:15 (11)  42:32 (11)  42:53  
12.   Leevi Roine Hiidenkiertäjät  FIN  12:12:00   35:30 (12)  44:13 (12)  44:35  
13.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:44:00   36:02 (14)  44:45 (13)  45:06  
14.   Benjamin Lamberg SK Uusi  FIN  12:14:00   36:57 (15)  45:30 (14)  45:49  
15.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:10:00   37:54 (16)  46:21 (15)  46:44  
16.   Niko Vaenerberg Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:26:00   35:53 (13)  48:50 (16)  49:13  
17.   Ville Pasanen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:00:00   41:48 (18)  50:24 (17)  50:47  
18.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:04:00   41:15 (17)  51:02 (18)  51:27  
19.   Tomi Nykänen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:58:00         52:04  
20.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  12:38:00   45:28 (20)  53:21 (19)  53:44  
21.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  12:24:00   42:20 (19)  53:59 (20)  54:19  
22.   Oscar Arén Pargas IF  FIN  12:46:00   47:43 (21)  59:01 (21)  59:23  
23.   Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö  FIN  12:42:00   48:59 (22)  59:19 (22)  59:49  
24.   Oskari Arvela Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:20:00   55:17 (23)  1:05:14 (23)  1:05:35  
25.   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:22:00   56:35 (24)  1:05:44 (24)  1:06:06  
26.   Juho Lehtimäki Rasti-Lukko  FIN  12:56:00   1:01:17 (25)  1:11:34 (25)  1:11:58  
   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:16:00         DNF  
   Henri Malmberg Helsingin Suunnistajat  FIN  12:28:00         DNF  
   Jaakko Päivike RastiPiikkiö  FIN  12:32:00         DQ  
   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  12:34:00         DQ  
   Severi Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:36:00         DNS  
   Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:40:00         DNS  
   Akseli Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  12:54:00         DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English